01/04/2022

Marihuana może poprawić naszą uważność

Czym jest uważność (mindfulness) i jak ją zwiększyć za pomocą marihuany.

Czy za pomocą marihuany możemy zwiększyć naszą uważność (mindfulness)?

Niektórzy nazywają ją podnoszącą na duchu, inni relaksującą. Istnieją oczywiście inne skutki działania marihuany. Następuje pewne uniesienie umysłu, ale czy dzięki niemu możemy być bardziej skoncentrowani w danej chwili?

Czym jest uważność (mindfulness)?

Można to wyjaśnić w prosty sposób. Uważność to stan umysłu, w którym jesteś w pełni skoncentrowany na teraźniejszości lub na konkretnym momencie w teraźniejszości. Chodzi także o zachowanie świadomości tego, co się robi w danej chwili.

Światowej sławy autor, profesor i mistrz medytacji, uważność

Jon Kabat-Zinn jest światowej sławy autorem, profesorem i mistrzem medytacji, pionierem nowoczesnej metody uważność. W 1979 r. przyjął podstawową buddyjską naukę uważność, usuwając z niej jedynie buddyzm.

„Wziąłem tę koncepcję, naginałem ją na różne sposoby, przerabiałem i znalazłem sposób, by mówić o niej bez ryzyka, że zostanę uznany za buddystę, mistyka czy jakiegoś dziwaka” – mówi Kabat-Zinn.

Czym więc jest uważność według tego pioniera?

Uważność to świadomość, która wynika z celowego skupienia się na chwili obecnej. Wiedzieć, co ci leży na sercu”.

Praktykowanie mindfulness łagodzi stres, napięcie, niepokój i poprawia ogólny stan zdrowia. Brzmi to trochę jak działanie marihuany, nie sądzisz?

Przejawy stresu i lęku w życiu codziennym

Realnie rzecz biorąc, ostatnie kilka lat było szalonych. Współczesny XXI wiek może być naprawdę stresujący. Stres i niepokój dotyka każdego. Ataki paniki są powszechne, a konieczność nadążania za wszystkim, co znajduje się na „liście rzeczy do zrobienia”, jest czasami niemożliwa.

marihuana i medytacja pomagają w walce ze stresem i niepokojem

Wiele osób budzi się i myśli o tym, co musi teraz zrobić. Wszyscy pędzą od jednej sprawy do drugiej. Czy to szkoła, praca, opieka nad rodziną, czy milion innych zajęć, które wymagają naszej uwagi.

Spójrzmy prawdzie w oczy, ostatnio jesteśmy bardziej rozproszeni niż kiedykolwiek. Najgorszy jest telefon, który praktycznie stał się naszym nieodłącznym partnerem. Wiadomości tekstowe, połączenia i powiadomienia z mediów społecznościowych.

Nic dziwnego, że obecnie coraz więcej osób korzysta z różnych form marihuany niż kiedyś. Ale co by się stało, gdyby stan, który wywołuje w Tobie marihuana, sprawił, że stałbyś się bardziej uważny? Czy możesz sobie wyobrazić, jak wyglądałoby Twoje życie, gdybyś po zażyciu marihuany skupił wszystkie swoje myśli na tym, co robisz?

Marihuana poprawiająca uważność (mindfulness)

marihuana zwiększa uważność

Wykonuj poranne rytuały. Weź prysznic, zjedz śniadanie i zacznij dzień. Przygotuj się do pracy lub szkoły. Możesz nawet wyjść na spacer z psem. Marihuana może sprawić, że wszystkie te czynności staną się przyjemniejsze. Ale co się dzieje w głowie podczas tych czynności?

Jeśli jesteś taki jak większość ludzi, nie myślisz o spacerach z psem. Myślisz o wielu innych rzeczach. Co zrobiłeś wczoraj, w zeszłym tygodniu, co zamierzasz zrobić dzisiaj, czy wszystko będzie dobrze w pracy itd. Krótko mówiąc, wszelkiego rodzaju scenariusze, dobre i złe.

Teraz wyobraź sobie, że robisz te wszystkie rzeczy pod wpływem działania marihuany. Należy pamiętać o konkretnej rzeczy, którą się robi. Kiedy wychodzisz z psem, pomyśl o spacerze i o tym, że pies jest szczęśliwy, że jest z Tobą. Kiedy bierzesz prysznic, pomyśl o tym, że strumień wody uderza w Ciebie i dodaje Ci energii. W przypadku jedzenia należy delektować się smakiem, delektować się każdym kęsem.

Zawsze myśl o tym, co jest w danej chwili!

medytacja uważność i marihuana

Jak było i jak będzie?

Konopie indyjskie są stosowane w medytacji od bardzo dawna na całym świecie. Medytacja polega na utrzymywaniu pełnego skupienia umysłu na jednej chwili lub momencie.

Teraz odłóż medytację na bok i skoncentruj się na tym, co robisz, zachowując uważność.

Niekoniecznie dotyczy to marihuany o wysokiej zawartości THC, ponieważ odmiany i ekstrakty CBD spełniają tę samą rolę.

To od Ciebie zależy, czy chcesz doświadczyć tego stanu umysłu. Możesz spróbować. Jeśli jednak w pełni skoncentrujesz się na tej chwili, z pewnością uda Ci się ją osiągnąć.

W naszym banku nasion najbardziej odpowiednią odmianą do medytacji jest Banshee.

Ten post jest również dostępny w: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Opublikowany przez Peca Sarm

01/04/2022

Dodaj komentarz

Zaloguj
lub
Zarejestruj
na pisanie komentarzy