17/02/2023

Konopie i azot – Kiedy rośliny konopi mają żółte liście

Co zrobić, gdy rośliny konopi mają żółte liście? Dlaczego azot jest tak ważny w uprawie konopi?

Konopie i azot

Why is nitrogen so important for cannabis plants?

Uszkodzenia - konopie i azot

Azot został opisany jako „najważniejszy składnik odżywczy, który rośliny otrzymują z gleby” i jest jednym z najważniejszych, jeśli nie najważniejszym składnikiem odżywczym roślin, którego potrzebują twoje rośliny konopi. Dlaczego azot jest tak ważny dla uprawy konopi?

Azot jest niezbędny do utrzymania zielonych liści marihuany. Azot jest niezbędnym elementem chlorofilu, pigmentu występującego w roślinach, który jest odpowiedzialny za różne odcienie zieleni w liściach. Dlatego też niedobór azotu w konopiach można łatwo rozpoznać po tym, że liście marihuany stają się żółte.

Azot odgrywa również ogromną rolę w fotosyntezie, ponieważ chlorofil jest istotną częścią tego integralnego procesu, w którym rośliny wykorzystują światło słoneczne do tworzenia energii potrzebnej im do przetrwania.

Rośliny konopi potrzebują również azotu, ponieważ stanowi on ogromną część aminokwasów występujących w roślinach. Wszystkie rośliny wytwarzają białka z aminokwasów znajdujących się w azocie, a białka te są niezbędne do zdrowego wzrostu i rozwoju.

Azot jest również ważny dla roślin konopi, ponieważ jest podstawowym składnikiem kwasów nukleinowych, których rośliny marihuany potrzebują do wzrostu i rozmnażania. Kwasy nukleinowe można uznać za materiał genetyczny komórek roślinnych, ponieważ zawierają one DNA i różne rodzaje RNA.

Jak wykryć niedobór azotu w marihuanie

Uszkodzenia - konopie i azot

Wiedząc, jak ważny jest azot dla zdrowia roślin, łatwo zrozumieć, jak niedobór azotu może poważnie zaszkodzić i negatywnie wpłynąć na zbiory.

Jakie są dokładnie objawy niedoboru azotu w roślinach konopi? Czego powinieneś szukać, aby określić, czy możesz mieć niedobór azotu w swoich konopiach?

Przyjrzyjmy się temu.

Największą oznaką niedoboru azotu jest żółknięcie liści konopi. We wczesnych stadiach niedoboru azotu, chwasty będą rozwijać żółte końcówki liści, które wkrótce przeniosą się na cały liść. Czasami jednak żółte liście są po prostu częścią cyklu życia rośliny. Ważne jest, aby być w stanie odróżnić, co jest normalne, a kiedy faktycznie masz problem.

Czy wiesz, że typowe jest, że starsze liście na dole rośliny marihuany stają się żółte i odpadają, gdy roślina zaczyna dojrzewać? Dzieje się tak, ponieważ młodsze liście na górze rośliny „kradną” azot ze starszych, niższych liści. Zauważycie również, że liście marihuany żółkną i odpadają pod koniec cyklu wzrostu rośliny, ponieważ azot jest przekierowywany do kwiatów, aby mogły pięknie kwitnąć.

Kiedy wiesz, że masz problem z niedoborem azotu? Jednym z największych znaków niedoboru azotu jest to, że liście na roślinie marihuany zaczynają żółknąć i zaczynają odpadać w fazie wegetatywnej. Jeśli zauważysz, że żółknięcie zaczyna się wspinać i pracować swoją drogą w górę rośliny, najprawdopodobniej masz niedobór azotu w konopiach.

Pamiętajcie, że gdy widzicie żółknące liście podczas kwitnienia, jest to zazwyczaj zupełnie normalne. kwiaty też potrzebują azotu! Jednak, gdy żółkną one w trakcie sezonu wegetacyjnego i szybko opadają z rośliny, zdecydowanie masz problem. Jeśli tak się stanie, wiedza o wszystkim, co możesz o korygowaniu niedoboru azotu jest kluczowa.

Jak wyeliminować niedobór azotu w konopiach indyjskich

Konopie i azot - możliwe przyczyny

Azot w glebie występuje w trzech powszechnych formach: organicznych związków azotu, azotanów (NO3) i amonu (NH4).

Jeśli masz problem z niedoborem azotu w swojej marihuanie, będziesz chciał go skorygować tak szybko, jak to możliwe. Dobrą wiadomością jest to, że jest to tak proste, jak karmienie roślin zrównoważonymi składnikami odżywczymi. Prawie wszystkie wstępnie zmieszane odżywki dla roślin zawierają azot, ponieważ jest on tak ważny dla ogólnego zdrowia rośliny.

Na opakowaniach nawozów roślinnych azot jest pierwszą liczbą wymienioną w zestawie trzech liczb znajdujących się na wszystkich wstępnie zmieszanych składnikach odżywczych. Liczby te wskazują na zawartość N-P-K (azot, fosfor, potas) w nawozie. Jeśli chcecie rozwiązać problem niedoboru azotu w waszych roślinach konopi, poszukajcie nawozu rozpuszczalnego w wodzie, w którym liczba „N” jest znacznie wyższa niż liczba P lub K. To zazwyczaj szybko rozwiąże wszelkie problemy związane z niedoborem azotu.

Rozpuszczalne w wodzie składniki odżywcze roślin dostarczą azot prosto do korzeni roślin, gdzie potrzebują go najbardziej. Po nawożeniu, rośliny zaczną wchłaniać azot tak szybko, jak jest on dla nich dostępny, a żółte liście konopi powoli zmieniają kolor na zielony.

Jeśli zauważycie oznaki niedoboru azotu w waszej marihuanie i zajmiecie się problemem natychmiast, rośliny powinny powrócić do swojego naturalnego zdrowego, jasnozielonego koloru w ciągu tygodnia lub tak. Należy jednak pamiętać, że żółte liście marihuany, które zostały poważnie dotknięte przez niedobór azotu, nie odzyskają swojego koloru i powinny zostać usunięte z rośliny.

Logo eksplozji nasion nuka

Jeśli wolisz świeże nasiona marihuany, przejrzyj naszą kolekcję nasion, mamy zarówno odmiany automatycznie kwitnące, jak i feminizowane, a także warianty CBD.

Ten post jest również dostępny w: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Opublikowany przez Blood

17/02/2023

Dodaj komentarz

Zaloguj
lub
Zarejestruj
na pisanie komentarzy