18/01/2023
Artykuły
Prawodawstwo

Legalizacja marihuany – Hawaje planują zalegalizować marihuanę w 2023 roku

Podczas gdy niektóre stany na kontynencie sprzedają marihuanę do użytku rekreacyjnego, na Hawajach adwokaci i ustawodawcy przygotowują się do tego, aby dorośli mogli używać marihuany w swoim stanie.

Hawaje planują zalegalizować marihuanę w 2023 roku

Jeanné Kapela

11 stycznia 2023 roku członkowie Marijuana Policy Project(MPP), Drug Policy Forum of Hawaii oraz ACLU of Hawaii zabrali głos na konferencji prasowej zorganizowanej na Kapitolu w Honolulu. Spotkanie zostało zainicjowane przez Reprezentanta Hawajów. Jeanné Kapela zapowiedź legalizacji marihuany, której celem będzie reforma wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych i inne ważne kwestie.

Pierwszym mówcą był DeVaughn Ward, starszy doradca legislacyjny MPP, który otworzył konferencję i mówił o tym, jak ważne jest jak najszybsze wprowadzenie skutecznego ustawodawstwa. „Zakaz używania marihuany wyrządził niezmierne szkody naszym społecznościom”.

Ward powiedział. „Legalizacja marihuany c jest szansą na powstrzymanie szkód wyrządzanych naszym mieszkańcom i marnowania ograniczonych zasobów bezpieczeństwa publicznego”.

Następnie Nikos Leverenz z Drug Policy Forum of Hawaii opisał zbliżającą się legalizację marihuany jako „krytyczną okazję” dla ustawodawców do zajęcia się potrzebami osób dotkniętych wojną z narkotykami. „Polityka Hawajów dotycząca marihuany powinna skupiać się na potrzebach osób dotkniętych ciągłą kryminalizacją marihuany i drakońskim egzekwowaniem prawa narkotykowego” –powiedział Leverenz. „Jednocześnie odpowiednio uregulowany rynek dla dorosłych stworzy wiele wysokiej jakości miejsc pracy i możliwości biznesowych w całym stanie, w tym związanych z turystyką konopną, rzemiosłem konopnym i nauką o konopiach.”

KITV

Zauważył również, że w swoim oficjalnym oświadczeniu dla prasy zapytał, że jeśli czerwony stan Missouri może zalegalizować marihuanę, to co stoi na przeszkodzie, żeby Hawaje zrobiły to samo. Wyjaśnił, że marihuana mogłaby rozkwitnąć na Hawajach, zwłaszcza gdyby pojawili się tam rzemieślnicy uprawiający konopie, co mogłoby przyczynić się do rozwoju turystyki w tym stanie. „Hawaje mają w tym roku rzadką okazję, by pójść naprzód i chronić zdrowie publiczne oraz tworzyć wysokiej jakości miejsca pracy i możliwości ekonomiczne w całym stanie, w tym w naszych sąsiednich społecznościach wyspiarskich” – podsumował.

George Cordero z ACLU Hawaii mówił o nieludzkich warunkach osadzenia w przepełnionych więzieniach na Hawajach z powodu skazania za posiadanie marihuany, a także o długoterminowych skutkach posiadania marihuany w kartotece. „Wpisanie do rejestru skazań za posiadanie marihuany może bardzo utrudnić znalezienie pracy, ubieganie się o kartę kredytową, zapewnienie sobie mieszkania, pracę do końca życia”.

powiedział Cordero. „Dlatego też oczyszczenie ludzi z zarzutów dotyczących marihuany jest niezbędnym warunkiem legalizacji”.

Legalizacja marihuany
Legalizacja marihuany – Hawaje 2023

Zespół wszedł na scenę. „Wszyscy wiemy i mieszkańcy Hawajów wiedzą, że nadszedł najwyższy czas, aby zalegalizować rekreacyjne używanie marihuany przez dorosłych na Hawajach. W tym roku stoimy nad przepaścią historii” – wyjaśniła. „Zgodnie z zaleceniami grupy zadaniowej zajmującej się polityką konopi, mamy teraz mapę drogową do legalizacji marihuany rekreacyjnej na naszych wyspach” – powiedział Kapela, nawiązując do raportu wydanego przez grupę zadaniową ds. marihuany Departamentu Zdrowia Hawajów w grudniu 2022 roku.

Kapela nie sprecyzowała, kiedy jej projekt zostanie przedstawiony, ale wyjaśniła kilka kluczowych kwestii, w tym pomoc w rozwiązaniu problemu masowych więzień w stanie poprzez wprowadzenie programu masowych wydaleń. „Sprawiedliwość społeczna. Ludzie. To właśnie stanowi serce naszej propozycji” – wyjaśniła.

Wcześniej, w marcu 2021 roku, Senat Hawajów zatwierdził dwa projekty reformy konopi, które jednak nie zostały przyjęte.

Były gubernator David Ige nie był zdecydowanym zwolennikiem legalizacji marihuany i często wyrażał swoje wahania z powodu jej federalnie nielegalnego statusu. Jednak w styczniu 2020 roku pozwolił na przyjęcie ustawy bez jego podpisu, która zdekryminalizowała marihuanę w stanie.

Gubernator Josh Green


Jednak nowo wybrany gubernator Josh Green powiedział w listopadzie 2022 roku, że podpisze ustawę legalizacyjną. „Myślę, że ludzie już zapomnieli o tym problemie kulturowym” – powiedział Green podczas październikowej debaty w 2022 roku. „Ale oto, co bym zrobił. Po pierwsze, jeśli marihuana zostanie zalegalizowana, powinna być bardzo starannie monitorowana i odbywać się tylko w taki sposób, jak w przypadku papierosów, czy też bardzo starannie regulowanego przeze mnie przez lata tytoniu. Powinniśmy wziąć 30-40 milionów dolarów z podatków i zainwestować w rozwój i odbudowę naszego systemu zdrowia psychicznego z korzyścią dla wszystkich.”

Pełne przemówienie możesz obejrzeć na Instagramie Jeanne Kapely

animowane logo nukaseeds

Jeśli zdecydujesz się na uprawę własnych roślin konopi, zawsze kupuj dobrej jakości, świeże nasiona konopi. Możesz sprawdzić nasiona od Nukaseeds.

Ten post jest również dostępny w: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Published by Blood

18/01/2023

Post a comment

Login
OR
Register
to make a comment