19/11/2021

Poszczególne części rośliny cannabis

Czy znasz każdą część swojej rośliny konopi? Czy jesteś w stanie odróżnić samca od samicy? Jeśli nie, wszystko Ci wyjaśnimy.

Główne części to kwiaty konopi składające się z małych ognistych włosków, drobnych białych kryształków i soczystych pąków otoczonych małymi listkami.

Czy znasz wszystkie części rośliny marihuany?

Nasiona

anatomia rośliny marihuany
nasiona-marihuany-nukaseeds

Nasiona konopi są produkowane przez żeńskie rośliny konopi i posiadają kod genetyczny zarówno męski jak i żeński, chyba że są feminizowane, w tym przypadku nasiona posiadają tylko chromosomy XX, które predestynują je do bycia żeńskimi jako dorosłe rośliny. Nasiona muszą wykiełkować, aby mogły wytworzyć korzenie. System korzeniowy służy jako kotwica stabilizująca roślinę w określonej przestrzeni oraz jako urządzenie zasilające.

nukaseeds-liście-liścieni-marihuany

Liście liścieni

Są to pierwsze liście, które można zauważyć po udanym kiełkowaniu. Są one oznaką zdrowej siewki.

nukaseeds-konopie-roslina-korzen-wsparcie

Korzenie

System korzeniowy rośliny działa jak maszyna do karmienia i kotwica. Utrzymują one roślinę w stabilnej pozycji i zaopatrują ją w wodę i substancje odżywcze.

nukaseeds-łodyga-rośliny-konopi-nukaseeds

Łodyga

Główna łodyga rośnie bezpośrednio w górę w powietrzu wspiera wszystkie inne gałęzie. Zdrowa łodyga daje roślinie stabilność i właściwą strukturę. Prawie każdy hodowca używa FIM lub topping łodygi między czwartym a piątym węzłem w celu uzyskania lepszego rozgałęzienia, co skutkuje posiadaniem większej ilości buds.

nukaseeds-gałęzie-roślin-konopi

Oddziały

Wychodzą one z głównej łodygi i posiadają większość liści i kwiatów wachlarzowych. Hodowcy zazwyczaj stosują wiele technik treningowych, aby uzyskać jak najwięcej rozgałęzień. Tutaj mówi się o gięciu, wiązaniu, cięciu i wielu innych.

Węzeł

nukaseeds-węzły-roślin-marihuany

Węzeł może być traktowany jako warstwa. Jest to miejsce, w którym gałęzie wychodzą z pnia. Węzły służą dobrze do określenia płci rośliny. Tak zwane przedkwiaty znajdują się w miejscu łączącym łodygę z gałęzią i pokazują nam płeć rośliny zwykle wcześniej niż pąki.

Przestrzeń między węzłami nazywana jest rozstawem międzywęźli i będziesz miał obraz prawdopodobnej wysokości rośliny.

nukaseeds-liście-wachlarzowe-roślin-konopi

Liście wachlarza

Najbardziej charakterystyczna część rośliny konopi. Przetwarzają one energię pochodzącą ze źródła światła. Nie mają one znaczącego poziomu kannabinoidów, ale mogą być używane do ekstraktów.

nukaseeds-kwiaty-marihuany-z-liśćmi

Bud

Kwiaty marihuany są powszechnie znane jako buds. Wewnątrz tego skarbu znajduje się większość kannabinoidów i terpenów. Związki te mają wiele korzyści dla Twojego zdrowia.h. Uds można znaleźć tylko na żeńskich lub hermafrodytycznych roślinach konopi.

nukaseeds-konopie-kwiaty-cola

Cola

Cola, znana również jako budsite opisuje miejsca zawierające wiele pąków w jednym miejscu. Małe kolby znajdują się na niskich poziomach, a większe na górnych częściach gałęzi.

nukaseeds-cannabis-bact-i-calyx

Przylistek i kielich

Przylistek służy jako ochrona dla części rozrodczych rośliny. Wygląda jak liść w kształcie łezki, pokryty jest żywicą, w której znajduje się najwyższe stężenie kannabinoidów.

Kielich pokryty jest przylistkami. Jest nośnikiem nasion marihuany, które stanowią dominującą część buds.

