16/03/2023
Artykuły
Zdrowie

THC w organizmie – jak długo się utrzymuje ?

Może masz ważną rozmowę o pracę zbliża, lub po prostu chcesz być na bieżąco. Tak czy inaczej, jest to całkowicie uzasadnione, aby być zainteresowanym tym, jak długo THC pozostaje w twoim systemie i czy przejdziesz test narkotykowy.

Być może zbliża się ważna rozmowa kwalifikacyjna lub po prostu chcesz być na bieżąco. Tak czy inaczej, zainteresowanie tym, jak długo THC pozostaje w organizmie i czy zdasz test narkotykowy, jest jak najbardziej uzasadnione. Okno wykrywania zależy głównie od częstotliwości konsumpcji i czułości testu narkotykowego, więc każdy przypadek jest inny. Niemniej jednak w tym artykule opiszemy wszystko, co musisz wiedzieć na ten dość delikatny temat.

Jak THC jest przetwarzane w organizmie?

Tetrahydrokannabinol (THC) jest substancją chemiczną w konopiach indyjskich, która daje uczucie euforii. Może pozostać w organizmie przez kilka dni lub nawet tygodni, ponieważ wiąże się z tłuszczem w komórkach i potrzebuje czasu, aby zostać całkowicie zmetabolizowany. Typowy test narkotykowy nie szuka konkretnie THC, ale raczej metabolitów THC, takich jak 11-hydroksy-THC i karboksy-THC, które są wolniej rozkładane przez organizm. Po zmagazynowaniu w tkankach i organach, metabolity THC są uwalniane do krwiobiegu i ostatecznie przetwarzane przez wątrobę. Codzienni użytkownicy gromadzą THC w swoich tkankach tłuszczowych szybciej niż mogą go metabolizować, co oznacza, że THC może być wykryty w teście narkotykowym tygodnie po ostatnim użyciu.

Okno wykrywania

THC w organizmie - Test na obecność narkotyków

W zależności od rodzaju użytego testu, THC może być wykryte nawet do 90 dni po użyciu. Okres, w którym można uzyskać pozytywny wynik testu na obecność THC po użyciu marihuany, nazywany jest „oknem detekcji”. Okno wykrywania różni się znacznie w zależności od metody użycia, rodzaju testu i częstotliwości używania konopi. Im bardziej regularne używanie, tym dłuższe okno wykrywania. W przypadku osób rzadko używających, okno detekcji może wynosić około 3-7 dni od ostatniego użycia, podczas gdy osoby przewlekle używające mogą spodziewać się okna detekcji trwającego miesiąc lub dłużej.

Jak długo THC pozostaje w organizmie?

THC może pozostać w organizmie przez kilka miesięcy po użyciu, ale metoda testowania określa, czy jest wykrywalna. Testy moczu, krwi i włosów mogą wykryć THC wiele dni po użyciu, podczas gdy testy śliny mogą wykryć je już po kilku godzinach. 


THC w moczu Test 3-30 dni

THC w moczu Test

Testy moczu są najczęstszą formą badania narkotyków na obecność THC i są dość czułe. THC pozostaje w moczu przez 3 do 30 dni po użyciu. Stężenie THC w moczu zmniejsza się z czasem w zależności od częstotliwości używania przed ostatnią dawką. Dla rzadkich użytkowników, okno wykrywania wynosi zwykle około 3 dni. Dla tych, którzy palą około czterech razy w tygodniu, okres ten wynosi od 5 do 7 dni. Ci, którzy palą codziennie, mogą spodziewać się okna detekcji wynoszącego 10 do 15 dni , podczas gdy palacze, którzy oddają się więcej niż raz dziennie, będą mieli okno ponad 30 dni.

THC w ślinie 1-29 dni

Jak długo THC pozostaje w ślinie? Testy śliny zazwyczaj wskazują na niedawne użycie . Mogą one wykryć THC około 24 godzin po użyciu, ale czasami mogą wykryć go nawet do 3 dni. Niektóre źródła podają, że w przypadku przewlekłych użytkowników testy śliny mogą dać wynik pozytywny nawet do 29 dni po użyciu. THC dostaje się do śliny poprzez palenie i ekspozycję na dym, chociaż jego metabolity mogą być obecne w ślinie, nawet jeśli zostały spożyte w produktach spożywczych.

THC we krwi ciała 2 dni

THC we krwi
Konopie indyjskie – krew

Badania krwi wskazują jedynie na niedawne użycie i zazwyczaj mogą wykryć THC tylko przez 3 do 4 godzin, choć możliwe jest, że po dwóch dniach, ponieważ metabolity mogą pozostać w krwiobiegu przez kilka dni, zanim zostaną przetworzone. THC dostaje się do krwiobiegu w ciągu kilku sekund po inhalacji, a następnie jest rozprowadzany do różnych tkanek ciała. Z czasem jest ponownie wchłaniany do krwiobiegu i transportowany do wątroby, gdzie jest rozkładany.

Czy istnieje sposób na szybsze metabolizowanie THC?

Jeśli zastanawiasz się, czy istnieje sposób na szybkie pozbycie się THC z organizmu, nie ma niezawodnego sposobu na przyspieszenie metabolizmu. Prawdopodobnie słyszałeś o środkach THC detox, które nie działają niezawodnie i nie robią nic dla metabolizmu. Zazwyczaj obejmują one picie dużej ilości wody i przyjmowanie suplementów. Najskuteczniejsze sposoby, aby pomóc organizmowi wypłukać THC szybciej to dobre nawodnienie i regularne ćwiczenia, ale nie tuż przed testem narkotykowym. Najbardziej niezawodnym czynnikiem decydującym o przejściu testu narkotykowego jest czas; im dłuższy okres między ostatnim użyciem a testem, tym większe prawdopodobieństwo, że przejdziesz.

Logo eksplozji nasion nuka

Jeśli zdecydujesz się na uprawę własnych roślin konopi, zawsze kupuj dobrej jakości, świeże nasiona konopi. Możesz sprawdzić nasiona od Nukaseeds.

Ten post jest również dostępny w: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Published by Blood

16/03/2023

Post a comment

Login
OR
Register
to make a comment