04/03/2023
Artykuły
Przewodniki

Roślina marihuany – 3 sposoby jak wykorzystać łodygi marihuany

Czy jesteś zmęczony tym, że nie zostało Ci zbyt wiele łodyg konopi? Nie martw się, ponieważ mamy kilka wskazówek, jak korzystać z tych części roślin konopi.

Łodygi konopi mogą być szarą strefą dla przeciętnego palacza marihuany.Czy można je palić? Czy powinieneś je palić? Jeśli zadajesz sobie to pytanie, nie jesteś sam. Jest to częste pytanie, które otrzymujemy od osób, które są nowe w paleniu marihuany. A ponieważ żadne pytanie nie jest głupie, jeśli chodzi o posiadanie wspaniałego doświadczenia z konopiami, rozbijmy wszystkie szczegóły dotyczące łodyg chwastów.

Czym są łodygi konopi?

łodygi konopi gotowe do użycia

Łodygi konopi to małe kawałki przypominające pręciki, które czasami kończą się w kwiatach konopi, które kupujesz w sklepie. W zależności od jakości kupowanego kwiatu, możesz skończyć z kilkoma lub więcej łodygami w swoim haulu. Na przykład, koktajl zakupiony w dyspensarium ma tendencję do zawierania większej ilości łodyg niż kwiat bez koktajlu. W przeciwieństwie do gęstych kwiatów rośliny konopi, łodygi zawierają bardzo mało lub wcale THC (główny aktywny składnik konopi).

Czy można palić łodygi konopi?

szczegółowe spojrzenie na łodygę konopi

Chociaż możesz ulec pokusie, nie powinieneś palić łodyg trawki. Palenie łodyg roślin konopi nie sprawi, że będziesz na haju ze względu na brak THC. Jeśli zdecydujesz się na palenie łodyg, prawdopodobnie doświadczysz niektórych negatywnych skutków ubocznych, które przynosi palenie, takich jak kaszel i ból gardła, bez czerpania przyjemności z THC. Innymi słowy, po prostu nie warto.

Alternatywne zastosowania łodyg marihuany

Dobra wiadomość jest taka, że Twoje łodygi nie muszą się zmarnować. Nawet jeśli nie możesz ich palić, łodygi nadal mają kilka zaskakująco użytecznych celów w życiu. Oto kilka najpopularniejszych sposobów, w jaki ludzie wykorzystują łodygi doniczek.

Cannabutter

Czy wiesz, że możesz wykorzystać wyrzucone łodygi konopi do zrobienia cannabutteru? Jeśli zebrałeś wystarczająco dużo łodyg, wrzuć je do reszty kwiatu, gdy rozpoczniesz proces dekarboksylacji. Łodygi te nie dodadzą mocy twojemu produktowi końcowemu, ale dodadzą odrobinę smaku inspirowanego konopiami. Masło zawierające konopie dobrze jest mieć pod ręką, ponieważ jest to podstawa w większości jadalnych przepisów.

Topiki z konopi

Podobnie jak w przypadku przepisu na masło infused, można dekarboksylować wszelkie resztki łodyg chwastów, używając 7-10 gramów suszonych konopi. Po zakończeniu tego procesu można zalać konopie i łodygi olejem kokosowym. Stworzy to bazę do wielu przepisów na topiki z konopi, takie jak balsamy do ust i balsamy.

Herbata konopna

Innym doskonałym sposobem na wykorzystanie łodyg jest zrobienie herbaty konopnej. Cannatea to dobra opcja, gdy masz tylko niewielką ilość łodyg do wykorzystania. Na przykład nasz przepis na herbatę inspirowaną konopiami wymaga tylko 2 łyżeczek łodyg i jest gotowy do picia w ciągu około dziesięciu minut. Ten przepis jest elastyczny i pozwala dostosować się z różnymi smakami herbaty, aż znajdziesz swoją idealną kombinację.

Zacznij oszczędzać swoje łodygi konopi

Jak widać, żywotność łodygi marihuany może przekroczyć czas, jaki spędza ona w Twoim młynku. Jeśli chcesz lepiej zachować swoje łodygi (biorąc pod uwagę nową wiedzę o ich magii), zalecamy posiadanie pojemnika, w którym będziesz zbierać swoje łodygi trawy w czasie. W ten sposób zawsze będziesz mieć świeży zapas gotowy, gdy będziesz chciał zmierzyć się z jednym z tych projektów.

Czy istnieje jakieś ryzyko dotyczące palenia łodyg konopi?

Łodygi konopi są bardziej włókniste niż kwiat. Dlatego łodygi spalają się szybciej niż kwiat, co skutkuje większą ilością dymu. Użytkownicy donoszą, że ten dym może powodować pewne niepożądane skutki uboczne, w tym:

szczegółowe spojrzenie na łodygę konopi
  • silny ból głowy
  • kaszel
  • ból gardła
  • Ból brzucha
  • Nudności

Ponadto łodygi konopi nie mają dobrego smaku. Ostatecznie najlepiej jest wykorzystać łodygi konopi do innego celu.

Mamy nadzieję, że te wskazówki okażą się przydatne. A że sezon się zbliża, sprawdźcie ofertę Nukaseeds. Trzeba mieć coś wyjątkowego.

Ten post jest również dostępny w: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Published by Jan Veselý

04/03/2023

Post a comment

Login
OR
Register
to make a comment