21/01/2023
Artykuły
Przewodniki

Uprawa chwastów: przewodnik dla początkujących

Czy zdecydowałeś się na uprawę chwastów po raz pierwszy? W takim razie mamy dla ciebie doskonały przewodnik po uprawie chwastów dla początkujących, który może ci pomóc.

Szukasz podstawowych informacji na temat uprawy marihuany? Znajdziesz tu narzędzia i informacje o tym, jak tanio i skutecznie uprawiać marihuanę. Wszystko, czego potrzebujesz, to mała, dyskretna przestrzeń i niewielki budżet, aby rozpocząć produkcję marihuany pod dachem.

Narzędzia do uprawy

narzędzia do uprawy w pomieszczeniach

Pierwszą rzeczą, której potrzebujesz, jest miejsce do wzrostu. Polecam zakup porządnego namiotu do uprawy. Są tanie, nadają się do uprawy i mogą być szybko rozstawione i zdemontowane przez jedną osobę. Niektóre namioty są dostarczane z pakietami zawierającymi różnego rodzaju skomplikowany sprzęt hydroponiczny. Najlepiej kupić tylko to, co jest potrzebne w namiocie i nauczyć się uprawiać chwasty bez drogiego plastiku. Niektóre namioty mają nawet osobne komory do wzrostu wegetatywnego i klonowania, co czyni je idealnymi dla osób mieszkających w mieszkaniach z jedną sypialnią lub kawalerkach z ograniczoną przestrzenią do uprawy.

Pierwszą rzeczą, której będziesz potrzebował, jest lampa do uprawy. Preferuję oświetlenie HID (High-Intensity Discharge) – systemy HPS (High-Pressure Sodium) lub MH (Metal Halide) ze statecznikami, żarówkami i reflektorami. Jeśli ciepło tych lamp stanowi problem, możesz użyć systemów LED (Light-Emitting Diode) i CFL (Compact Fluorescent). Upewnij się, że kupisz żarówkę, która pokryje powierzchnię namiotu i zainwestuj w dobry wyłącznik czasowy, który pozwoli ci kontrolować, kiedy światło się włącza i wyłącza.

Będziesz też potrzebował wentylatora wyciągowego i filtra z węglem aktywnym, aby zredukować ciepło i wyeliminować zapachy. Upewnij się, że kupujesz wentylator dostosowany do wielkości namiotu i mający odpowiedni rozmiar rury. Przypinany wentylator recyrkulacyjny sprawi, że powietrze będzie w ruchu, a nie w stagnacji. Termometr/higrometr jest również niezbędny, aby kontrolować temperaturę i wilgotność.

Jeśli nie masz dostępu do nasion marihuany lub klonów z apteki lub od znajomego, będziesz musiał zamówić dostawę nasion konopi. Nie wysyłaj ich do miejsca, w którym chcesz uprawiać, jeśli nie uprawiasz legalnie. Naucz się nie tylko jak uprawiać chwasty, ale także jak być dyskretnym, nie chwalić się i nie zwracać na siebie uwagi.

Prosta, luźna i przewiewna mieszanka glebowa w 3-5 galonowych wiadrach jest idealna dla początkujących i znacznie bardziej wybaczająca niż jakikolwiek system hydroponiczny. Pamiętaj, aby wyciąć otwory w dnie wiaderek i użyć pod nimi podstawek, aby wyłapać nadmiar wody. Będziesz musiał kupić odżywki, którymi będziesz karmić rośliny w trakcie wzrostu, a także konewkę.

Jak uprawiać chwasty

marihuana w pomieszczeniach

Po zasadzeniu nasion lub ukorzenieniu klonów nadszedł czas, aby pozwolić im rosnąć. Opuść reflektor tak, aby znajdował się bliżej roślin, dzięki czemu nie będą one musiały się rozciągać, aby dotrzeć do światła. Zwiększaj oświetlenie w miarę wzrostu roślin. Ustaw timer tak, aby światło było włączone przez 18 godzin dziennie i wyłączone przez 6 godzin. W fazie wegetatywnej rosną liście i gałęzie, ale nie kwiaty (chyba że jest to roślina samokwitnąca).

Za wszelką cenę unikaj nadmiernego nawożenia i podlewania roślin. Bądź raczej ostrożny, ponieważ zawsze łatwiej jest dodać więcej składników odżywczych lub wody niż je odjąć. Korzenie marihuany preferują cykl mokro-suchy, więc podnieś swoje wiadra, a będziesz mógł lepiej ocenić, czy potrzebują one podlewania na podstawie wagi. Pierwszą oznaką przekarmienia roślin są spalone końcówki liści. Pierwszą zasadą uprawy chwastów jest nauczenie się, jak ich czasem unikać.

Zawsze, gdy przestrzeń do uprawy jest ograniczona, obowiązują pewne podstawowe zasady: Ponieważ przestrzeń jest na wagę złota, każdy dostępny centymetr musi być w pełni wykorzystany. Oznacza to, że musisz zdecydować, czy chcesz uprawiać odmiany z dominacją indica, takie jak Polaris, czy też zastosować drastyczne metody kratkowania i pielęgnowania przy uprawie odmian sativy, takich jak Megaton.

Przycinanie dla zwiększenia plonów

jak przycinać rośliny konopi

Rozpocznij przycinanie wcześnie i często. Obetnij lub uszczypnij gałęzie tuż nad węzłem, z którego wyrastają dwa nowe pędy. Jeśli będziesz trzymać się tego procesu, otrzymasz rośliny, które wyglądają jak krzewy bonsai, z dużą ilością kwiatów, ale bez dużych przerw między węzłami i bez rozrastania się. Jest to najbardziej efektywny sposób uzyskania większych plonów na małej przestrzeni, ale czas uprawy będzie dłuższy, więc uwzględnij to w swoim planie.

