21/03/2023
Artykuły
Przewodniki

Męskie rośliny konopi – co z nimi zrobić?

Pierwszą rzeczą, której prawdopodobnie nauczyłeś się jako hodowca marihuany jest to, jak zidentyfikować i odrzucić męskie rośliny marihuany, aby zapobiec ich „przypadkowemu” zapyleniu twoich cennych roślin żeńskich.

Pierwszą rzeczą, której prawdopodobnie nauczyliście się jako hodowcy marihuany jest to, jak zidentyfikować i odrzucić męskie rośliny marihuany, aby zapobiec ich „przypadkowemu” zapyleniu waszych cennych roślin żeńskich. Ale czy wiedzieliście, że męskie rośliny marihuany mogą być tak samo użyteczne jak ich żeńskie odpowiedniki? W tym artykule pokażemy Ci, jak możesz wykorzystać te męskie rośliny!

Jak rozpoznać roślinę męską

Męskie rośliny konopi - męskie vs. żeńskie

Płeć rośliny może być po raz pierwszy określona, gdy roślina męska ma około 3 do 4 tygodni, a roślina żeńska ma 4 do 6 tygodni. Jest to czas, kiedy roślina marihuany zaczyna rozwijać przedwiosenne kwiaty. przed-kwiaty marihuany są małymi wersjami dorosłych kwiatów, które pojawiają się stosunkowo wcześnie w sezonie wegetacyjnym na roślinach marihuany i mogą pomóc w określeniu płci rośliny przed rozpoczęciem fazy kwitnienia. Męskie przed-kwiaty wyglądają jak „piki” w paczce kart. Jeśli zauważysz również wiele worków pyłkowych i brak białych słupków, masz do czynienia z rośliną męską. Czasami woreczki pyłkowe mogą nie być zbyt widoczne we wczesnych fazach wzrostu, ale kiedy zauważysz kilka bezwłosych pylników ułożonych jeden na drugim jak pęk, wtedy wiesz na pewno, że masz do czynienia z rośliną męską. Z drugiej strony, żeńskie prekursory mają zazwyczaj grubą podstawę i są zwykle dłuższe i węższe niż ich męskie odpowiedniki. Mogą też mieć 1-2 kępki białych włosków wystających z góry. Po określeniu płci roślin pamiętaj, aby oddzielić rośliny męskie od żeńskich, chyba że planujesz je rozmnażać!

Teraz, gdy wiemy jak zidentyfikować męskie rośliny konopi, jak możemy je wykorzystać?

Hodowla nowych odmian

Po spędzeniu czasu na uprawie odmian przeznaczonych tylko do konsumpcji, można zacząć szukać możliwości rozwoju własnych odmian o pożądanych cechach – na przykład odmian, które są bardziej żywiczne, dają większe zbiory lub zapewniają szybszy obrót. Do tego potrzebne są samce! Nie zapominaj, że samce stanowią do 50% składu genetycznego nasion. Wybierz więc tylko samce z najlepszymi cechami w swoim ogrodzie, aby wyhodować nowe odmiany. Czy niektóre z nich są silniejsze? Może niektóre są wysoce odporne na grzyby i szkodniki? Wykorzystaj samce, aby przekazać te pożądane cechy przyszłym pokoleniom.

Zastosowanie do koncentratów THC

Męskie rośliny konopi - koncentraty THC

Dobrym pomysłem jest również wykorzystanie samca do produkcji koncentratów bogatych w THC, takich jak cannabutter. Chociaż męskie rośliny są mniej silne niż żeńskie, nadal zawierają trochę THC i dlatego są psychoaktywne. Chociaż męskie rośliny marihuany nie produkują odmian, małe ilości kannabinoidów można znaleźć w odmianach, liściach i łodygach rośliny. W rzeczywistości męskie rośliny mają wyższe stężenie THC w liściach podczas wzrostu wegetatywnego niż rośliny żeńskie. Tak jak używasz liści cukru resztkowego z roślin żeńskich, możesz użyć roślin męskich do tego samego celu! Męskie rośliny będą miały najwięcej żywicy skoncentrowanej w liściach kielicha i innych miejscach, gdzie produkowany jest pyłek. Nie wyrzucajcie całego tego dobra – zróbcie haszysz, cannabutter lub inne koncentraty używając tych bogatych w THC części!

Zrób sok lub herbatę

Męskie rośliny konopi - herbata THC

Choć w niższym stężeniu, męska roślina zawiera te same kannabinoidy, co żeńska. Dzięki temu jest optymalna do produkcji napojów THCA – na przykład herbat i soków. Kannabinoidy, takie jak CBDA i THCA w soku z konopi, przynoszą korzyści dla ludzkiego organizmu w taki sam sposób, jak inne formy marihuany.

Sok z marihuany zapewnia lepszy sposób na wykorzystanie kannabinoidów bez obaw o niepożądane skutki uboczne lub uzyskanie haju. Po prostu nie używaj większych liści i grubszych łodyg, aby uniknąć gorzkiego smaku rośliny. 

Użyj go w normalnym ogrodzie

Podobnie jak rośliny żeńskie, rośliny męskie produkują terpeny – olejki aromatyczne, które nadają marihuanie jej unikalny i pyszny zapach i smak. Te terpeny są związane z ochroną przed szkodnikami i chorobami, więc możesz włączyć męskie rośliny marihuany do swojego ogrodu kwiatowego lub warzywnego. Możesz również użyć suszonych części męskiej rośliny do stworzenia bogatego w terpeny olejku i użyć go do odstraszania owadów i szkodników. Upewnij się tylko, że Twój ogród kwiatowy (z męskimi roślinami marihuany) jest dobrze oddzielony od wszelkich żeńskich roślin marihuany, aby uniknąć zapylenia krzyżowego.

Produkcja włókna konopi

Zarówno męskie jak i żeńskie rośliny konopi mogą produkować włókna. Istnieje jednak znaczna różnica w rodzaju włókien, które obie rośliny mogą wytwarzać. Włókna te są zwykle wykorzystywane do różnych celów. Na przykład, włókna męskie mają twarde i włókniste łodygi, które mogą być wykorzystane do produkcji bardziej miękkiego materiału. Ich włókna są również bardziej miękkie i cieńsze w porównaniu do włókien produkowanych przez rośliny żeńskie. Te cechy sprawiają, że są one pożądane do produkcji artykułów gospodarstwa domowego, takich jak wysokiej jakości tkaniny, takie jak ręczniki lub pościel.

Logo eksplozji nasion nuka

Jeśli zdecydujesz się na uprawę własnych roślin konopi, zawsze kupuj dobrej jakości, świeże nasiona konopi. Możesz sprawdzić nasiona od Nukaseeds.

Ten post jest również dostępny w: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Published by Blood

21/03/2023

Post a comment

Login
OR
Register
to make a comment