10/02/2023

Marihuana a melatonina – co jest lepsze dla dobrego snu?

Bitwa na środki nasenne: marihuana kontra melatonina. Który z nich jest najlepszy?

To są stresujące dni. Sen jest trudny, co prowadzi wielu do następujących myśli. Cannabis vs melatonina : który środek wspomagający sen pomoże ci przespać całą noc? Wysokiej jakości sen jest kluczową częścią zdrowego stylu życia. Sen to czas dla twojego ciała, aby naładować się i odzyskać energię po codziennych czynnościach, które napotyka w ciągu dnia.

Dla osób cierpiących na zaburzenia snu, takie jak bezsenność, samo zasypianie może być trudne. Wielu z tych, którzy walczą, aby uzyskać dobry nocny odpoczynek, próbują rozwiązać swój problem z melatoniną i konopiami. Niektórzy mogą preferować suplementy diety, podczas gdy inni wybierają bardziej naturalną drogę. Która z nich działa lepiej? Oto, co mówią eksperci.

Jak zrozumieć melatoninę.

Lekarz od snu to dr Michael Breus
Michał Breus

Pierwszym pytaniem, którym zajmiemy się w naszym argumencie cannabis vs melatonina, jest to, czym dokładnie jest melatonina? Zanim zrozumiemy suplement diety, który jest przyjmowany w celu promowania snu, musimy zrozumieć hormon, który jest produkowany przez samo ciało. Według WebMD, „melatonina jest hormonem produkowanym przez szyszynkę, mały gruczoł w mózgu.” Jego zadaniem jest kontrolowanie cyklu snu i czuwania.

„Normalnie poziom melatoniny zaczyna rosnąć w połowie lub późnym wieczorem, utrzymuje się na wysokim poziomie przez większą część nocy, a następnie spada we wczesnych godzinach porannych” – czytamy w serwisie WebMD.

Lekarz snu Michael Breus jest psychologiem klinicznym i Diplomate of the American Board of Sleep Medicine oraz członkiem The American Academy of Sleep Medicine.

Według Breusa "zaburzenie naturalnego poziomu melatoniny może iść w parze z problemami ze snem.

Suplementy z melatoniną jako środek wspomagający sen.

Suplementy z melatoniną jako środek wspomagający sen.

To właśnie w tym miejscu na ratunek przychodzą suplementy z melatoniną. Przyjmowana jako suplement, melatonina ma za zadanie replikować działanie naturalnego hormonu. Jak donosi Drugs.com, senność zazwyczaj pojawia się w ciągu 30 minut od zażycia suplementu.

"Jednak przyjmowanie melatoniny tuż przed snem może nie być najlepszą strategią w przypadku wszystkich zaburzeń snu" - czytamy na stronie internetowej.

Breus pisze na swoim blogu, że „melatonina leczy zaburzenia rytmu okołodobowego (kiedy śpisz odpowiednią liczbę minut, ale twój zegar ciała jest na niewłaściwym czasie), zaburzenia snu związane z pracą zmianową i wczesnymi porannymi przebudzeniami – wszystko to związane jest z czasem zapotrzebowania na sen.”

Suplementy z melatoniną mogą pomóc w tych szczególnych przypadkach. Breus stwierdza jednak, że nie jest to skuteczny sposób leczenia bezsenności.

Znalezienie odpowiedniej dawki.

Problemem w kontekście skuteczności melatoniny może być również jej prawidłowe dawkowanie. Według badań przeprowadzonych na MIT, prawidłowa dawka melatoniny waha się w granicach 0,3-1,0 mg. Breus wyjaśnia, że wiele dostępnych na rynku form melatoniny zawiera zazwyczaj od trzech do 10 razy więcej niż wynosi rzeczywiste zapotrzebowanie organizmu.

Marihuana pomaga w zasypianiu
Według Breusa "istnieją pewne dowody na to, że większe dawki mogą być mniej skuteczne".

Duże dawki melatoniny mogą powodować skutki uboczne, takie jak bóle głowy, nudności, senność następnego dnia, żywe sny i koszmary.

Katlin Parrish, studentka college’u, która zmaga się z brakiem snu, powiedziała nam, że kiedyś brała melatoninę, ale nigdy nie widziała żadnych trwałych rezultatów.

„Odkryłem, że czułem się po nim bardzo senny następnego dnia i nigdy nie regulowałem swojego snu. Brałem go codziennie przed snem przez trzy miesiące (za radą mojego lekarza) i chociaż pomagał mi zasnąć, nie mogłem spać przez całą noc” – powiedział Parrish.

"Miałem bardzo żywe sny, często się budziłem i nie miałem dobrej jakości snu".

Chociaż suplementy melatoniny mogą nie działać dobrze dla niektórych osób, wydają się pomagać tym, którzy chcą się zrelaksować podczas trudnych części dnia.

Podsumowanie naszego sporu o konopie indyjskie i melatoninę.

Podsumowując nasz argument dotyczący marihuany i melatoniny, wszystko sprowadza się do osobistej percepcji jednostki. Cannabis wydaje się mieć więcej korzyści, gdy przychodzi do tego. Ale to naprawdę zależy od tego, jaki rodzaj snu chcesz.

Melatonina może pomóc w początkowych problemach ze snem. Nie będziesz również czuł się senny lub zmęczony, gdy obudzisz się rano.

Ale według Roykofta, marihuana nie tylko pomaga zasnąć, ale jej efekty trwają zazwyczaj „sześć do ośmiu godzin” i utrzymują się przez całą noc. Rano możesz mieć do czynienia z „kacem po trawce”.

Logo eksplozji nasion nuka

Jeśli szukasz świeżych nasion marihuany, przejrzyj naszą kolekcję nasion, mamy zarówno odmiany automatycznie kwitnące, jak i feminizowane, a także warianty CBD.

Ten post jest również dostępny w: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Opublikowany przez Blood

10/02/2023

Dodaj komentarz

Zaloguj
lub
Zarejestruj
na pisanie komentarzy