27/08/2021

Skutki używania marihuany – co może Ci się stać podczas używania marihuany?

Efekty działania marihuany są zróżnicowane. Co się dzieje z nami po spożyciu marihuany i jakie są tego warunki? Sprawdź to.

Jak długo utrzymują się efekty działania marihuany i w jakich warunkach można je odczuwać?

nukaseeds-cannabis-smoke-effectJeśli nie używasz często marihuany lub nigdy jej nie próbowałeś, możesz się zastanawiać, czym jest haj i jak długo się utrzymuje. Można też pomyśleć, że ten stan jest identyczny dla wszystkich. Ale jest wręcz przeciwnie. Tak jak różni są ludzie, tak i rośliny konopi różnią się między sobą.

Chodzi nam o to, że nigdy nie będzie dwóch osób, które będą miały dokładnie taki sam stan po wypiciu takiej samej ilości jednej odmiany marihuany.

Jakich więc reakcji możemy się spodziewać? I jaki stan w nas wywoła? Na te pytania odpowiemy poniżej.

Jak długo utrzymuje się haj po zażyciu marihuany?

Niestety, nie ma na to odpowiedzi, która dotyczyłaby wszystkich użytkowników. Nasze ciała są różne i każde z nich przetwarza substancje chemiczne w inny sposób. Zależy to również od tego, jaką dawkę spożyliśmy.

Można to oszacować na godziny po paleniu, ale nie da się tego dokładnie określić. W przypadku jedzenia jest to nieco inny czas i możemy oczekiwać, że dany efekt będzie trwał dwa razy dłużej.

Istnieją jednak pewne czynniki, które mogą dać nam nieco więcej konkretów na temat „wysokiego” czasu.

Poziom tolerancji konsumenta

nukaseeds-cannabis-joint-effect

Jednym z najważniejszych czynników jest tolerancja danej osoby na THC w ogóle. Jeśli jesteś początkujący, powinieneś spodziewać się, że po zażyciu przeciętnej odmiany marihuany nie będziesz mógł ćwiczyć przez kilka godzin.

Codzienni lub okazjonalni użytkownicy będą się różnić. Nawet jeśli zażyją większą dawkę niż Ty, będą na haju przez mniej więcej taki sam czas. Możemy to odnieść również do jedzenia. Z tym, że czas ten będzie mniej więcej dwa razy dłuższy.

Metody zażywania konopi indyjskich

skutki działania marihuanyW tym przypadku, niekoniecznie porównujemy palenie z jedzeniem. Na przykład, istnieją różne rodzaje palenia, które mogą wpływać na Ciebie w różny sposób. Weźmy na przykład jointa i blanta. Często mają one bardzo szybki początek, a efekty utrzymują się przez 1-2 godziny. Jednak według wielu osób, blunt kopie o wiele bardziej, głównie ze względu na rozmiar i opakowanie tytoniu. Ale poza tym to w zasadzie to samo.

Następnie mamy koncentraty. Jesteśmy w innej lidze. Koncentraty zazwyczaj mają poziom THC co najmniej 65%. Choć używa się niewielkich ilości koncentratów, to i tak jest to kopniak, z którym łatwo przesadzić. Haj jest wtedy dłuższy.

Do tego dochodzą jeszcze produkty spożywcze. Uzyskanie pożądanego efektu zajmuje zwykle trochę czasu, 40-120 minut, ale rezultat jest tego wart. Minimalny czas, nawet dla doświadczonych palaczy, to 6 godzin. Początkujący lub okazjonalni palacze mogą doświadczać tego efektu nawet przez 12 godzin.

Jaki rodzaj haju czeka na Ciebie?

skutki działania marihuanyNadszedł czas, aby wskazać różne stany, teraz, gdy wiemy, jak długo ta cudowna roślina może działać w naszym organizmie.
Poniższa terminologia ogólnie opisuje z grubsza, jak wygląda doświadczenie na różnych etapach efektu. Nie uwzględnia on jednak wpływu różnych odmian. Na przykład, suchość w ustach, głód, itp. nie występują w niektórych odmianach. To, czy stan ten jest relaksujący czy motywujący, zależy również od jego odmiany.

1. Buzzed

Upalony marihuaną młody Snoop Dog

Termin ten można znaleźć u tych, którzy piją alkohol. Nie jesteś całkowicie trzeźwy, ale zdecydowanie panujesz nad sytuacją. Ale zmysły stały się nieco wyostrzone. Muzyka gra lepiej, jedzenie smakuje dobrze, a słońce świeci trochę jaśniej.

2. Wysoka

Zabawny marihuanowy joint na haju

Państwo jest trochę silniejsze. Śmiejesz się i chichoczesz z małych rzeczy i cieszysz się wszystkim. Masz apetyt na jedzenie, szczególnie na słodycze. Stajesz się również o wiele bardziej spragniony, ponieważ pojawia się suchość w ustach.

3. Stoned

Jeśli widzisz typowego uśmiechniętego faceta, który toczy się po kanapie z małymi czerwonymi oczami, to prawdopodobnie jest naćpany. Ten stan jest zwykle przypisywany do indica, ale może być również związany z innym wzorcem, którego wypiłeś za dużo (nawet sativa). Jest to ostatni przyjemny etap. Tylko dla tych, którzy chcą oczyścić swój umysł.

4. Pieczone/blanszowane

marihuana high seth rogen

Typowe przedawkowanie. Zasadniczo, przenosi Cię z pozycji siedzącej do pozycji leżącej. Nie powinieneś kontynuować konsumpcji marihuany na tym etapie, a jeśli jesteś w tym stanie z powodu edibles, musisz po prostu pozwolić im się zużyć. Ten etap jest uważany za nieprzyjemny dla większości użytkowników. Możesz mieć „bad trip” jak paranoja lub poczucie zagrożenia, ale zachowaj spokój, marihuana nie może cię skrzywdzić.

5. Spalony

To jest ten rodzaj zakończenia, przy którym rzeczywiście się śpi.

Ten post jest również dostępny w: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Opublikowany przez Jan Veselý

27/08/2021

Dodaj komentarz

Zaloguj
lub
Zarejestruj
na pisanie komentarzy