08/02/2022

Ręczne i maszynowe przycinanie konopi, co jest lepsze?

Każdy, kto ma doświadczenie z uprawą konopi na pewno zadawał sobie pytanie, czy warto pracować przy przycinaniu konopi i w tym artykule przyjrzymy się tej kwestii.

Każdy hodowca marihuany z niecierpliwością czeka na owoce swojej całorocznej pracy. Po zebraniu i wysuszeniu nadszedł czas na przycinanie. Tak, to jest strasznie dużo pracy i jeśli masz dużo zbiorów, to na pewno będzie ból w dupie i będziesz chciał, żeby to się skończyło. Zastanawiasz się więc, czy są jakieś metody, aby to poprawić? Ostatnio wiele osób zwraca się ku zaletom podkaszarek mechanicznych.

Powstaje więc pytanie, którą z tych opcji wybrać? Można to zrobić klasycznie i wziąć nożyczki w rękę lub kupić jakieś urządzenie. Każdy z nich ma swoje plusy i minusy, więc wyjaśnijmy je sobie.

Ręczne przycinanie konopi

przycinanie marihuany nożyczkami

Gwarantowany sposób przycinania. Dlaczego, zapytacie? Hodowcy chwastów robią to w ten sposób od pokoleń, a trzeba dodać, że ich sztuka zaszła bardzo daleko. Co więcej, para odpowiednich rąk, koncentracja, cierpliwość i ostre nożyczki są zawsze doceniane przez innych. Wyniki są nadal całkiem dobre.

Plusy:

Jest to prawdopodobnie najlepsza jakościowo metoda przycinania. Hodowcy są bardzo precyzyjni i każdą szyszkę traktują indywidualnie. Ten „cięcie” wydobywa najlepsze możliwe cechy każdej odmiany. Na dodatek,, delikatne i zręczne ręce nie uszkadzają laski, tak, że ważne trichomy nie ulegają degradacji i zachowują swoje właściwości.

ganja pączki ręczne przycinanie

Wyżej wymienione odmiany również odgrywają swoją rolę w przycinaniu. Każdy z nich ma swój specyficzny wygląd i musi być przycinany na swój własny sposób. Tekstura i wygląd powinny być zachowane, abyś przypadkiem nie uszkodził pączka. Przycinanie powinno być wykonywane z rozwagą, niezależnie od tego, czy pączek jest mały czy duży, wąski, szeroki itd.

Wielką zaletą jest także używanie naszego wzroku. Ludzkie oko zwraca uwagę iuważnie bada powierzchnię laski. Zauważysz tam listek lub jakąś część, która nie ma miejsca na kwiecie. Możesz też ocenić, czy roślina jest w jakikolwiek sposób uszkodzona, czy to przez pleśń, czy przez szkodniki.

Metoda ręcznego przycinania jest także stosunkowo niedroga i wymaga jedynie nożyczek oraz odrobiny umiejętności.

Cons:

ręczne vs maszynowe przycinanie roślin ganji

To jest po prostu ręcznie robione praca, której nie możesz wykonać w godzinę. Wyobraź sobie, że zbierasz całą szklarnię i musisz wszystko robić ręcznie. Czy wyobrażasz sobie, ile czasu na to poświęcasz? Zakładając, że wszystko robisz sam.

Masz możliwość wezwania kilku swoich przyjaciół, by ci pomogli. Ale czy zrobią to z szacunku dla twojej przyjaźni, czy też będą chcieli czegoś w zamian? Jeśli chodzi o pieniądze, to czy będzie to tego warte? I czy ufasz im na tyle, by w ogóle się do nich zbliżyć?

Znalezienie kilku zdolnych rąk jest problemem, a robienie tych rzeczy w staroświecki sposób i w pojedynkę jest strasznie czasochłonne.

Do czego najlepiej nadaje się ręczne przycinanie chwastów?

Najlepsze odmiany marihuany zasługują na najlepszą możliwą opiekę, a to będzie zawsze będzie zręczną ręką osoby trzymając nożyczki.

Ponadto najlepsze odmiany mogą nie mieć wielu liści na kwiatach, więc nie musisz się tak bardzo wysilać.

Maszynowe przycinanie konopi

maszyna do przycinania pąków konopi

W przemyśle marihuany (który na przykład zajmuje się badaniami i uprawą komercyjną) masz ogromna ilość marihuany do przetworzenia. Nalejmy sobie czystego wina, jeden naprawdę nie mógł sobie z tym poradzić. Nie mówiąc już o tym, że jest to biznes i musi robić rzeczy nie tylko dobrze, ale i szybko. Istnieją maszyny, które mogą przetwarzać do 8 kilogramów na godzinę. Istnieją też mniejsze wersje, które mogą być używane do mniejszych zbiorów.

Plusy:

Najszybszą metodą jest umieszczenie nieprzetworzonych szyszek w szklanych słoikach, gdzie będą dojrzewać. Początkowa inwestycja w taką maszynę może być kosztowna, ale jeśli jest ona przeznaczona do przemysłowego przetwarzania marihuany, koszt maszyny się zwróci. Sama procedura jest nieszkodliwa i wszystko odbywa się w sterylne środowisko. Tak więc produkcja koncentratów w tym samym miejscu może być również opcją.

Co więcej, postęp technologiczny pozwala na traktowanie stożków w delikatny sposób. Nie musisz się więc martwić o drastyczne uszkodzenia spowodowane mechaniczną obsługą.

Cons:

suszenie pączków marihuany w maszynie do przycinania

Niestety, pomimo ciągle udoskonalanej technologii, maszyny do trymowania mają złą reputację. Potrafią oddzielić liście, ale zdarzają się sytuacje, w których szyszki ulegają degradacji. Dobrym tego przykładem jest przycinanie do określonego kształtu. W ten sposób usuwa się ważny materiał roślinny, a kwiaty konopi tracą swój potencjał. Trichomy zostają oddzielone lub zniszczone, a moc i profil smakowy szczepu zostają zredukowane.

Proces technologiczny nie zapobiegł także pojawieniu się w produkcie końcowym liści, kawałków łodyg, a czasem nawet nasion. Dla wyszkolonego ludzkiego oka nie byłoby to możliwe.

Najlepsze zastosowanie ?

Trymery mechaniczne mają największe zastosowanie w przemysł zielarski, w którym duże ilości marihuany są przetwarzane. Kiedy trzeba dostarczyć na rynek jak największą ilość towaru w jak najkrótszym czasie, te maszyny są idealnym wyborem.

Liść konopi własnoręcznie zerwany

Obie metody przycinania

Oczywiście żyjemy w czasach, w których możemy skorzystać z obu opcji. Zaletą maszyn jest szybkość, a zaletą ludzkiej ręki jest precyzja. Maszyny mogły więc bez najmniejszego problemu poradzić sobie z ilością, która następnie była sprawdzana i dostrajana do perfekcji przez doświadczonego pracownika.. W ten sposób uzyskujemy jak najwięcej ze zbiorów, a zaoszczędzony czas możemy przeznaczyć na inne działania.

Co sądzisz o ręcznym i mechanicznym przycinaniu? Czy myślisz, że technologia posunie się tak daleko, że zastąpi zręczność ludzkich rąk? A może jesteśmy po prostu niezastąpieni?

Opublikowany przez Kotelnik

08/02/2022
Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Więc napisz coś!

Dodaj komentarz

Zaloguj
lub
Zarejestruj
na pisanie komentarzy