19/02/2023

Stres cieplny konopi

Rośliny konopi, podobnie jak inne pospolite rośliny, mogą wytrzymać tylko określoną ilość ciepła/światła, a nadmiar ciepła może prowadzić do stresu cieplnego i ostatecznie do poparzeń cieplnych.

Uprawa marihuany w warunkach stresu cieplnego może wydawać się dość oczywista, a unikanie jej może wydawać się proste, ale twoje rośliny marihuany mogą doświadczyć wielu problemów – takich jak odbarwienia czy przypalenia – jako bezpośredni skutek stresu cieplnego. Może to mieć poważne konsekwencje dla zdrowia waszych roślin oraz jakości i ilości zbiorów. Jak zapewne możecie sobie wyobrazić, nie jest to przyjemne doświadczenie, więc zanim zaczniecie uprawę, ważne jest, aby zrozumieć przyczyny stresu cieplnego u marihuany, a także jak zapobiegać i leczyć, jeśli stwierdzicie, że wasze rośliny potrzebują odmłodzenia.

Co to jest stres cieplny?

Stres cieplny konopi

Rośliny marihuany, podobnie jak inne popularne rośliny, mogą wytrzymać tylko pewną ilość ciepła/światła, a nadmiar ciepła może prowadzić do stresu cieplnego i ostatecznie do poparzeń cieplnych. Podczas gdy stres cieplny jest zły dla twoich roślin, zbyt mała ilość ciepła może również mieć poważny wpływ na wydajność, dlatego ważne jest, aby utrzymać zdrową równowagę w twoim środowisku uprawy. Twoje rośliny marihuany wymagają odpowiedniej ilości ciepła od początku do końca; rośliny indoor będą się rozwijać w temperaturach pomiędzy 70-75˚F podczas okresów świetlnych i 50-60˚F podczas okresów ciemnych.

Dlaczego przegrzanie jest niebezpieczne?

Cannabis Heat Stress dlaczego przegrzanie jest niebezpieczne?

Stres cieplny w konopiach jest częstym problemem, który może mieć drastyczne skutki, potencjalnie całkowicie niszcząc rośliny i/lub znacznie obniżając jakość zbiorów. Jeśli miejsce uprawy lub rośliny są zbyt ciepłe, może to mieć bezpośredni wpływ na wygląd i zdrowie konopi. Kannabinoidy i związki terpenowe w konopiach są lotne i szybko polimeryzują, dlatego ważne jest utrzymanie chłodnego klimatu, aby zachować pełny profil kannabinoidów i terpenów.

Ponadto pod koniec cyklu wzrostu marihuany zachodzi naturalny proces degradacji: THC-A do THC. Można to zauważyć w sposób widoczny, gdy trichomy zmieniają kolor z półprzezroczystego na mleczny lub bursztynowy podczas okna zbiorów. Jednak skutki stresu cieplnego mogą przyspieszyć ten proces, sprawiając, że rośliny wydają się dojrzałe i gotowe do zbiorów na długo przed tym, jak faktycznie są.

Z tego powodu ważne jest, aby upewnić się, że wiesz, jak rozpoznać stres cieplny u konopi.

Objawy przegrzania

Stres cieplny konopi objawy przegrzania roślin konopi

Objawy przegrzania w fazie kwitnienia są inne niż w fazie wegetatywnej, a ryzyko związane ze stresem cieplnym również różni się w zależności od fazy wzrostu. Dlatego kluczowe jest zrozumienie, czym są te problemy, dlaczego się zdarzają i jak im zapobiegać.

Ważną oznaką przegrzania jest to, że końcówki liści wachlarzowych zaczynają wysychać i zwijać się do góry (znane również jako „taco”, ponieważ kształt liści przypomina taco). Jeśli dzieje się to głównie w górnej części rośliny, jest to zwykle znak, że oprócz stresu cieplnego rośliny doświadczają także stresu świetlnego (ponieważ oba te zjawiska często występują jednocześnie).

Oto kilka innych kluczowych objawów, które pomogą Ci zidentyfikować stres cieplny konopi:

  • Liście zaczynają wyglądać na suche i zwiędłe.
  • Bielenie liści w górnej części rośliny.
  • Liście z dużymi brązowymi plamami, które układają się w nieregularne kształty.
  • Widoczne stają się żółte odbarwione plamy (ale bez fizycznych uszkodzeń).
  • Formacja Fox-tail – nowy wzrost na szczycie dojrzałych kwiatów.
  • Liście wyglądają na spalone na końcach.
Ważne jest, aby prawidłowo rozpoznać stres cieplny marihuany, ponieważ istnieją inne problemy, które mogą powodować podobne objawy (mianowicie nadmiar/ niedobór składników odżywczych i/lub stres świetlny).
Logo banku nasion Nuka Seeds

Artykuły powiązane :

Ten post jest również dostępny w: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Opublikowany przez Blood

19/02/2023

Dodaj komentarz

Zaloguj
lub
Zarejestruj
na pisanie komentarzy