28/05/2021

Przewodnik uprawy – Nasiona marihuany Megaton.

Istnieje wiele odmian feminizowanych, ale nasiona marihuany Megaton są obowiązkowe. Ten przewodnik po uprawach wskaże Ci właściwy kierunek.

Kupiłeś już Megaton i zastanawiasz się, jak go uprawiać?

Uprawa Megaton Indoor vs Outdoor

Konopna cola na zewnątrzPrzy uprawie w pomieszczeniach zamkniętych, istotne jest dostosowaniecyklu oświetlenia. Hodowcy zazwyczaj włączają światła, gdy rośliny osiągną odpowiednią wysokość (około połowy pożądanej wysokości końcowej). Przełączanie odbywa się w tym momencie, ponieważ rośliny będą nadal znacznie rosnąć w fazie kwitnienia i dlatego potrzebują przestrzeni, aby rosnąć prawidłowo.

Aby rozpocząć fazę kwitnienia w pomieszczeniach zamkniętych, należy przełączyć oświetlenie na tryb 12/12. Dłuższy okres ciemności będzie sprzyjał jesiennym warunkom i wywoła kwitnienie u roślin konopi o fotoperiodzie.

Przy uprawie outdoor, bardzo ważne jest, aby zasadzić feminizowane nasiona marihuany w odpowiednim czasie. Dlaczego? Ponieważ długość dnia zmienia się w zależności od pory roku, a rośliny muszą mieć określony cykl, aby dobrze się rozwijać. Aby zapewnić im ten cykl, warto zasadzić je wiosną(gdy nie ma mrozów), a jesienią można je zbierać.

Jeśli przełączysz krytą Megatonę zbyt wcześnie, wzrośnie ona również trzy do czterech razy, ponieważ będzie próbowała osiągnąć swój potencjał genetyczny. To samo dotyczy upraw zewnętrznych, jeśli sadzi się je zbyt późno. Jednak ten przyspieszony wzrost na początku kwitnienia odbiera roślinie zdolność do tworzenia pąków.

Jak długo trwa uprawa konopi Megaton?

W pomieszczeniach zamkniętych Megaton będzie gotowy po 8-9 tygodniach, a na zewnątrz powinien być gotowy do zbiorów w połowie października. To bardzo krótki czas jak na odmianę marihuany o tak ogromnych zbiorach i doskonałym działaniu.

Jaka jest optymalna wilgotność i temperatura dla konopi Megaton?

Zapewnić właściwą wilgotność względną, która nie powinna przekraczać 50% w okresie kwitnienia przez dłuższy czas. Z drugiej strony, krótkotrwały stres temperaturowy prawie w ogóle jej nie szkodzi. Idealna jest wilgotność względna 40% i temperatura 24 stopni Celsjusza w słońcu i 20 stopni Celsjusza w ciemności. Oczywiście nie należy zapominać, aby najpierw zapewnić odpowiedni przepływ powietrza, a następnie prawidłową temperaturę i wilgotność.

Masz więc przynajmniej podstawowe informacje na temat uprawy tej odmiany marihuany. Megaton można kupić tutaj.

Ten post jest również dostępny w: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Opublikowany przez Jan Veselý

28/05/2021

Dodaj komentarz

Zaloguj
lub
Zarejestruj
na pisanie komentarzy