11/03/2023
Artykuły
Przewodniki

Korzenie konopi? łatwe przepisy, które możesz wypróbować już dziś!

Wykazano, że korzenie konopi mają ogromną wartość leczniczą, a także szereg unikalnych zastosowań

Wykazano, że korzenie konopi mają ogromną wartość leczniczą, a także szereg unikalnych zastosowań. W tym artykule dowiesz się, co kryje się pod zielonymi łodygami: od wielu korzyści zdrowotnych korzeni konopi po łatwe sposoby włączenia ich do codziennego życia za pomocą kilku prostych przepisów.

Historyczne: korzenie konopi jako starożytny i potężny lek

Ponieważ korzenie konopi zawierają wiele kannabinoidów, o których wiadomo, że są związane z łagodzeniem bólu, korzenie konopi były powszechne jako źródło leczenia bólu w wielu kulturach od tysięcy lat.

Historyczne: korzenie konopi jako starożytny i potężny lek

Najwcześniejsza znana wzmianka o korzeniach konopi jako formie leczenia pochodzi z około 2700 r. p.n.e. z klasycznego dzieła Herbal Medicine. Zapisano tam, że korzenie konopi były mielone na pastę i używane do leczenia złamanych kości i łagodzenia bólu. Pliniusz Starszy z Cesarstwa Rzymskiego w swojej Naturalis Historia z 77 roku n.e. pisze o magii korzeni konopi i stwierdza, że korzenie były gotowane w wodzie i używane do leczenia podagry, zapalenia stawów, bólu stawów, ostrego bólu, a nawet krwawienia podczas ciąży. Stosowanie korzeni konopi i marihuany jako mechanizmu leczniczego było również dość powszechne w Chinach od wczesnej epoki brązu, w Europie od wieków, począwszy od starożytnych Greków, którzy byli wielkimi fanami tego korzenia, a także w w pozostałych częściach świata szczyt popularności przypadł na okres od XVII do XIX wieku.

Wartość lecznicza korzeni konopi

Korzenie konopi są prekursorem rozwoju THC w roślinie konopi. Korzenie konopi zawierają wiele surowych kannabinoidów nie występujących w kwiatach roślin konopi, które mogą mieć dodatkowe korzyści zdrowotne. Ekstrakty z korzeni konopi zawierają również CBD, o którym wiadomo, że ma wiele właściwości leczniczych. Korzenie konopi zawierają również składniki odżywcze, które mają działanie przeciwzapalne, przeciwnowotworowe i przeciw nudnościom, a także są bogate w cholinę, składnik odżywczy, który wspiera metabolizm i jest szczególnie korzystny dla zdrowia wątroby. Korzenie konopi spożywane jako napój, jedzenie lub pasta są używane do pomocy w skurczach menstruacyjnych i krwotoku poporodowym. Korzenie konopi mają również właściwości przeciwzapalne i mogą pomóc w problemach skórnych, takich jak wysypki, zapalenie skóry i trądzik, a także w dolegliwościach fizycznych, takich jak ból ogólny, podagra i zapalenie stawów.

Leczenie nowotworów

W ostatnich badaniach, korzenie konopi zostały powiązane ze zjawiskiem znanym jako apoptoza, kiedy to komórki rakowe przestają rosnąć. W badaniu laboratoryjnym nad rakiem okrężnicy przeprowadzonym na Penn State University, naukowcy odkryli, że kannabinoidy w korzeniach konopi indukują apoptozę, co skutecznie zatrzymuje dalszy wzrost komórek rakowych w okrężnicy. Ten związek między kannabinoidami a rakiem okrężnicy jest pierwszym krokiem w kierunku otwarcia nowych badań nad wydobyciem właściwości konopi, korzeni konopi i kannabinoidów, aby pomóc znaleźć lekarstwo na wszystkie nowotwory. Korzenie konopi zawierają również pentacykliczne ketony triterpenowe, które są rozpuszczalnymi w tłuszczach cząsteczkami, które zostały powiązane z promowaniem apoptozy.

Możesz też przeczytać cały artykuł o leczeniu raka

Sposoby wykorzystania korzeni konopi dla zdrowia

Korzenie konopi są w dużej mierze niewykorzystanym źródłem potencjału dla różnych zastosowań, od uśmierzania bólu i stresu po potencjalne wsparcie dla badań nad rakiem. W dalszej części artykułu przedstawiono różne sposoby, w jakie korzenie konopi mogą być wykorzystywane do poprawy własnego zdrowia i samopoczucia.

Herbata z korzeniem konopi

Herbata z korzeniem konopi

Korzenie konopi mogą być używane do robienia herbat, które przenoszą te składniki odżywcze bezpośrednio do organizmu. W wyniku gotowania korzeni konopi powstaje herbata o gorzkim smaku. Możesz wzmocnić smak herbaty, używając oleju, mleka lub jakiegokolwiek syropu, aby pomóc w smaku. W rzeczywistości, dodanie oleju lub mleka – oba zawierają kwasy tłuszczowe – pomoże uwolnić terpeny i kannabinoidy uwięzione w korzeniach, dając dodatkowe korzyści. Możesz również zmielić korzenie na proszek i dodać go do każdego innego rodzaju gorącego napoju.

Jak zrobić herbatę z korzenia konopi?

Wniosek- używaj konopi od góry do dołu!

To oczywiste, że korzenie konopi są nie tylko ważne dla zapewnienia zdrowych zbiorów kwiatów z waszych roślin, ale same są niezwykle bogate w składniki odżywcze i właściwości lecznicze, które są dla nas tak korzystne. Możesz wykorzystać praktycznie każdy aspekt rośliny konopi, więc pomyśl o pozbyciu się korzeni przy następnych zbiorach – wróć do tego artykułu po kilka świetnych pomysłów!

Logo eksplozji nasion nuka

Jeśli zdecydujesz się na uprawę własnych roślin konopi, zawsze kupuj dobrej jakości, świeże nasiona konopi. Możesz sprawdzić nasiona od Nukaseeds.

Ten post jest również dostępny w: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Published by Blood

11/03/2023

Post a comment

Login
OR
Register
to make a comment