24/02/2023

Przeszczepianie konopi: wszystko, co musisz wiedzieć

Przesadzanie jest ważną techniką dla każdego hodowcy marihuany, niezależnie od tego czy uprawia on indoor czy outdoor.

Konopie są jak każda inna roślina: czasami przerastają swoje donice. Wtedy właśnie nadchodzi czas na przesadzenie. Przesadzanie jest ważną techniką dla każdego hodowcy marihuany, niezależnie od tego czy uprawia on indoor czy outdoor. Jednakże, nie zawsze jest to łatwe. Dlatego zebraliśmy kilka ważnych informacji na temat przesadzania!

Dlaczego mam się męczyć z przeszczepem?

Początkujący hodowcy często pomijają ten etap w procesie uprawy. Może im się wydawać, że mogą go pominąć, aby zaoszczędzić czas i wysiłek. W rzeczywistości jednak, jest to ważna część cyklu życia rośliny. Wczesne przesadzanie zapewnia stabilny rozwój systemu korzeniowego, Krótko mówiąc, roślina marihuany musi być w odpowiedniej wielkości doniczce.

Zbyt duże lub zbyt małe pojemniki stwarzają szereg problemów. Efekt końcowy. Chore rośliny z korzeniami, słabej jakości kwiaty i katastrofalne plony. Nie pozwólcie, aby to się Wam przydarzyło!

Kiedy przesadzić marihuanę?

Doświadczony hodowca wie, że marihuana nie może być przesadzana przypadkowo. Zamiast tego, istnieje kilka sposobów, aby określić, kiedy należy przesadzić. Na przykład, roślina może dawać znaki, że potrzebuje przesadzenia. Hodowcy mogą to stwierdzić po liczbie liści na roślinie lub rozwoju jej korzeni. Ponadto mogą wybrać konkretny czas na przesadzanie, na przykład pod koniec sezonu wegetacyjnego.

Przeszczepianie konopi: wszystko, co musisz wiedzieć

By looking at the leaves

Podczas przesadzania młodych roślin konopi, obserwuj rozwój liści. Młode rośliny powinny rozpocząć się w małych pojemnikach, dopóki nie wyrosną im cztery do pięciu zestawów liści. Pamiętaj, że ta liczba nie obejmuje liścieni (pierwsze dwa liście, które pojawiają się po wykiełkowaniu nasion). Gdy roślina rozwinie kilka pierwszych liści, jej system korzeniowy przerośnie oryginalny pojemnik. Przesadzanie w tym momencie pomoże zapobiec ukorzenieniu się rośliny.

Ocena na podstawie rozwoju korzeni

Jeśli korzenie młodej rośliny zaczynają wyłaniać się z dna doniczki, czas na przesadzenie. Zwróć szczególną uwagę na kolor korzeni – po tym można poznać, jak zdrowa jest roślina marihuany. Jasno białe korzenie wskazują na zdrową roślinę, która szybko rośnie. Mogą one nawet wyglądać na owłosione, ponieważ mniejsze korzenie oddzielają się od głównych korzeni. Jeśli jednak korzenie wyglądają na żółte lub brązowe, są chore i należy je jak najszybciej przesadzić.

Przesadzanie w późniejszym okresie sezonu wegetacyjnego

Wielu hodowców planuje przesadzanie na późny okres sezonu wegetacyjnego. Najlepszym momentem są ostatnie dwa tygodnie cyklu wzrostu rośliny. W tym czasie korzenie rosną szybko i szukają nowej gleby. Jeśli ogrodnik przesadzi w tym czasie, zobaczy, że jego rośliny rosną wykładniczo w ciągu kilku dni.

Stosując tę technikę, hodowca może przesadzić swoją marihuanę w sposób zapobiegawczy i uniknąć potencjalnych problemów zanim się pojawią.

Wiązanie korzeniowe: Jak to wygląda?

Wiązanie korzeniowe - tak to wygląda

Przesadzanie jest jednym z najbardziej stresujących procesów, jakich może doświadczyć roślina. Jej korzenie są wystawione na działanie powietrza, co naraża je na wiele problemów. Hodowcy muszą regulować wilgotność i temperaturę, aby chronić korzenie. Ogólnie rzecz biorąc, korzenie lubią temperaturę około 21 stopni Celsjusza (70 stopni Fahrenheita) i wilgotność względną około 70%.

Przesadzanie sadzonek

Przesadzanie konopi - przesadzanie sadzonek

Niezależnie od tego, czy założyliśmy nową roślinę z nasion, czy wycięliśmy klony z rośliny macierzystej, będziemy musieli przesadzić sadzonki. Gdy sadzonka zacznie wypuszczać zdrowe, białe korzenie z dna wtyczki, jest gotowa do przesadzenia do większego pojemnika. Młode rośliny wymagają małych pojemników.

W sklepach ogrodniczych sprzedawane są małe plastikowe pojemniki z otworami drenażowymi. Pojemniki te mają idealny rozmiar dla rozwoju korzeni sadzonek. 

Jeśli to zrobisz, pamiętaj, aby wyciąć otwory w dnie doniczki w celu odprowadzenia wody! Aby przesadzić sadzonkę do nowego domu, należy wypełnić doniczkę kilkoma centymetrami ziemi. Następnie należy wykopać dół aż do złącza i włożyć wtyczkę do sadzonki. Ale praca nie kończy się na tym. Gdy liście sadzonki zaczynają sięgać krawędzi doniczki, nadszedł czas na przesadzenie.

Porady i wskazówki na końcu

Oto kilka wskazówek, które możesz wykorzystać podczas przesadzania marihuany:

  • Podlewać 1 do 2 dni przed przesadzeniem.
  • Podlej rośliny natychmiast po przesadzeniu. Pobudzi to korzenie do wzrostu.
  • Używanie guana nietoperzy to świetny sposób na zwiększenie wzrostu roślin marihuany podczas przesadzania. Jest ono bogate w azot, który jest niezbędnym budulcem dla młodych roślin.
Logo eksplozji nasion nuka

Świeże nasiona to podstawa, sprawdź naszą ofertę nasion autoflowering i odmian sfeminizowanych, znajdziesz też warianty CBD.

Ten post jest również dostępny w: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Opublikowany przez Blood

24/02/2023

Dodaj komentarz

Zaloguj
lub
Zarejestruj
na pisanie komentarzy