25/08/2021

Porady jak uprawiać automatycznie kwitnące odmiany konopi

Czy wiesz, jak uprawiać automatycznie kwitnące odmiany marihuany Jeśli nie, mamy dla ciebie kilka wskazówek.

Zalety uprawy indoor automatycznie kwitnących odmian konopi

Odmiany automatycznie kwitnące mają jedną ważną przewagę nad roślinami fotoperiodycznymi, a mianowicie ich kwitnienie, które nie pojawia się wraz z nadejściem światła (fotoperiod), ale wraz z wiekiem rośliny. W ten sposób możesz po prostu pozostawić swoją roślinę pod stałym źródłem światła od nasion do zbiorów. Nie można stresować automatów nieregularnymi cyklami świetlnymi w pomieszczeniach i można pozwolić im kwitnąć w najlepszej części sezonu lub sadzić w tym samym miejscu wiele razy.

Te parametry czynią je niezwykle popularnymi zarówno wśród doświadczonych hodowców, jak i początkujących. Niezależnie od tego, czy masz doświadczenie, czy nie, mamy nadzieję, że te wskazówki przydadzą Ci się i pomogą Ci poprawić wyniki.

Kiedy jest właściwy czas na sadzenie marihuany?

1. Wybierz odpowiednią odmianę marihuany

Genetyka będzie odgrywać dużą rolę w twoich działaniach. Pojawia się więc pytanie: jakie odmiany wybrać? W tym przypadku wiele będzie zależało od Twoich priorytetów.

2. Nie przesadzaj swoich autokwitnących kwiatów

automatycznie kwitnąca odmiana marihuanyCykl życia tych odmian jest dość krótki. Wynika z tego, że błędy są niewybaczalne, a stres może naprawdę zaszkodzić roślinie. Kiedy roślina jest pod wpływem większego stresu, wzrost zazwyczaj zatrzymuje się lub słabnie. Przesadzanie jest stresujące dla rośliny, więc powinna ona pozostać w tej samej doniczce aż do czasu zbiorów.

Nie myśl jednak, że z tego powodu musisz kupić oniczka gigantycznych rozmiarów. Rośliny mają tendencję do bycia mniejszymi, więc wybierz akceptowalną średnią wielkość. Potrzebujesz, aby roślina miała wystarczająco dużo miejsca na korzenie, ale jednocześnie nie chcesz, aby system korzeniowy był zaatakowany przez choroby. Mniejsze odmiany potrzebują co najmniej 11-litrowych doniczek.

3. Użyj wsparcia wzrostu korzeni

Wsparcie korzenia rośliny Ganja

Ponieważ odmiany marihuany są krótkotrwałe w uprawie, musimy je dobrze przygotować do kwitnienia. Najważniejszą rzeczą jest stworzenie zdrowego systemu korzeniowego tak szybko, jak to możliwe.

Jeśli użyjesz środka pobudzającego korzeń na samym początku, nasiona skorzystają na tym najbardziej. Oczywiście nie przesadzaj z dawkowaniem.

5. Wybierz odpowiedni cykl oświetlenia

automatycznie kwitnąca odmiana marihuanyW przypadku tych szczepów nie musisz się zbytnio martwić o wybór źródła światła. Przy uprawie odmian automatycznie kwitnących, możesz pozostawić je pod światłem w proporcji 18/6 (18 godzin światła, 6 godzin ciemności). Według niektórych, można zostawić rośliny pod światło na 24 godziny, ale jest to strata energii na pewno, a nawet rośliny konopi nie zna nieskończoności dni, więc jest to forma stresu też. Jeśli światło jest wystarczająco mocne, radzimy zachować 18/6, w przypadku słabego światła, można spróbować 24/0. wydajność powinna być lepsza, ale kosztem niewielkiego stresu.

6. Stosuj wyłącznie trening o niskim poziomie stresu. SOG/Scrog

automatycznie kwitnąca odmiana marihuanySea of Green to metoda, w której uprawia się wiele małych roślin konopi i trenuje się je na kształt morza zieleni. Metoda ta jest łatwiejsza i znacznie bardziej efektywna niż szkolenie kilku dużych roślin. Scrog to w zasadzie SOG, w którym używa się siatki do zginania gałęzi, co jest najprostszym sposobem treningu. Te metody są LTS, więc są idealne do uprawy indoor większości odmian automatycznie kwitnących,

Podlewanie i karmienie roślin marihuany

7. Nawożenie

Autoflowers należy nawozić delikatnie. Nie spalaj ich. Zawsze zaczynaj od mniejszej dawki i bardzo powoli dodawaj więcej składników odżywczych especialy w hydro. W glebie można użyć mieszanki bogatej w składniki odżywcze, i uniknąć możliwości stresu spowodowanego zbyt niskim lub zbyt wysokim nawożeniem.

Mamy Banshee i Tokamak czeka na Ciebie. Więc spróbuj ich.

Ten post jest również dostępny w: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Opublikowany przez Jan Veselý

25/08/2021

Dodaj komentarz

Zaloguj
lub
Zarejestruj
na pisanie komentarzy