28/05/2021
Artykuły
Paradox
Produkty

Kiełkowanie – Nasiona marihuany Paradox

Właśnie kupiłeś nasiona marihuany Paradox. Dobry wybór. Ale czy wiesz, jak prawidłowo je wykiełkować, aby rośliny były silne i zdrowe? Oto kilka rad.

Jak wyhodować nasiona Paradox Cannabis?

Kiełkowanie nasion konopi Paradox jest jednym z pierwszych kroków w procesie uprawy marihuany. Chociaż nadal istnieją hodowcy konopi, którzy preferują klony (kawałki) konopi zamiast nasion. Trend ten stopniowo zanika, a ludzie decydują się na nasiona głównie dlatego, że mogą wybrać własną odmianę marihuany i nie muszą polegać na plantatorach dostarczających sadzonki na czarnym rynku. Dlatego, jeśli hodowca wybiera nasiona ze sprawdzonego banku nasion, zazwyczaj nie musi się martwić o ich świeżość i jakość.

Korzeń główny nasiona konopi

Jakie czynniki wpływają na kiełkowanie nasion i na czym polega ten proces w przyrodzie?

Kiełkowanie nasion marihuany, ale także innych roślin, jest naturalnym procesem, w którym roślina zaczyna żyć. Proces ten, zarówno w domu, jak i w naturze, jest zazwyczaj inicjowany przez ciepłe i wilgotne środowisko, które budzi nasiona do życia. W takim środowisku czuje się dosłownie jak w domu, dlatego bardzo ważne jest utrzymanie stabilnego wilgotnego i ciepłego środowiska przez kilka pierwszych dni. Spowoduje to pęknięcie łupiny nasiennej i wzrost korzenia. Ten pierwszy korzeń jest bardzo ważny dla rośliny, ponieważ umożliwia młodej sadzonce pobieranie wody i innych składników odżywczych potrzebnych do jej wzrostu. Oprócz zdolności do odżywiania rośliny, korzeń ten ma również zdolność do utrzymania stabilności całej rośliny, co jest szczególnie cenione przez hodowców na wolnym powietrzu.

Jednym z bardzo ważnych czynników wpływających na kiełkowanie nasion jest niewątpliwie sposób przechowywania danego sprzedawcy (banku nasion). Sposób przechowywania nasion marihuany ma ogromny wpływ na ich kiełkowanie. Należy je przechowywać w chłodnym, ciemnym i suchym miejscu, najlepiej zamknięte w szczelnym pojemniku w lodówce. Nasiona przechowywane w odpowiedni sposób mają trwałość kilku lat, więc nie musisz się martwić o ich kiełkowanie.

Narzędzia do kiełkowania

Innym czynnikiem wpływającym na kiełkowanie jest niewątpliwie procedura, którą wybierzesz. Czego więc potrzebujesz, aby prawidłowo wykiełkować nasiona marihuany? Lista znajduje się poniżej.

  • Nasiona konopi
  • Chusteczki higieniczne lub bezzapachowe chusteczki higieniczne lub papier toaletowy
  • Płyta lub inny wspornik
  • Słoik z wodą, która stała przez co najmniej 24 godziny
  • Mała doniczka, podłoże lub inne podłoże do uprawy (Grodan, Rockwool)

Jaka jest więc procedura, jeśli chcę prawidłowo wykiełkować nasiona konopi Paradox?

Małe rośliny marihuany

  • Pierwszym krokiem jest pozostawienie wody na 24 godziny. Następnie można zakroplić 2 do 3 kropli nadtlenku wodoru do wody, aby pomóc natlenić wodę. Woda powinna mieć temperaturę pokojową i być umieszczona w ciemnym miejscu. Wrzuć nasiona do słoika i pozostaw na 24-48 godzin, aby unosiły się na powierzchni wody. Po pierwszych kilku godzinach można spróbować zanurzyć nasiona pod powierzchnią na dno słoika, nakłuwając je palcem.
  • Po dwóch dniach, prawdopodobnie można zobaczyć mały korzeń w niektórych bardziej żywotnych nasion. Ostrożnie wyjmij je wszystkie i przenieś na talerz z serwetkami lub kawałkami papieru toaletowego. Oddzielaj nasiona ostrożnie, aby móc odróżnić poszczególne odmiany. Utrzymuj talerz wilgotny przez cały czas i możesz przykryć go innym talerzem, aby promować klimat. Nasiona z młodymi korzeniami są bardzo wrażliwe na wilgoć i istnieje duże prawdopodobieństwo ich obumarcia w przypadku wyschnięcia.
  • Nasiona marihuany mogą kiełkować na podstawce przez 7-10 dni. Bardzo ważne jest, aby nasiona i serwetki były cały czas wilgotne i nie dopuścić do ich wyschnięcia. Najsilniejsze nasiona mogą zacząć kiełkować w ciągu pierwszych dwóch dni. Te wolniejsze powinny pokazać kiełki w ciągu pierwszych 7 dni. Nasiona można rozpoznać po długości ich kiełków. Jeśli kiełki mają co najmniej 1 cm długości, można je bez obaw sadzić w glebie lub innym podłożu.

