04/03/2023

Melasa do konopi – więcej niż się wydaje.

Melasa ma długą tradycję wśród hodowców jako wystarczający suplement dla gleby, wagi kwiatów i ogólnego zdrowia konopi.

Melasa do konopi – Historycznie konopie są uprawiane od prawie 500 lat p.n.e., a z czasem hodowcy dostosowali techniki i metody, aby uprawa była bardziej udana. W nowoczesnym świecie chwastów, istnieje wiele produktów do zbadania, jeśli chodzi o odżywki lub paszę dla twoich roślin. Ale co z nakładaniem go w stary sposób? Melasa z konopi ma długą historię wśród hodowców jako wystarczający suplement dla gleby, wagi kwiatów i ogólnego zdrowia roślin. Więc czy melasa jest dobra dla roślin marihuany, a jeśli tak, to kiedy powinieneś dodać melasę do swoich roślin? Odpowiedzmy na te pytania i więcej w naszym szczegółowym przewodniku po melasie dla roślin konopi.

Melasa: naturalny dodatek do syropu

Melasa to gęsty syropowaty płyn, który powstaje jako produkt uboczny przy rafinacji cukru. W rafinacji cukru, sok z trzciny cukrowej lub buraków cukrowych jest wielokrotnie gotowany. Cukier jest następnie usuwany z mieszaniny, pozostawiając lepką substancję zwaną melasą. Liczba powtórzeń tego procesu decyduje o klasie lub jakości produktu melasy. Określa ona również dokładną zawartość składników odżywczych i mineralnych, co czyni ją istotną w kontekście wykorzystania melasy do produkcji marihuany.

Melasa do cananbis - gotowa melasa

Podczas karmienia roślin marihuaną melasą, idealnie jest używać produktu organicznego, który jest wolny od chemikaliów, konserwantów i dodatków. Dlatego przejdziemy do omówienia rodzajów melasy, o których musisz wiedzieć więcej – blackstrap melasses i unsulfurised vs sulfurised melasses.

Wybór jest ważny – Rodzaje melasy

Istnieją dwie wyraźne różnice w rodzajach melasy, o których należy pamiętać, używając jej do uprawy konopi, ponieważ jeden rodzaj może być bardzo korzystny dla twojej marihuany, podczas gdy drugi może być dość szkodliwy.

Dwa rodzaje melasy to. sulfured i unsulfured. Nazwy te są często uważane za mylące, ponieważ obie zawierają w rzeczywistości siarkę składnik odżywczy, którego wymagają rośliny marihuany. Różnica polega na tym, że zasiarczona melasa zawiera dwutlenek siarki. Dwutlenek siarki działa jako środek konserwujący i antybakteryjny, co oznacza, że zabije korzystne mikroorganizmy w glebie, jeśli zostanie użyty. Melasa niesiarkowana zawiera jednak tylko siarkę, co oznacza, że organiczna melasa niesiarkowana będzie karmić rośliny bez zabijania mikroorganizmów, które pomagają promować wzrost.

Przy wyborze rodzaju melasy, ważne jest również, aby rozważyć różne klasy jakości. Integralność klasy jest zwykle znana po kolorze samej melasy . Jasna melasa jest zazwyczaj czystym syropem cukrowym, podczas gdy ciemniejsza melasa, taka jak blackstrap molasses, została poddana dalszej rafinacji i jest pełna korzystnych składników odżywczych. Melasa Blackstrap jest najczęściej stosowana w kręgach hodowców, oferując najwyższy poziom witaminy B, wapnia, magnezu, żelaza i potasu.

Melasa do konopi - miarka

Zdrowie roślin jest ważne – Jak melasa może pomóc

Zdrowie upraw zależy w dużej mierze od składu gleby, ponieważ jest ona bezpośrednią podstawą wzrostu roślin marihuany. Gleba jest więc miejscem, w którym korzyści płynące z zastosowania melasy dla roślin są najbardziej widoczne.

Rośliny konopi rozwijają się, gdy w glebie obecne są zdrowe i korzystne mikroorganizmy. Dodając melasę do gleby, zasadniczo karmisz te korzystne mikroby i pomagasz im się rozwijać. W rezultacie, ogólna struktura gleby i jej zdolność do utrzymywania wody poprawi się, podczas gdy jest wzbogacona o dodatkowe składniki odżywcze z melasy.

Poprawa zdrowia pomaga również budować siłę przeciwko szkodliwym warunkom lub innym czynnikom. Na przykład, nawożenie marihuany melasą pomaga chronić rośliny przed patogenami i gromadzeniem się soli w glebie. Jeśli nie wiedziałeś, nagromadzenie soli w glebie powoduje problemy z pobieraniem składników odżywczych – problem, którego możesz uniknąć dzięki melasie.

Melasa do konopi - podlewanie

Termin – Kiedy należy dodać melasę do roślin?

Jak w przypadku wielu innych technik uprawy, hodowcy często nie zgadzają się co do tego, kiedy i jak dodawać melasę do roślin marihuany – czy podczas stanu wegetatywnego, czy podczas kwitnienia. Ogólny konsensus jest taki, że melasa może być stosowana do roślin w całym ich cyklu życia. Ilość należy jednak zwiększyć w fazie kwitnienia, a nawet wtedy stwierdzono, że jest korzystniejsza.

Chociaż ryzyko przenawożenia melasą jest mniejsze niż w przypadku innych składników odżywczych, należy pamiętać o monitorowaniu aplikacji melasy na wszystkich etapach wzrostu roślin i sprawdzać, czy nie występują oznaki stresu lub zgorzeli. Wskazane jest również całkowite zaprzestanie aplikacji w celu przepłukania na 2 tygodnie przed zbiorami. Ostatnią korzyścią ze stosowania melasy na chwasty jest to, że jest ona naturalnym środkiem owadobójczym i odstraszającym szkodniki powszechne w marihuanie, takie jak mszyce, jedwabniki i mączliki.

Melasa: naturalny dodatek do syropu

Z informacji, które zebrałeś, teraz wiesz, że melasa jest czymś więcej niż tylko syropem płynu do gotowania. Korzyści płynące z melasy dla roślin są przytłaczające, a mimo to pozostaje ona naturalną i organiczną opcją suplementacji. Nie bez powodu wiele kupowanych w sklepach odżywek zawiera ten składnik, ponieważ podawanie roślinom marihuany melasy może być bardzo korzystne. Upewnij się, że przestrzegasz naszych wskazówek dotyczących wyboru odpowiedniego rodzaju melasy i prawidłowego stosowania jej w uprawach dla optymalnego wzrostu i zdrowia roślin.

Logo eksplozji nasion nuka

Jeśli zdecydujesz się na uprawę własnych roślin konopi, zawsze kupuj dobrej jakości, świeże nasiona konopi. Możesz sprawdzić nasiona od Nukaseeds.

Ten post jest również dostępny w: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Opublikowany przez Blood

04/03/2023

Dodaj komentarz

Zaloguj
lub
Zarejestruj
na pisanie komentarzy