Nie przycinaj ani nie uszczypuj roślin, gdy zaczynają kwitnąć – w ten sposób tylko zmniejszysz zbiory. Jeśli gałęzie grożą dojściem do światła, zegnij je lub mocno zwiąż, aby się nie spaliły.. System kratownic z siatki drucianej na poziomie baldachimu (znany również jako ScrOG lub Screen of Green System) pozwoli rozprowadzić kwiaty dalej i znacznie zwiększyć plony. Po prostu spraw, aby wyrastające pędy rosły poziomo wzdłuż dolnej części trelinki, wypełniając puste miejsca.

Moc kwiatu

Kwiaty marihuany Paradox przez Nuka Seeds

Wewnątrz pomieszczeń: Decyzja o tym, kiedy rozpocząć kwitnienie roślin, należy wyłącznie do ciebie. Jeśli chcesz nauczyć się uprawiać chwasty, ważne jest, abyś określił, ile masz miejsca i wziął pod uwagę fakt, że twoje rośliny będą się rozciągać przez co najmniej kilka tygodni po rozpoczęciu kwitnienia. Zwykle zalecam jeden tydzień na galon pojemnika, więc roślina w pięciogalonowym wiadrze powinna mieć około pięciu tygodni czasu wzrostu.

Kiedy będziesz gotowy do rozpoczęcia kwitnienia, ustaw timer na 12-godzinny cykl włączania i wyłączania światła. Uważaj, aby nie przerywać 12-godzinnej fazy ciemnej światłem. To dezorientuje roślinę i może prowadzić do poważnych problemów.

Zmień sposób odżywiania na taki, który jest odpowiedni do kwitnienia. Odżywki dla roślin są zazwyczaj dostępne w wersjach dla roślin wegetatywnych lub kwitnących, więc zmień je na „kwitnące”. W zależności od czasu kwitnienia twojej odmiany, określ, kiedy pozostaną ci około dwa tygodnie i rozpocznij płukanie. Jeśli uprawiasz odmianę, która kwitnie przez 60 dni, powinieneś zacząć przepłukiwać podłoże czystą wodą dopiero około 46 dnia.

Zbiory: Suszenie i peklowanie

suszenie kwiatów konopi na sitach

Wiedza o tym, kiedy i jak zbierać kwiaty, jest równie ważna jak wiedza o tym, jak uprawiać chwasty.

Użyj lupy lub silnego szkła powiększającego, aby dokładnie przyjrzeć się trichom, czyli maleńkim gruczołowym łodyżkom i główkom, które czasem nazywa się „kryształkami”. Z bliska wyglądają jak małe szklane grzyby z trzonkiem, który tworzy kulistą, okrągłą, przezroczystą końcówkę. W tej gruczołowej główce znajdują się substancje psychoaktywne (THC, CBD itd.). Zbieraj, gdy większość główek gruczołowych zacznie zmieniać kolor na biały i zanim staną się w pełni bursztynowe. Jeśli chcesz uzyskać kamień w stanie letargu, zbierz go, gdy jest już w większości bursztynowy.

Po zebraniu obetnij kwiaty i powieś je do wyschnięcia. Proces ten powinien trwać od jednego do dwóch tygodni, w zależności od wilgotności i ciepła panującego w danym miejscu. Najlepiej, aby proces ten przebiegał wolniej niż 3-4 dni, aby nie zablokować „zielonego” smaku chlorofilu. Umieść w suszarni nawilżacz powietrza, jeśli czujesz, że twoje bryłki wysychają zbyt szybko. Nigdy nie pozwól, aby wentylator dmuchał bezpośrednio na suszące się kolby, ale zapewnij dobrą cyrkulację powietrza, aby uniknąć pleśni i gnicia kwiatów.

Kiedy już stwierdzisz, że kwiaty są wystarczająco wysuszone, możesz je przełożyć do słoików, aby je zaprawić. Łodygi powinny się łamać, a nie wyginać, a zewnętrzna strona kwiatów powinna być w dotyku sucha jak kamień. Prawda jest taka, że w kwiatach jest jeszcze dużo wody, a proces utwardzania powoli „wypaca” resztki płynu.

Zawsze używaj nieprzezroczystych słoików (takich, do których nie można zajrzeć) i umieszczaj je w chłodnym, ciemnym miejscu. Otwórz słoiki, aby określić zawartość wilgoci, i pozostaw je otwarte, jeśli na wewnętrznej stronie słoika tworzy się kondensacja. Jeśli będziesz otwierać i zamykać słoiki raz lub dwa razy dziennie, wilgotne powietrze będzie powoli, ale skutecznie zastępowane suchym, a woda zatrzymana w środku kwiatu będzie się wydostawać na zewnątrz, a potem do powietrza. Po dojrzewaniu przez około trzy tygodnie do miesiąca twoje kwiaty powinny się palić i mieć doskonały smak.

Wskazówki dotyczące suszenia i utwardzania

Ważną częścią nauki uprawy chwastów jest opanowanie technik suszenia i utwardzania. Marihuana nie powinna schnąć ani zbyt szybko, ani zbyt wolno, ponieważ idealny czas suszenia dla zdrowej i aromatycznej rośliny wynosi od 10 do 14 dni.

Właśnie przeczytałeś ten przewodnik po uprawie ziół, znasz podstawy uprawy marihuany od nasion do zbiorów. Zacznij od wybrania wysokiej jakości odmiany z naszej oferty Nuka Seeds. .

Ten post jest również dostępny w: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Published by Sakul

21/01/2023

Post a comment

Login
OR
Register
to make a comment