Zawsze zachowuj ostrożność podczas przesadzania sadzonek

  • Po kilku dniach większość nasion powinna mieć wystarczająco długi okres kiełkowania, aby można je było bezpiecznie zasadzić w glebie. Przed zasadzeniem nasion należy podlać i dostatecznie nawilżyć glebę. Umieść nasiono z wystarczająco długim kiełkiem w dołku, stroną korzeniową w dół, tak aby mogło rosnąć do góry. Nasiona można delikatnie przykryć ziemią, ale tylko na tyle, aby do nasion docierało trochę światła. Na tym etapie zazwyczaj nie ma potrzeby stosowania żadnych stymulatorów ani nawozów, ponieważ roślina nadal czerpie składniki odżywcze ze swoich naturalnych rezerw. W ciągu pierwszych kilku dni ważne jest również utrzymanie wilgotności na poziomie około 70-80%.
  • Po rośliny są z ziemi, ważne jest, aby upewnić się, że są dobrze odżywione i mają dużo wody, co jest bardzo ważne dla roślin konopi. Jeśli na talerzu z nasionami pozostały jakieś resztki, nie rozpaczaj i poczekaj jeszcze kilka dni. Ale jeśli po 10 dniach nadal masz nasiona bez widocznych korzeni, prawdopodobnie są one martwe i nic nie możesz na to poradzić. Niestety, to też może się zdarzyć i niekoniecznie jest to wina banku nasion, który sprzedał ci nasiona marihuany. Nasiona mają ograniczoną żywotność, jak w przypadku większości produktów naturalnych, więc nikt nie jest w stanie w 100% zagwarantować, że nasiona, które kupisz wykiełkują. Doświadczeni hodowcy (growerzy), którzy mają już własne metody kiełkowania nasion marihuany, osiągają długoterminowy wskaźnik sukcesu na poziomie 80-90%.

Kiełkowanie może być trudne

kiełkowanie nasion marihuanyNiestety, kiełkowanie nasion marihuany lub konopi nie zawsze przebiega zgodnie z planem, więc niektóre nasiona mogą spędzić na płytce dosłownie kilka godzin, podczas gdy innym może zająć to kilka dni. Niektóre odmiany konopi zachowują się inaczej niż inne po wykiełkowaniu. Tak więc, podczas gdy niektóre potrzebują kilku dni, aby osiągnąć idealną wysokość, inne mogą początkowo rosnąć bardzo wolno, dopóki nie będą miały wystarczającej ilości liści na gałęziach, aby uchwycić energię słoneczną, która jest ważna dla prawidłowego i szybkiego wzrostu. Różnorodność i oryginalność każdej odmiany jest powodem, dla którego wielu hodowców powraca do uprawy z nasion zamiast z sadzonek. Jeśli hodowca zdecyduje się na uprawę marihuany z nasion zamiast z klonów, do wyboru są dosłownie setki odmian o różnych cechach.

Jeśli zainteresował Cię nasz artykuł na temat sadzenia i kiełkowania oraz rozważasz zakup nasion marihuany do celów kolekcjonerskich, przejrzyj nasze nasiona i zobacz, co Cię interesuje. Zdecydowanie polecamy naszą luksusową odmianę konopi o nazwie Paradox, która na pewno Cię nie zawiedzie.

Ten post jest również dostępny w: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Published by Jan Veselý

28/05/2021

Post a comment

Login
OR
Register
to make a comment