30/08/2021

Jakie są idealne warunki dla sadzonek marihuany?

Jakie są idealne warunki dla sadzonek marihuany? Jak dbać o nasiona i jakie światło jest lepsze do kiełkowania marihuany? Odpowiedź jest właśnie tutaj.

Młode sadzonki marihuany wymagają szczególnej opieki, która może wydawać się bardzo skomplikowana.

Kiedy pracujesz z sadzonkami, dobrze jest znać warunki, w których najlepiej się rozwijają. Przyjrzyjmy się więc bliżej idealnej temperaturze, przepływowi powietrza i sprzętowi potrzebnemu do wykonania tego wszystkiego.

Mała roślina marihuany w doniczce

Idealne warunki dla roślin konopi

Wielu hodowców zgadza się, że najlepsza temperatura dla naszych małych roślin powinna wynosić około 23° Celsjusza. Poziom wilgotności powinien wynosić 70% przy wzroście, a jednocześnie powinien być zapewniony odpowiedni przepływ powietrza. Sadzonki marihuany są karmione z naturalnie dostępnych źródeł, więc nie nawozimy ich. Jeśli do podlewania stosuje się nawozy mineralne, śmierć roślin jest prawie pewna.

Po wykiełkowaniu

Kiedy nasze nasiona wykiełkują już w ładne sadzonki, warto umieścić je w propagatorze. Zasadniczo jest to plastikowa tacka z przezroczystą pokrywką. Propagator utrzymuje wilgotność na niskim poziomie, a rośliny otrzymują wystarczającą ilość światła. Propagator nasion ganji

Wyjątkiem są większe propagatory, które mają wbudowaną wentylację i są nieco większe. Tutaj rośliny mogą pozostać trochę dłużej.

Pokrywa propagatora jest zdejmowana, jeśli rośliny konopi mają drugie/trzecie piętro liści lub jeśli są większe niż 7cm. Jeśli uprawiasz w domu, zalecamy zainstalowanie mniejszego wentylatora, aby rośliny miały idealny dopływ powietrza (chyba, że wentylator jest częścią propagatora). Gdy jest na zewnątrz, otwarte środowisko zadba o przepływ powietrza.

Możesz zrobić propagator w domu, używając zwykłej plastikowej miski i przezroczystej pokrywy (pokrywki lub folii spożywczej).

Sadzonki marihuany i światło

Sadzonka marihuany na świetle

Sadzonki konopi nie potrzebują dużo światła, wystarczą słabe żarówki fluorescencyjne z białym światłem dziennym. Nie jest wskazane umieszczanie ich za oknem, nawet od strony południowej siewki mają tendencję do podciągania się zbyt wysoko, próbując znaleźć lepszą pozycję. Tak przerośnięte siewki mają wtedy trudności z utrzymaniem ciężaru własnych liści. Sztuczne światło jest najlepszym i bezpieczniejszym sposobem na uprawę roślin dla dzieci.

Ten post jest również dostępny w: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Opublikowany przez Jan Veselý

30/08/2021

Dodaj komentarz

Zaloguj
lub
Zarejestruj
na pisanie komentarzy