27/09/2022

Prosty poradnik jak czyścić młynek do konopi

Nie każdy może sobie pozwolić na zakup nowego młynka, jeśli go zabrudzi, a w tym artykule możesz przeczytać, jak łatwo wyczyścić swój młynek do konopi w domu.

Młynek do siekania nasion Nuka

Często mamy dość czyszczenia naszych młynków z lepkiego złomu i decydujemy się na ich utylizację. Istnieje jednak prosty sposób, aby ożywić grinder i odzyskać przyklejony do niego materiał roślinny.

Ten kompletny przewodnik po czyszczeniu młynka pomoże Ci zaoszczędzić czas i pieniądze!

Kiedy czyścić młynek do marihuany

mocno zabrudzony młynek do konopi

Nawyk czyszczenia młynka zależy od tego, jak i jak często go używasz. Jeśli używasz fine kief jako akcesorium lub w bongu, z pewnością będziesz musiał go czyścić raz w tygodniu.

Z drugiej strony, jeśli nie rozdrabniasz tak często i używasz grubych liści w swoich połączeniach (ponieważ tworzą one spójne spalanie), możesz czyścić swój młynek raz w miesiącu.

Zasadniczo, jeśli twój młynek wydaje skrzypiący dźwięk, gdy go obracasz, a na jego podstawie znajdują się stwardniałe osady lepkiej materii roślinnej, wymaga on czyszczenia.

Czyszczenie mrozu – Jak uratować swój kif?

420 kief na dnie młynka

Przed ratowaniem konopi, należy umieścić zabrudzony młynek w zamrażarce na 15 do 30 minut. Dzięki temu trichomy konopi będą kruche i łatwiejsze do zeskrobania. Po zamrożeniu rozmontuj młynek do ziół, wyczyść osad z każdego elementu młynka szczoteczką do zębów lub wykałaczką, a skrawki pełne kannabinoidów zbierz na tacce do walcowania – abyś mógł się nimi cieszyć później. To czyszczenie może być stosowane na każdym rodzaju szlifierki. Wadą tej procedury jest to, że trzeba pracować naprawdę szybko lub używać suchego lodu.

Czyszczenie oleju – najprostszy sposób

Istnieje również możliwość czyszczenia zabrudzonego młynka do konopi olejem roślinnym. Jest to dość proste i jeśli użyjesz dobrej jakości oleju, ten oczyszczony materiał może być używany jako olej z konopi. Rozbierz młynka i polej olejem całą czyszczoną powierzchnię. Pozostaw olej na 30 minut, a następnie wyszczotkuj niechciany materiał roślinny szczoteczką do zębów lub szczoteczką międzyzębową. Następnie wyczyścić szorowarkę rozpuszczalnikiem lub płynem do mycia naczyń i wodą. Po prostu z każdym środkiem odtłuszczającym. Następnie umyj ją czystą wodą, wysusz i gotowe.

To czyszczenie może być stosowane na każdym rodzaju szlifierki.

mocno zabrudzony grinder do chwastów

Czyszczenie rozpuszczalnikiem różnych szlifierek

Sposób czyszczenia różni się w zależności od rodzaju zastosowanego młynka. W przypadku szlifów akrylowych i plastikowych wystarczy użyć ciepłej wody lub mieszanki octu i sody oczyszczonej. Akrylowe młynki będą się topić, a plastikowe wypaczać, jeśli woda będzie zbyt gorąca.

Natomiast do młynków metalowych należy użyć mieszaniny soli gruboziarnistej i alkoholu izopropylowego (czystego alkoholu) lub zwykłej wrzącej wody. Poniższe czynności są idealne tylko dla młynków do metalu.

Procedura czyszczenia metalowych szlifierek do marihuany

kruszarka do konopi w rozpuszczalniku

Przed zanurzeniem części szlifierki w alkoholu izopropylowym należy je dokładnie umyć ciepłą wodą (najlepiej z płynem do mycia naczyń) i wytrzeć do sucha. Dzięki temu nie będziesz musiał zbyt często wymieniać roztworu alkoholu.
Napełnij zip-lock lub plastikową torbę alkoholem izopropylowym i grubą solą, a następnie dodaj tylko te części, które wymagają czyszczenia (zwykle koło mielące, łapacz kiefu i siatka).
Jeśli części nie są dobrze zanurzone, potrząsaj nimi co 10 minut.
W zależności od tego, jak brudny jest młynek i ile brudu osadziło się w szczelinach i gwintach, pozostaw go do namoczenia na 20 minut do godziny (kilka godzin w przypadku głębokiego czyszczenia).
Pozostały brud wyczyść nylonową szczotką i osusz każdą część papierowym ręcznikiem.
Złóż części i Twój lśniący czystością młynek jest gotowy do następnego użycia!

Procedura czyszczenia szlifierek do konopi z akrylu lub tworzywa sztucznego

Do czyszczenia akrylowego i plastikowego młynka do marihuany możesz zastosować procedurę opisaną powyżej z użyciem oleju, który jest najdelikatniejszy, a olej może być również używany np. do gotowania 🙂 Możesz również użyć octu i sody, ale cały materiał ulegnie degradacji.

Na podstawie źródła : grasscity

Ten post jest również dostępny w: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Opublikowany przez Kotelnik

27/09/2022

Dodaj komentarz

Zaloguj
lub
Zarejestruj
na pisanie komentarzy