22/09/2022
Artykuły
Komunita

Które europejskie festiwale konopi można odwiedzić w 2023 roku?

W tym artykule przeczytasz o wielkich festiwalach marihuany, które odbędą się w 2023 roku

Festiwale zielarskie to miejsca, w których można dowiedzieć się więcej o magicznej roślinie, którą wszyscy kochamy, spotkać podobnie myślących ludzi, wziąć udział w ciekawych zajęciach lub po prostu zrelaksować się w przyjaznej atmosferze.

Lista festiwali konopi w Europie :

Europejskie festiwale konopi: jakie są różnice?

Zasadniczo wszystkie 420 targów to połączenie rozrywki, edukacji i zakupów w różnych proporcjach. Prawie wszystkie są roczne, ale czasami z pływającą datą lub nawet miejscem. Choć wszystkie festiwale łączy atmosfera dnia zabawy i wolności, każda impreza realizuje swoje własne cele. Niektóre z nich skupiają się na muzyce, która ujawnia zmienione stany umysłu w najjaśniejszych barwach. Inne zapewniają przegląd wszystkich form rozrywki, od filmów i zajęć jogi po spektakle i stand-up. Są seminaria i warsztaty, gdzie dominującym programem jest edukacja. Wreszcie, niektóre z festiwali o tematyce marihuany łączą ludzi w walce o legalizację na całym świecie.

Dziś prawie każdy europejski kraj ma swoją perełkę w postaci festiwalu kultury konopi. Dzięki uczestnictwu w specjalnych festiwalach i targach lepiej poznasz całą branżę :

 • Jak uprawiać własną marihuanę
 • Czym różnią się popularne odmiany marihuany
 • Jak zmieniają się przepisy
 • Wiadomości o wykorzystaniu konopi w różnych gałęziach przemysłu, takich jak medycyna, kosmetyki, materiały budowlane itp.
 • Jakie są wyniki najnowszych badań naukowych
 • Jakie rekordy padły w uprawie marihuany
 • Nowe trendy we wszystkich dziedzinach konopi

Opis europejskich festiwali konopi

Jeden z najlepszych festiwali konopi w Europie Spannabis

Festiwale konopi w Hiszpanii

Spannabis to prawdopodobnie największy i najbardziej znany festiwal konopi w Europie. Dzięki dziewiętnastoletniemu doświadczeniu stały się wręcz targami referencyjnymi na całym świecie. Barcelona Cannabis Festival Spannabis gromadzi ogromną liczbę producentów, badaczy i przedsiębiorców związanych z ogrodnictwem, florystyką, uprawą i produktami z konopi. Prezentuje najgorętsze wiadomości.

Największe w Barcelonie targi i światowa konferencja poświęcona konopiom indyjskim odbędą się w marcu w nowoczesnym centrum wystawienniczym Fira de Cornellá. Bilety na Spannabis kosztują około 20 euro za 1 dzień lub 50 euro za wszystkie 3 dni targów.

Zgodnie z hiszpańskim prawem antynikotynowym, na terenie wystawy obowiązuje zakaz palenia. W imprezie mogą uczestniczyć tylko osoby pełnoletnie, które ukończyły 18 lat.

Logo Kannasur Sevilla

Kannasur w hiszpańskiej Sewilli odbywa się co roku w maju. It’s an industrial and medical cannabis fair with cool cooking demonstrations, impressive live reggae and rap performances and plenty of grow shops. Rynek otwiera interesujące spojrzenie na przetwórstwo, technologię, sprzęt do uprawy i badania naukowe.

Targi konopi we Włoszech i Grecji

Starsze logo cann expo ateny 2019 r.

Nie wszystkie festiwale są skierowane do turystów i zwykłych konsumentów. Na przykład Cann-Expo w Atenach w Grecji to wyjątkowe międzynarodowe wydarzenie B2B, którego celem jest popularyzacja i naukowe badania nad konopiami medycznymi. W spotkaniu weźmie udział ponad 500 decydentów, licencjonowanych producentów, dostawców rozwiązań, ekspertów medycznych, a nawet ministerstw, których celem jest poprawa ekosystemu konopi medycznych. Na wydarzeniach takich jak to, ustalane są standardy i ramy prawne dotyczące stosowania medycznej marihuany.

Jeśli wybierasz się na Athens Cannabis Expo, masz świetną okazję, aby połączyć ten wyjazd z innym ważnym wydarzeniem odbywającym się tuż obok we Włoszech. Targi marihuany przemysłowej i medycznej Canapa Mundi in Roma. Tutaj wystawcy przedstawią swoje wizje wykorzystania konopi w różnych sektorach: agrarnym, tekstylnym, medycznym, energetycznym, rekreacyjnym, biokonstrukcyjnym. Stawiają na postęp technologiczny i realizację programu ekologicznego we wszystkich dziedzinach życia.

Starsze logo 420 hemp fest Milano 2019 r.

Dwudniowe Międzynarodowe Targi Cannabis Expo 4.20 HempFest odbędą się w dniach 1 – 2 kwietnia 2023 roku, odbywające się co roku w Mediolanie, którym towarzyszyć będzie muzyka, prezentacje produktów, jedzenie konopi i program edukacyjny. Celem targów jest uczynienie świata konopi bardziej zrozumiałym i mniej przerażającym dla ogółu społeczeństwa.

