08/02/2023

Konopie a wilgotność – jak kontrolować wilgotność podczas przechowywania kwiatów marihuany?

Istnieje związek pomiędzy marihuaną a wilgotnością. Jak chronić swój cenny zapas marihuany przed całkowitym zniszczeniem. Czytaj dalej.

Jesteśmy o krok od wyjaśnienia, dlaczego istnieje związek między marihuaną a wilgotnością. Czytaj dalej.

Kiedyś zioło było tylko ziołem. Dostałeś go w plastikowej torbie od przyjaciela przyjaciela, a kiedy go kupiłeś, prawdopodobnie nie otrzymałeś zbyt wielu informacji na temat odmiany, mocy czy ewentualnego zanieczyszczenia. Dziś możesz przeglądać tysiące odmian według ich specyficznego zapachu, smaku i działania, kupować marihuanę w dowolnej formie, a nawet stworzyć własną selekcję konopi.

Problem z tymi opcjami? Trudno jest utrzymać świeżość zapasów. Bez względu na to, czy rozkoszujesz się odmianą przeznaczoną tylko na specjalne okazje, czy też masz pod ręką wybór odmian indica, sativa i hybrydowych na różne pory dnia, twoja marihuana może się z czasem zepsuć, jeśli nie zadbasz o jej przechowywanie i nie będziesz zarządzać jej wilgotnością.

Konopie i wilgotność – dlaczego to takie ważne?

Większość użytkowników marihuany wie, że wilgotność ma wpływ na ich zapasy, ale nie są pewni, jak dokładnie. Wilgotność względna (RH) to ilość wilgoci w powietrzu w stosunku do ilości wilgoci, którą powietrze może fizycznie utrzymać w danej temperaturze. Może to wpływać na wszystko, od subtelności dabu po skuteczność marihuany w leczeniu danej choroby.

Utrzymanie idealnej wilgotności względnej to delikatna równowaga, która ma realne konsekwencje dla konsumentów marihuany zarówno rekreacyjnej, jak i medycznej. W kolejnych częściach omówiono specyficzny wpływ wilgoci na konopie i jego znaczenie dla konsumentów wszelkiego rodzaju.

Jak wilgotność wpływa na właściwości kwiatów konopi?

urlop pokazujący konopie i wilgotność

Aromaty i smaki konopi są związane z terpenami, czyli wonnymi olejkami eterycznymi, które nadają odmianie charakterystyczny smak i zapach, łagodząc jednocześnie jej wpływ na ciebie. To właśnie one dają Baba Jaga charakterystyczny cytrusowy aromat z bardziej owocowymi tonami. Prowadzi to do bardzo relaksującego stanu ciała.

Jeśli utrzymujesz zbyt niską wilgotność, trichomy konopi, w których znajdują się te cenne terpeny i kannabinoidy, z czasem ulegną zniszczeniu. Dla konsumenta oznacza to, że nie poczujesz już wszechogarniającego zapachu pomarańczy, smaku bogatych, soczystych nut czy aromatu pieprzu. Utrata terpenów może również pozbawić pacjentów efektów terapeutycznych, które odczuwają; na przykład uważa się, że mircen jest częściowo odpowiedzialny za działanie przeciwzapalne przypisywane takim odmianom jak Cleopatrai utrata tych terpenów może oznaczać utratę tych pozytywnych efektów.

Konopie i wilgoć – jak zapobiegać zanieczyszczeniu marihuany?

mała roślina marihuany

Podczas gdy zbyt suche środowisko niszczy cenne składniki aktywne konopi, zbyt wilgotne środowisko wprowadza do twojego zapasu cały szereg szkodliwych substancji. Na przykład w pewnych warunkach pleśń i bakterie często rozmnażają się na konopiach, zwłaszcza gdy wilgotność względna jest zbyt wysoka (ogólnie uważa się, że wynosi ponad 65%).

Zanieczyszczenia mogą powodować nie tylko nieprzyjemny zapach i smak dla zwykłego konsumenta, ale są szczególnie problematyczne dla osób, które używają marihuany jako leku, zwłaszcza jeśli ich układ odpornościowy jest już osłabiony przez stan zdrowia. Na przykład chorzy na HIV/AIDS i nowotwory są szczególnie podatni na takie schorzenia jak aspergiloza, potencjalnie śmiertelna choroba płuc, która może być skutkiem spożycia grzybów konopnych, takich jak Aspergillus. Możliwość kontrolowania wilgotności oznacza możliwość ochrony przed tego typu chorobami powodowanymi przez zanieczyszczenia.

Utrzymanie wilgotności

temperatura pokazująca wilgotność

Szybko wyjaśniliśmy, jak ważna jest wilgotność dla przechowywania zapasów konopi i jak jej zbyt mała lub zbyt duża ilość może sprawić, że owoce twojej pracy staną się bezwartościowe.

Tradycyjnie, konsumenci marihuany powinni utrzymywać wilgotność względną (RH) na poziomie 59% – 63%, aby nie stracić wagi, mocy i cennych kannabinoidów, chroniąc się jednocześnie przed pleśnią i grzybami. Ostatnio jednak niektórzy konsumenci preferują nieco bardziej suche środowisko, w którym wilgotność względna powietrza wynosi nawet 54%. Wszystko zależy od Twoich osobistych preferencji i tego, jak długo zamierzasz przechowywać daną odmianę. Zawsze jednak warto skorzystać z rady kogoś doświadczonego w danej dziedzinie lub poszperać w internecie.

Na nadchodzący sezon powinieneś sprawdzić naszą kolekcję nasion marihuany i wybierz to, co ci się podoba.

Ten post jest również dostępny w: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Opublikowany przez Jan Veselý

08/02/2023

Dodaj komentarz

Zaloguj
lub
Zarejestruj
na pisanie komentarzy