30/12/2021

Konopie indyjskie i taliban – odmiany miejscowe i umowa handlowa z australijską apteką

Przyszłość uprawy landrace’owych odmian konopi w Afganistanie na potrzeby handlu międzynarodowego.

Nowy rząd talibów w Afganistanie, zdesperowany w poszukiwaniu pieniędzy i eksportu, który dorównałby temu, co musi importować z innych krajów, mógł, ale nie musiał podpisać umowę o handlu marihuaną z australijską firmą farmaceutyczną Cpharm. Dzięki temu Cpharm będzie miała dostęp do rzadkich odmian konopi, które rosną w Afganistanie i innych krajach Bliskiego Wschodu, takich jak Pakistan.

Marihuana i talibowie – prawdziwa historia czy mistyfikacja?

uprawa marihuany w afganistanie

Przynajmniej tak brzmiał pierwotny raport, podany przez The Times of London. Teraz wielu jest sceptycznie nastawionych do tego, czy umowa jest prawdziwa. Cpharm zaprzecza jakiemukolwiek zaangażowaniu w takie ogłoszenie, ale powiedział, że choć jest bardzo możliwe, że transakcja dotycząca marihuany jest w to zaangażowana, to nie jest to ich firma. Czy ta historia jest zbyt piękna, by mogła być prawdziwa i czy jest to mistrzowskie posunięcie talibów? Czy istnieje ruch wspierany przez Chiny lub Rosję, aby pomóc rządowi afgańskiemu w stworzeniu zakładu przetwórstwa haszyszu za 450 milionów dolarów? Czas pokaże, czy był to tylko żart, czy też talibowie planują eksport marihuany.

Chociaż talibowie są uznawani przez wiele krajów w ONZ za grupę terrorystyczną, to ich niedawne przejęcie władzy w Afganistanie po wycofaniu wojsk amerykańskich otworzyło kluczowy okres współpracy ze światem zachodnim w celu ustanowienia bardziej demokratycznego rządu i nowoczesnych umów handlowych.

Podczas gdy konopie indyjskie trafiają na pierwsze strony gazet, Afganistan może mieć wiele surowców i ważnych towarów eksportowych, jeśli uda się zawrzeć umowy handlowe.

Według American Sun:

Afganistan jest największym na świecie producentem opium, znaczącym producentem marihuany i coraz częściej produkuje metamfetaminę.

Odmiany marihuany Landrace mają ogromny potencjał

uprawa konopi indyjskich i talibów

Niektórzy w branży konopi ślinią się z radości na myśl, że bardzo rzadkie odmiany „Landrace” mogłyby stać się dostępne i wysyłane do krajów takich jak Kanada i USA. Dzięki genetyce i hybrydom marihuany, które w końcu otrzymały pełne wsparcie naukowe od takich instytucji jak DEA i FDA, nowe odmiany genetyczne pochodzące z rzadkich odmian mogą stworzyć nowe, ekscytujące produkty, które pomogą zwalczyć wiele dolegliwości.

Kolejnym problemem, przed którym stoi nowy afgański rząd, jest fakt, że narkotyki i ich produkcja są oficjalnie nielegalne pod rządami ultrakonserwatywnego reżimu talibów. Mimo to Afganistan jest jednym z największych na świecie dostawców opium, a ostatnio także metamfetaminy. Poprzednie rządy afgańskie nie zwracały uwagi na przepływ pieniędzy do kraju, ale dzięki legalnym umowom handlowym talibowie mogą zostać zmuszeni do uznania produkcji i eksportu marihuany za oficjalną działalność i produkt Afganistanu. Biorąc pod uwagę ich ultrakonserwatywną religię, będzie to trudne, ale jak zawsze, jeśli w grę wchodzą wystarczające pieniądze, rząd znajdzie sposób, aby uczynić to legalnym, jednocześnie zachowując twarz pod względem religijnym.

Informacja ta nie została jeszcze oficjalnie zweryfikowana, ale jeśli spojrzymy na to z punktu widzenia konopi w Afganistanie, ich odmiany Landrace są bardzo rzadkie i mają moc leczniczą. Mamy odmianę marihuany, która zawiera niektóre z rzadkich genetyk.

Opublikowany przez Jan Veselý

30/12/2021
Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Więc napisz coś!

Dodaj komentarz

Zaloguj
lub
Zarejestruj
na pisanie komentarzy