08/03/2022

Live Resin – żywy ekstrakt z żywicy konopi

Ekstrakty z marihuany zaczynają być bardzo popularne, a ostatnio pojawił się nowy produkt o nazwie life resin, o którym możecie przeczytać więcej.

Live resin jest stosunkowo nową koncepcją Jednak od razu stał się on bardzo poszukiwanym towarem ze względu na jego właściwości jako wiecznie aktywnego żywego produktu. Zachowuje swój intensywny zapach i smak, a jego produkcja jest znacznie tańsza. Co jeszcze powinniśmy wiedzieć o tej substancji?

cannabis life resin dab
Life resin

Co to jest live resin?

Żywica jest ekstraktem z rośliny konopi. Jest to bardziej plastyczny koncentrat, który ma karmelową, niezbyt mokrą konsystencję. Jest on wytwarzany z roślin, które nie zostały wysuszone, zmiażdżone lub poddane procesowi, który jest „śmiertelny” dla rośliny. Zazwyczaj ma ciemnożółty kolor i, jak wszystkie koncentraty konopi, jest bardzo lepki. Zawiera również duże ilości THC.

Chociaż żywa żywica jest nadal ceniona wyżej niż inne koncentraty, jej ogólna wartość spada. Tańsze koncentraty są zwykle około 20-30 dolarów za gram. Droższe koncentraty mogą osiągać nawet 50 dolarów za gram (tak jest w Kalifornii czy Oregonie, gdzie te produkty są legalne).

żywotność chwastów żywica szkło do przechowywania
Żywiczne szkło do przechowywania marihuany

Produkcja i przechowywanie

Żywica różni się od innych rodzajów koncentratów konopi tym, że powstaje ze świeżo zamrożonej marihuany. Dzięki zamrożeniu rośliny zaraz po zbiorach, trichomy żywicy zostają zachowane, a marihuana zachowuje swój cenny profil terpenowy. Po zbiorach zamrożone rośliny są poddawane procesowi ekstrakcji rozpuszczalnikiem, na przykład butanem lub propanem.

Żywą żywicę najlepiej jest przechowywać w chłodnym, hermetycznym pojemniku. Pozostawienie go na otwartej przestrzeni, na powietrzu, świetle i cieple spowoduje, że wyschnie i stwardnieje, przez co stanie się bezużyteczny.

Spożywanie żywej żywicy

Żywa żywica może być użyta na kilka różnych sposobów. Mamy dla Ciebie trzy podstawowe:

  1. Dabbing – technika dabbingu polega na wdychaniu oparów powstałych po podgrzaniu koncentratu marihuany. Typowe są szklane bonga ze specjalną przystawką do koncentratów. Nie zapominaj o oleistej konsystencji żywicy. Będziesz więc potrzebował szpatułki do nabierania koncentratu.
  2. Vaping – waporyzacja to kolejny sposób na spożywanie żywej żywicy. Potrzebujesz jednak do tego specjalnego vaporizera lub przystawki do żywicy.
  3. Topping off– wprowadzenie niewielkiej ilości żywej marihuany bezpośrednio do jointa.

Resin vs. Rosin

cannabis life resin vs rosin
Rosin po prawej i żywica życia po lewej

Być może słyszałeś już o Rosin, którą łatwo pomylić z żywicą (Live) Resin. Rosin powstaje przez sprasowanie suszonych pączków (marihuany) podczas ich podgrzewania. Używają do tego specjalnej prasy – zwanej prasą do rosin. Główna różnica tkwi we właściwościach powstałego produktu. Rosin po wyciśnięciu zestala się w twardy karmel, podczas gdy żywica pozostaje bardziej oleista.

Podczas gdy Resin zachowuje więcej ze swojego naturalnego kompleksu terpenów, aromat Rosin jest nieco zdegradowany przez proces prasowania na gorąco.

żywica życia i liść wachlarza konopnego
Żywica życia na narzędziu do dabbingu

Rosin jest świetnym wyborem dla konsumentów, którzy preferują koncentraty o wysokiej mocy i smaku, ale chcą uniknąć rozpuszczalników. Na przykład, konsumenci medycznej marihuany z osłabionym systemem odpornościowym, alergiami lub problemami zdrowotnymi płuc. Rosin, w przeciwieństwie do innych koncentratów, jest produkowana w procesie bezrozpuszczalnikowym przy użyciu prasy. Dlatego jest uważany za jeden z „najczystszych” koncentratów marihuany.

Bardzo odpowiednią odmianą do produkcji żywej żywicy jest na przykład nasz Paradox, który potrafi uderzyć w stratosferę w klasycznej formie pąków, a potem, gdy zrobisz z niego żywicę… 🙂

Źródło artykułu: https://softsecrets.com/

Ten post jest również dostępny w: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Opublikowany przez Kotelnik

08/03/2022

Dodaj komentarz

Zaloguj
lub
Zarejestruj
na pisanie komentarzy