21/01/2023

Klonowanie komórek konopi o 12-krotnie większej mocy przez izraelską firmę

Za pomocą bioreaktora izraelska firma sklonowała komórki konopi, aby przekształcić je w sproszkowaną biomasę, która zawiera wszystkie aktywne składniki konopi i której moc można zwiększyć dwunastokrotnie. Nie należy mylić tego z praktyką klonowania w ogrodnictwie. Firma BioHarvest Sciences z Rehovot w Izraelu klonuje na poziomie komórkowym.

Zmienia sposób myślenia o klonowaniu konopi

komórki konopi

Jedną z zalet tej technologii jest możliwość zminimalizowania ilości odpadów. „Część materiału roślinnego z konopi to odpady, których można uniknąć dzięki technologii BioHarvest”.

Rośliny konopi są uprawiane głównie dla samego kwiatu” – kontynuuje Sobel. „Kwiat zawiera najważniejsze trichomy, które są źródłem kannabinoidów, terpenów i flawonoidów. Technologia BioHarvest pozwala im uprawiać konopie indyjskie z 93% trichomów w swoich bioreaktorach”.

Biomasa nie jest uprawiana jak typowa roślina, ale produkowana w bioreaktorze. „Nie uprawiamy w ogóle rośliny”. Uprawiamy ją w ogromnych bioreaktorach w ciągu zaledwie trzech tygodni – podczas gdy normalna marihuana potrzebuje od 14 do 23 tygodni. Nasza technologia może również znacząco zwiększyć zawartość składników aktywnych w stosunku do masy roślinnej.

I gram po gramie, zespół BioHarvest twierdzi, że ich biomasa z konopi wymaga mniej wody i zasobów niż rośliny.

Sobel i BioHarvest podkreślają, że komórki nie zostały zmodyfikowane genetycznie i że są identyczne z komórkami występującymi w żywych roślinach. Choć dla niewprawnego ucha technologia ta może wydawać się daleko idąca, jest to świetny sposób na uniknięcie niepożądanych odpadów z materiału roślinnego i zwiększenie mocy. Biomasa, którą wytwarzają, jest pełnowartościowym produktem, zawierającym różne fitokannabinoidy, takie jak te występujące w roślinach.

Nasza kompozycja zawiera znaczne ilości głównych kannabinoidów, takich jak CBD i THC, a także znaczne ilości tego, co nazywamy pomniejszymi kannabinoidami„.

Zespół jest w stanie zwiększyć siłę działania poprzez zmianę warunków w bioreaktorze. Kontynuował: „Poprzez dostosowanie warunków, w których komórki są wystawione na działanie, możemy stworzyć różne pożądane kompozycje związków aktywnych, co oznacza, że możemy zwiększyć lub zmniejszyć regulację różnych kannabinoidów [compounds].”

Zespół nie ujawnia szczegółowo zastrzeżonej technologii, ale powiedział, że może zwiększyć siłę działania dwunastokrotnie, zmieniając po prostu środowisko w bioreaktorze.

Jeśli próbujesz sobie wyobrazić, jak to wygląda, oto proste wyjaśnienie.

sklonowane kwiaty konopi

Zespół BioHarvest Sciences wynalazł Bio-Plant CELLicitation, który jest szczegółowo opisany na stronie internetowej. Wybierana jest roślina, która zawiera ważne aktywne substancje fitochemiczne. Następnie są one cięte na małe kawałki i umieszczane w szalce Petriego na stałym podłożu zawierającym substancje odżywcze. Podobnie jak rośliny, komórki potrzebują światła, tlenu i składników odżywczych. Następnie komórki te są przechowywane w banku komórek, dzięki czemu mogą być produkowane wielokrotnie. Są one hodowane biologicznie, a kiedy biomasa wystarczająco urośnie, jest zbierana na proszek, który można wykorzystać do różnych celów.

Według BioHarvest Sciences z każdego galonu wody powstaje 54 razy (!) więcej materiału do bioreaktora niż materiału roślinnego, a zapotrzebowanie na ziemię zmniejsza się o ponad 90%.

System ten pozwala hodowcom uniknąć zanieczyszczeń i naturalnych różnic w zawartości związków konopi w roślinach.

12 maja BioHarvest ogłosił skład swojej biomasy, stwierdzając, że włośniki stanowią 93% biomasy konopi produkowanej przy użyciu firmowej technologii Bio-Plant CELLicitation™ oraz że gorzki smak materiału roślinnego został znacznie zredukowany.

„Najważniejsze jest to, że możemy uczynić konopie indyjskie i indyjsko-konopne znacznie bardziej użytecznymi niż dotychczas i to przy niższych kosztach dla naszych zasobów planetarnych”. Jest to rozwiązanie z Izraela w zakresie wellness i zrównoważonego rozwoju, które może mieć naprawdę inspirujący wpływ na świat”.

Dr Yochi Hagay i dr Zaki Rakib założyli BioHarvest po spotkaniu w 2007 roku. Pierwszy produkt firmy BioHarvest Sciences, Vinia, pochodzący nie tylko z konopi, ale także z komórek czerwonych winogron, zawiera bogaty kompleks polifenoli, który jest korzystny dla zdrowia układu krążenia. Firma jest obecnie obecna w USA i Kanadzie.

komórki konopi

Czy jesteś zaskoczony postępem, jaki dokonał się w Izraelu?

Nic dziwnego, że Izrael jest liderem w rozwoju i badaniach nad konopiami.

Ten post jest również dostępny w: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Opublikowany przez Sakul

21/01/2023

Dodaj komentarz

Zaloguj
lub
Zarejestruj
na pisanie komentarzy