Stygmat i słupek

nukaseeds-konopie-kwiat-stigma-and-pistil

Wewnątrz znamienia znajduje się rozrodczość, są to drobne białe lub ciemne włoski na szczycie kielicha. Stygmaty służą jako kolektory dla pyłku z męskich roślin konopi. Stigmas mają białe zabarwienie na początku wzrostu i mają tendencję do ciemnienia, gdy rośliny rośnie. Główną rolę w okresie reprodukcji odgrywają jako zbieracze pyłku, ale nie są one tak silne.

Trichomes

trichomy-w-pąkach-marihuany-nukaseeds

Pomimo niewielkich rozmiarów, trudno przeoczyć krystaliczną żywicę pokrywającą pąki marihuany. Żywica ta jest wydzielana przez półprzezroczyste, gąbczaste gruczoły znajdujące się na liściach, łodygach i kielichu. Rośliny pierwotnie wykształciły trichomy dla ochrony przed drapieżnikami i żywiołami. Te przejrzyste grzyby wydzielają olejki aromatyczne zwane terpenami, a także terapeutyczne kannabinoidy, takie jak THC i CBD.

Męska i żeńska roślina konopi

anatomia rośliny marihuany

Marihuana jest rośliną dwupienną, co oznacza, że może być męska lub żeńska. Rośliny żeńskie wytwarzają wydzielające żywicę kwiaty, a męskie wytwarzają woreczki pyłkowe u nasady liści. Rośliny męskie zapylają rośliny żeńskie, aby zapoczątkować produkcję nasion, ale pąki, które spożywamy, pochodzą z roślin żeńskich pozbawionych nasion – są one nazywane „sinsemilla”, co oznacza „bez nasion”.


Hodowcy mogą zapewnić płeć swoich roślin, kupując nasiona feminizowane, które są w 99+% żeńskie lub uprawiając klony z żeńskich roślin macierzystych.

Jak mogę stwierdzić, czy jest to męska czy żeńska roślina konopi?

Wszystko, co musisz zrobić, to spojrzeć na węzły w odpowiednim czasie. Wtedy można łatwo określić, co to będzie. Rośliny męskie mają małe woreczki pyłkowe do rozprowadzania pyłku i żeńskie rośliny konopi mają znamiona do cathing pyłku. Różnicę można zauważyć na kilka tygodni przed tym, jak zaczną służyć celom reprodukcyjnym i w tym momencie można je nazwać pre-flowers. Przedwiośnie pojawia się już w późnym okresie wzrostu. Po sześciu tygodniach powinieneś być w stanie je znaleźć i określić płeć rośliny.

Czym są hermafrodytyczne rośliny konopi?

anatomia rośliny marihuany

Te rodzaje konopi mają zarówno męskie, jak i żeńskie organy płciowe. Mogą więc same się zapylać. Roślina „hermetyzuje się”, jeśli jest narażona na nadmierny stres. Do czynników stresogennych należą uszkodzenia roślin, nieregularne oświetlenie, zła pogoda, choroby lub niedobór składników odżywczych.

Istnieją zatem dwa rodzaje roślin hermafrodytycznych. Pierwszy z nich to rośliny obojga płci, a drugi typ to rośliny z tzw. bananowcami (z wyglądu).


Podczas gdy obie prowadzą do produkcji pyłku, prawdziwie hermafrodytyczne rośliny konopi wytwarzają pylniki, które muszą zostać zerwane; pylniki są nagimi pręcikami wytwarzającymi pyłek.


Ponieważ dzieje się tak, gdy konopie są zestresowane, ważne jest, aby monitorować rośliny po wystawieniu ich na działanie czynników stresowych: przyczyną jest często wysoka temperatura lub brak światła w pomieszczeniach. Złamana gałąź może się naprawić, a następnie zamienić się w hermafrodytę.

Wszystko, co pozostało do zrobienia, to wybierz właściwe nasiona marihuany i wykorzystaj swoją nową wiedzę w praktyce. Więc zróbmy to.

Ten post jest również dostępny w: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Opublikowany przez Jan Veselý

19/11/2021

Dodaj komentarz

Zaloguj
lub
Zarejestruj
na pisanie komentarzy