26/08/2022

Skąpomocz lub wymioty wywołane paleniem marihuany

Niektórzy uważają, że używanie marihuany może powodować scromiting – ciężki stan powodujący niekontrolowane wymioty. Czy to prawda, czy nie?

Ostatnio brytyjska gazeta poinformowała, że używanie marihuany powoduje scromiting, stan, w którym osoba krzyczy i wymiotuje w tym samym momencie, i że stało się to powszechne w Ameryce. Ale żeby wyrównać rachunki, czy widziałeś kiedyś stonera, który nagle zaczął niekontrolowanie wymiotować na ulicy i krzyczeć podczas tego? W artykule jest raczej mowa o zespole hiperemii konopi, czyli stanie medycznym, który nie jest jeszcze do końca poznany i według niektórych może nie istnieć.

Najnowsze błędne informacje na temat używania marihuany

animowana kobieta doświadcza scromitingu

Oprócz pierwszego raportu, drugi raport wzburzył wody wokół marihuany, nazywając legalizację marihuany w Kalifornii koszmarem relacji społecznych, który musi być zatrzymany bardzo szybko, zanim będzie za późno.

Oczywiście jest to melodramat, a autorzy artykułu skupiają się jedynie na tym, aby sprowadzić przemysł marihuany w dół w oczach opinii publicznej. Popierają to wszystko swoimi niedoszłymi badaniami, że marihuana wywołuje tę agresywną formę wymiotów.

Najśmieszniejsze jest to, że nawet nie znajdziesz żadnego takiego badania.

Co ciekawe, cały scromiting wziął się z wywiadu z dr Roneet Lev, która pracuje w szpitalu w San Diego. To ona w zasadzie wymyśliła tę zabawną nazwę i twierdzi, że ludzie, którzy skrobią, coraz częściej pojawiają się w jej biurze. W wywiadzie wspomniała również o przypadku z 2004 roku, kiedy to trzech młodych mężczyzn zmarło w wyniku powikłań spowodowanych zespołem hiperemii wywołanej przez konopie.

Oczywiście chcielibyśmy zaznaczyć, że nikt nigdy nie umarł z powodu spożywania marihuany i trudno uwierzyć, że jest tak duża liczba osób cierpiących na ten problem zdrowotny.

Czym dokładnie jest Scromiting, czyli zespół hiperemii konopi?

kobieta trzymająca jointa

Zespół hipertermii konopi (CHS) to stan związany z długotrwałym stosowaniem konopi w dużych ilościach. Objawy to poranna choroba, ból w okolicy żołądka, wymioty (długotrwałe, nawet przez kilka godzin), a także częste branie prysznica lub mycie się.

Częste branie prysznica to dość ciekawy objaw zaburzenia medycznego, a niewiele osób rozumie, dlaczego tak się dzieje. Według badań z 2011 roku może łagodzić nudności poprzez działanie na układ termoregulacyjny podwzgórza, na który mogą wpływać hajce z marihuany.

Objawy te mogą utrzymywać się do momentu, gdy dana osoba przestanie używać marihuany.

Czy scromiting jest w ogóle realny?

mężczyzna z mdłościami

To jest dyskusyjne. Na przykład o CHS wiadomo dopiero od kilku lat, a badania nad tym zespołem są jak dotąd nieliczne. Zespół ten po raz pierwszy pojawił się w 2004 roku w Australii, co opisano w tym opracowaniu. Badacze zauważyli, że wszyscy z dziesięciu pacjentów byli chronicznymi użytkownikami marihuany. Siedmiu z nich przestało wtedy używać marihuany i objawy ustąpiły, a pozostali kontynuowali, bo nie chcieli przestać.

Inna grupa twierdzi, że CHS jest spowodowany kontaktem z olejem neem, organicznym pestycydem. Ale powikłania poprzez stosowanie oleju neem są nieco inne.

Na szczęście dla wszystkich są to tylko domysły, a nie fakty oparte na nauce. W ciągu ostatnich kilku lat pojawiło się wiele badań naukowych, ale żadne nie potwierdziło pochodzenia i przyczyny CHS. Wymioty jako takie mogą wystąpić u niektórych osób, a nawet jeśli regularnie używają marihuany, ale nie zawsze muszą być przypisane marihuanie. Ale jeśli masz takie problemy, to lepiej zgłoś się do lekarza.

Zapewniamy jednak, że nie jest to epidemia ani zatrucie marihuaną. Osoby, które tak twierdzą, zazwyczaj mają mało informacji lub często próbują tworzyć dezinformację, aby wywołać strach przed marihuaną.

Sprawdź ofertę dobrej jakości nasion marihuany wich na pewno nie spowoduje wymiotów 🙂

Ten post jest również dostępny w: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Opublikowany przez Jan Veselý

26/08/2022

Dodaj komentarz

Zaloguj
lub
Zarejestruj
na pisanie komentarzy