16/02/2022

Kiedy kiełkować nasiona marihuany do uprawy na zewnątrz?

Skąd wiadomo, kiedy jest idealny czas na rozpoczęcie kiełkowania nasion konopi?

Kiedy za oknami czuć już wiosnę

Zima ustępuje, a pierwsze promienie wiosny sygnalizują nadejście wiosny, która dla wielu hodowców marihuany jest najbardziej oczekiwanym wydarzeniem w roku. Tak jest, to początek sezonu uprawy marihuany.

Niektórzy hodowcy ganji z niecierpliwością czekają na możliwość przetestowania swoich nowo nabytych technik uprawy, które studiowali przez zimę. Uprawiając pod gołym niebem, jak większość hodowców marihuany, będziesz zbierał ogromne ilości ganji, dzięki czemu twoje zapasy na zimę będą obfite. Ale to jest poprzedzone dobrym przygotowaniem. To, kiedy zaczniesz kiełkować swoje nasiona marihuany, będzie miało również kluczowe znaczenie dla nadchodzących miesięcy.

Kiedy kiełkować nasiona marihuany do uprawy na zewnątrz?

Nie daj się zwieść pierwszym promieniom wiosny i nie zaczynaj od razu kiełkować nasion marihuany, ponieważ może to być zbyt wcześnie.

Ale nie martw się, damy ci kilka wskazówek, które pomogą ci wybrać najlepszy czas kiełkowania dla twoich nasion ganji.

1. Nie bądź pochopny w uprawie marihuany

Tak, jestem pewien, że każdy z nas tego doświadczył. Przez całą zimę z niecierpliwością czekasz na pojawienie się słońca, ocieplenie pogody na zewnątrz i widzisz siebie sadzącego nasiona marihuany w swoim ogrodzie. Nie dajcie się nigdy skusić tak wcześnie, ponieważ pogoda na wiosnę jest dość kapryśna i może Was bardzo nieprzyjemnie zaskoczyć.

roślina marihuany z nasion nuka

Czy ktoś Ci kiedyś powiedział, że im wcześniej zasadzisz nasiona marihuany, tym szybciej zbierzesz duże rośliny marihuany? Nie wierz w to, to nonsens.

Sadzenie nasion marihuany wcześniej nigdy nie zagwarantuje Ci większej lub szybszej zbiór marihuany. Dlatego bardziej doświadczeni hodowcy konopi wiedzą już, że muszą być cierpliwi i dlatego czekają na odpowiedni moment, kiedy pogoda jest już ustabilizowana.

Należy zawsze pamiętać, że roślina konopi jest malutka, krucha i delikatna, gdy już wykiełkuje z nasion. A jeśli nie chcesz, aby umarła, musisz zapewnić jej dużo ciepła i światła słonecznego.

Jeśli myślisz, że sadzenie automatycznie kwitnących odmian marihuany pomoże ci, jesteś w błędzie, ponieważ jeśli się pospieszysz i posadzisz je wcześnie, wyniki będą również katastrofalne.

Mimo, że cykl życia odmian automatycznie kwitnących wynosi około 2,5 miesiąca, ważne jest, aby utrzymać dobre warunki do wzrostu przez pierwsze 14 dni, w przeciwnym razie dojdzie do blokady. I nawet jeśli potem zaczyna świecić słońce, co mogłoby ich ponownie pobudzić do działania, to zazwyczaj jest już za późno.

Niezależnie od tego, czy planujesz uprawę nasion automatycznie kwitnących czy feminizowanych, unikaj zbyt wczesnego kiełkowania i sadzenia marihuany.

2. Weź pod uwagę klimat panujący w Twojej okolicy

młoda marihuana Nuka zasadzona na zewnątrz

Czas rozpoczęcia kiełkowania nasion marihuany zależy w dużej mierze od klimatu, w którym mieszkasz.

Jaki jest więc właściwy czas na kiełkowanie nasion marihuany? Możesz albo podjąć zdroworozsądkową decyzję i sprawdzić, czy pogoda jest już ciepła i stabilna, albo możesz zrobić więcej badań i przestudiować stare zapisy pogodowe, aby zobaczyć, która data będzie najlepsza. W krajach skandynawskich można bezpiecznie sadzić konopie pod koniec maja, w Europie Środkowej jest to zwykle od początku do połowy maja, a na południu można sadzić nawet miesiąc wcześniej.

3. Obserwuj, jak zaczyna się sezon wzrostu konopi?

Nasiona Nuka i dojrzałe rośliny marihuany w kwiatach

Jeśli jesteś nowy w uprawie marihuany na zewnątrz i nie jesteś pewien, kiedy zacząć sadzić, zapytaj regionalnych kolegów hodowców, jeśli możesz.

Jeśli nie znasz nikogo, musisz przestudiować historyczne dane pogodowe i śledzić prognozy.

4. Kilka słów na zakończenie

Zacznij kiełkować swoje nasiona marihuany, gdy tylko na zewnątrz jest ładna pogoda i stały dopływ promieni słonecznych. Temperatura w nocy nie może być niższa niż 14 stopni Celsjusza.

automatycznie kwitnące rośliny marihuany na polu

Sadzić rośliny na południowej stronie, tak, że nie ma przeszkód między nimi a południem, które mogłyby je zacieniać (drzewa, budynki, wzgórza, itp.) Powinny one dostać co najmniej 12 godzin światła słonecznego dziennie.

Jeśli jeszcze nie kupiłeś nasion marihuany, zapoznaj się z naszą ofertą NukaSeeds, gdzie na pewno znajdziesz najświeższe nasiona marihuany.

Powoli, ale nieubłaganie zbliża się czas sadzenia nasion marihuany.

Ten post jest również dostępny w: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Opublikowany przez Peca Sarm

16/02/2022

Dodaj komentarz

Zaloguj
lub
Zarejestruj
na pisanie komentarzy