24/01/2023

Najlepszy rozmiar doniczki do uprawy konopi

Doniczki są dostępne we wszystkich kształtach i rozmiarach, ale jakich powinieneś używać do uprawy? Przeczytaj kilka wskazówek na temat najlepszych rozmiarów doniczek dla twoich roślin.

Wybór odpowiedniej doniczki dla twoich roślin marihuany może być nieco kłopotliwy, gdy na rynku jest tak duży wybór. Jeśli jesteś początkujący, możesz być przytłoczony ilością różnych typów don iczek, w których możesz uprawiać. Ten przewodnik ma na celu uproszczenie tego procesu i zmaksymalizowanie plonów przy użyciu najlepszych doniczek.

Po pierwsze i najważniejsze, musisz zapewnić roślinom przestrzeń! Kluczem do udanej uprawy są doniczki z wystarczającą ilością miejsca na korzenie. Plony będą większe, jeśli korzenie będą szczęśliwe i zdrowe, więc upewnij się, że mają dużo miejsca.

Większe naczynia, większe plony

Decyzja o wyborze doniczek może zadecydować o wielu rzeczach związanych z sukcesem uprawy. Najlepszy rozmiar don iczki zależy od tego, jakie rezultaty chcesz osiągnąć.

Jeśli chcesz uzyskać duże plony, zalecane są duże donice. Jeśli roślina jest ograniczona przez małą doniczkę, trudno jej będzie utrzymać wzrost i w efekcie otrzymasz mniejsze zbiory.

Większe naczynia, większe plony

Korzenie rosną bardzo szybko i nie lubią być wiązane w doniczkach. Jeśli korzenie nie mogą się prawidłowo rozwijać, zaczynają blokować składniki odżywcze i hamują wzrost rośliny. Pamiętaj, że wszystko rośnie od korzeni. Korzenie potrzebują przestrzeni, a jeśli są ograniczone, nie będą mogły się w pełni rozwinąć, co oznacza, że Twoja roślina też nie będzie mogła.

Uprawiaj tylko jedną roślinę w jednej doniczce. Nie chcesz, aby rośliny walczyły o składniki odżywcze lub przestrzeń.

6 rzeczy do rozważenia:

  • Jak duża jest Twoja przestrzeń do uprawy? Weź pod uwagę wielkość miejsca do uprawy i zastanów się, ile roślin możesz zmieścić bez przepełnienia.
  • Jaki jest twój budżet? Jeśli masz ograniczony budżet, wybór solidnych garnków może nie być najlepszym rozwiązaniem.
  • Jakiego rodzaju plonu oczekujesz? Większe naczynia to większe zbiory.
  • Ile roślin chcesz uprawiać? Zarządzaj nimi w odpowiedni sposób, a wiele małych doniczek może się świetnie sprawdzić na małej przestrzeni.
  • Jak dużo pracy chcesz włożyć? Duże garnki wymagają cięższej pracy, podnoszenia i czyszczenia.
  • Jaką odmianę uprawiasz? Rośliny, które są wysokie lub muszą być uprawiane na zewnątrz, zazwyczaj potrzebują większych doniczek niż krótkie i pełne wigoru odmiany uprawiane w pomieszczeniach.
Wskazówka: Jednym z najlepszych sposobów na wykorzystanie przestrzeni w doniczkach jest przesadzanie. Rozpoczęcie uprawy w małej doniczce pozwala roślinie rozwinąć masę korzeniową, a korzenie nie muszą poświęcać zbyt wiele energii na poszukiwanie składników odżywczych i wody w początkowej fazie wzrostu.

Najlepszy rozmiar doniczki

Istnieją różne rodzaje doniczek w różnych rozmiarach. Przeciętna wielkość doniczki do uprawy w pomieszczeniach zamkniętych to około 2,5 galona (10 litrów). Nie zmniejszaj rozmiaru doniczki poniżej 2 galonów, ponieważ roślina może nie mieć wystarczająco dużo miejsca na korzenie, aby w pełni rozwinąć swój potencjał.

Najlepszy rozmiar doniczki
Najlepiej, jeśli doniczki będą wystarczająco duże, aby roślina mogła być codziennie karmiona lub podlewana. Nie jest dobrym pomysłem posiadanie ogromnej doniczki, którą podlewasz tylko raz w tygodniu, ponieważ roślina nie będzie miała zapewnionego regularnego cyklu sucho-mokrego, który jest niezbędny do prawidłowego przyswajania tlenu i składników odżywczych.
małe kwiaty są lepsze do kiełkowania
Małe garnki

Małe garnki

Małe doniczki mogą być używane we wczesnych etapach procesu uprawy, aby ułatwić zarządzanie roślinami. Jeśli kiełkujesz dużo nasion, dobrym pomysłem może być umieszczenie ich w małych doniczkach, aby później je przesadzić. Przesadzanie to świetna metoda, jeśli używasz ogrodu warzywnego do uprawy w pomieszczeniach lub na zewnątrz.

Indoor

Uprawa w namiocie może być dość trudna, gdy masz do dyspozycji niewielką przestrzeń, więc przed rozstawieniem wyobraź sobie, jak będziesz musiał poruszać się po przestrzeni, gdy będzie ona pełna roślin. Chcesz mieć do nich łatwy dostęp, a jednocześnie zapewnić roślinie wystarczającą ilość miejsca do działania.

Standardowa wielkość doniczki dla rośliny indoor wynosi od 2 do 6 galonów (7-25 litrów). Wszystko, co jest większe, może okazać się zbyt trudne do opanowania w środku. Wszystko zależy od dostępnej przestrzeni, ale będziesz musiał dosięgnąć rośliny, aby ją podlać, wyczyścić lub przenieść.

Na zewnątrz

Jeśli masz dużą przestrzeń na zewnątrz, prawdopodobnie będziesz chciał kupić większe donice. Jak wiesz, większe donice wiążą się z większymi zbiorami, więc jeśli masz taką możliwość, spróbuj uprawy na zewnątrz.

Zastanów się też, jak długi będzie twój cykl wzrostu. Jeśli sadzisz roślinę wczesną wiosną, prawdopodobnie będziesz potrzebował większej doniczki, aby utrzymać jej wzrost przez cały rok.

Jeśli nie będziesz sadzić roślin bezpośrednio do ziemi, zaleca się stosowanie doniczek o pojemności 10-12 galonów. Stosowanie większych doniczek wiąże się z większymi kosztami, ponieważ trzeba je napełniać roztworem odżywczym.

To dlatego rośliny uprawiane bezpośrednio w ziemi mogą być tak ogromne, ponieważ korzenie mają nieskończoną ilość podłoża do wzrostu! Warto zainwestować w większe donice, jeśli tylko możecie sobie na to pozwolić.

Wniosek

O tym, jaka wielkość doniczki jest najlepsza, decyduje wiele czynników, dlatego w razie wątpliwości lepiej jest wybrać nieco większą. Twoje rośliny będą szczęśliwe, jeśli będą miały wystarczająco dużo miejsca, aby utrzymać swój gwałtowny wzrost przez całe życie. Wypróbuj kilka różnych naczyń i zobacz, jakie będą rezultaty. Ostatecznie tylko ty możesz zdecydować, które garnki są najlepsze dla twojej konfiguracji i wymagań.

animowane logo nukaseeds

Jeśli chcesz spróbować wysokiej jakości nasion marihuany, zapoznaj się z naszą ofertą.

Ten post jest również dostępny w: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Opublikowany przez Blood

24/01/2023

Dodaj komentarz

Zaloguj
lub
Zarejestruj
na pisanie komentarzy