Cannafest w Czechach oraz festiwale w Niemczech, Austrii i Polsce

Logo Cannafest 2022 Praga

Listopadowy Cannafest w Pradze odbywa się od 14 lat. Oferuje szeroki zakres działań:

 • podziwianie i zakupy wszystkiego od akcesoriów do palenia i vapingu
 • spędzić miło czas w czytelni lub strefie chillout dla palących, odwiedzić kino lub wystawy sztuki o tematyce konopnej.
 • ciesz się rozrywką na żywo na scenie
 • skosztuj najsmaczniejszych przysmaków z dodatkiem konopi.
 • Dokształć się na konferencji ekspertów na temat technologii uprawy, badań medycznych, kosmetyków, odzieży, a nawet jak uprawiać własną marihuanę.
 • Jednodniowy bilet kosztuje 8 euro w przedsprzedaży lub 10 euro przy wejściu. Pełny 3-dniowy bilet na cały festiwal kosztuje 12 euro w przedsprzedaży lub 16 euro na miejscu. Cannafest odbędzie się zazwyczaj w listopadzie.
Logo festiwalu Kanaba 2022

W Polsce warto przyjrzeć się festiwalowi Kanaba. Ten festiwal jest poruszający i co roku w maju gromadzi wystawców, partnerów i przyjaciół. Festiwal łączy wydarzenia związane ze stylem życia, gotowaniem i kulturą konopi z targiem i warsztatami.

Targi konopi w Niemczech:

Festiwal Mary Jane w berlinie starsze logo 2020

Mary Jane Berlin, największe targi konopi w całych Niemczech, które powracają po 12-letniej przerwie. W hali o powierzchni 5,5 km2 oraz na terenie zewnętrznym zgromadzi się ponad 100 wystawców z całego świata. Festiwal zaoferuje wystawę, targi, wykłady, stoiska z jedzeniem, koncerty na żywo, innowacje medyczne oraz nieoczekiwane zastosowania konopi w kosmetykach i materiałach budowlanych.

Austriacki Festiwal Konopi Cultiva

W październiku na festiwalu Cultiva Hanfmesse czeka Cię ciepłe powitanie w Austrii. Liczni wystawcy, warsztaty, ekskluzywne oferty związane z rośliną konopi zostaną rozcieńczone muzyką i pokazami na żywo, pool party i egzotyczną kuchnią konopi.

Festiwale konopne w Wielkiej Brytanii, Danii i Holandii

Pokochasz Amsterdam Cannabis Expo w listopadzie – idealne miejsce, aby zobaczyć najnowsze innowacje i produkty z ponad 100 krajów. Cała sól programu tkwi w dyskusjach i komentarzach ekspertów. Również w Holandii warto odwiedzić Growlands – targi konopne w Utrechcie w ostatnim tygodniu lata.

Logo Produkt Ziemia Expo-Fest w Anglii

Kompleksowe spojrzenie na kompletny ekosystem handlowy konopi, marihuany i CBD zapewnia Product Earth Expo-Fest w Anglii. To wyjątkowe wydarzenie zachwyci swoich gości w sierpniu w Stoneleigh Park. Bądź przygotowany na poznanie niektórych nowych odmian, pochodnych i zastosowań rośliny konopi.

Logo Cannabis Europa

Na koniec musimy wspomnieć o Cannabis Europa. Po raz pierwszy wydarzenie to odbyło się w 2018 roku w londyńskim Barbican Centre, a od tego czasu widzieliśmy je w Nowym Jorku, Toronto, Londynie i Paryżu.

Nie jest to klasyczne expo , na którym zobaczysz wiele banków nasion, sklepów z uprawami i produktami CBD. To zestaw bardzo konkretnych wykładów na temat ekonomii, polityki, socjologii, medycyny i tego, jak konopie indyjskie wpisują się w to wszystko i jaki mają wpływ. Możesz posłuchać wielu wpływowych osób i ich opinii na temat konopi na świecie.

Warto wspomnieć: Cannabis Cup

Starszy plakat festiwalu Cannabis Cup 2018

Chociaż High Times Cannabis Cup odbywa się obecnie poza Europą, nie mogliśmy nie wspomnieć o tej legendzie w naszym zestawieniu ważnych wydarzeń. Została założona w 1988 roku i przez 27 lat odbywała się w Amsterdamie, aż do momentu przeniesienia jej do Ameryki. Teraz Cannabis Cup jest reprezentowany jako kilka imprez tematycznych w kilku stanach o zalegalizowanym statusie marihuany.

Czy odwiedzanie targów konopi w Europie jest bezpieczne?

Bądźcie pewni, że każdy jeden festiwal, targi czy wystawa związana z konopiami to ogromne i dobrze zorganizowane wydarzenie. Zawsze są one dokładnie skoordynowane z przepisami prawa kraju, w którym się odbywają. Nie ma potrzeby pozbawiać się tego niesamowitego doświadczenia! Odwiedź oficjalną stronę internetową, aby uzyskać aktualne informacje, postępuj zgodnie z zasadami danego festiwalu i ciesz się wszystkimi niesamowitymi możliwościami uzyskania solidnej edukacji, rozrywki, dobrego jedzenia i dostępu do degustacji najnowszych i najwspanialszych odmian marihuany.
Wybierz więc swój festiwal, złap przyjaciół i ładuj się w niepowtarzalną atmosferę.

Nasz zespół Nukaseeds uczestniczył w festiwalu Cannafest w Pradze i w tym roku też się tam wybieramy. Więcej można przeczytać tutaj.

Źródło : cannabisbcn.com

Ten post jest również dostępny w: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Published by Kotelnik

22/09/2022

Post a comment

Login
OR
Register
to make a comment