28/05/2021

Uprawa konopi indyjskich na wolnym powietrzu

Wszyscy kochają uprawę konopi na świeżym powietrzu. To jak wtopienie się w naturę. Jeśli będziesz postępować zgodnie z instrukcjami, wyhodujesz każdą odmianę konopi. Do dzieła.

Uprawa marihuany na zewnątrz jest idylliczna pod wieloma względami. Czujesz promienie słońca na skórze, mokrą glinę na dłoniach, słyszysz śpiew ptaków, a delikatna bryza przyjemnie Cię chłodzi. Taki scenariusz podoba się wielu hodowcom, którzy są wtedy dumni ze swojego dzieła na zewnątrz, którym opiekowali się przez kilka miesięcy.

Sama uprawa na wolnym powietrzu ma też inne zalety. Zobacz, ile energii zaoszczędzisz. Słońce i deszcz są o wiele bardziej ekologiczne niż sztuczne światło i woda z kranu. Kolejną zaletą jest przestrzeń do uprawy. Jesteś prawie nieograniczony na zewnątrz, więc można uprawiać naprawdę duże rośliny, które będą gigantyczne plony.

Jeśli słyszysz o tym i podoba Ci się pomysł takiej uprawy na świeżym powietrzu, poniższe linie pomogą Ci zarządzać następnym sezonem.

KROK 1: Wybierz idealną odmianę

nasionasativa vs indica roślina marihuany

Jest to pierwszy, ale cholernie ważny krok, który musisz dokładnie rozważyć. Bez problemu można zdobyć nasiona marihuany swojej ulubionej odmiany, lub takiej, którą ktoś nam polecił. Musisz wiedzieć, czego naprawdę chcesz od rośliny. Może to obejmować wszystko, od złożoności uprawy do cech fizycznych.

Sam klimat jest również ważny dla roślin i wybór odpowiedniej odmiany w zależności od warunków klimatycznych jest istotny. Jeśli masz wystarczająco dużo miejsca, możesz wybrać ogromną sativę. Ale jeśli masz mało miejsca na uprawę lub chcesz mniej rzucać się w oczy w swoim otoczeniu, mała indica lub autoflower jest dobrym wyborem.
Oczywiście zdecyduj, czy chcesz odmianę z dużą ilością THC, czy taką, która bardziej Cię uspokoi i będzie miała większe zastosowanie terapeutyczne.

KROK 2: Nasiona marihuany muszą wykiełkować

nasiona marihuany korzenie pierwotne

Wybrałeś idealną odmianę. Teraz należy wykonać kolejny krok i pozwolić nasionom wykiełkować. Istnieje wiele metod kiełkowania. Należy pamiętać, że niezależnie od wybranej metody kiełkowania, nasiona muszą kiełkować w miejscu, w którym panuje ciemność, wilgoć, optymalne ciepło i wilgotność.

Więcej na temat kiełkowania można znaleźć tutaj.

KROK 3: Wybierz miejsce

miejsce do uprawy marihuany na zewnątrz

Musisz znaleźć miejsce do sadzenia. Możesz szukać przez jakiś czas, chyba że masz bezpieczny ogród lub szklarnię. Miejsce powinno spełniać określone warunki dla bezproblemowej uprawy.

Lokalizacja musi być w słonecznym miejscu, ale jednocześnie musi być chroniona przed silnymi wiatrami lub burzami. Ponieważ nie chcesz, aby pojawiła się pleśń, obszar uprawy musi być dobrze napowietrzony. Każde miejsce skierowane na południe będzie miało zawsze dużo słońca.

Ludzie posiadający własną ziemię zawsze mają lepsze warunki niż ci, którzy mieszkają w bloku. Bez ziemi można uprawiać konopie na tarasie lub balkonie. Bez ziemi można uprawiać konopie na tarasie lub balkonie. To jest tutaj, ale ryzyko, że ktoś zniszczy lub ukradnie twoje zbiory.

KROK 4: Musisz mieć wspaniałą glebę do uprawy konopi

super ziemia dla nasion marihuany

Miejsce zostało znalezione, teraz trzeba przygotować glebę i „jedzenie” dla roślin. Rośliny konopi mogą produkować niezwykłe rzeczy, w tym przypadku plony, przy odpowiednim odżywianiu.

Następnie pojawia się pytanie, czy kupić taką wspaniałą glebę lub stworzyć domową. Początkujący z pewnością ucieszą się z faktu, że mają już przygotowaną mieszankę, którą mogą wykorzystać. Dobre premiksy można znaleźć w specjalistycznych sklepach, nie powinny zawierać szkodników ani pleśni. „Tanie” podłoże z marketów hobbystycznych trzeba odkazić nadtlenkiem lub w piekarniku, ale straci się też symbiotyczne bakterie.

Wiele osób woli stworzyć swój własny substrat glebowy, co do którego są pewni, że jest w 100% organiczny i pełen wszystkich niezbędnych rzeczy. Ten typ jest często nazywany „Super glebą”, ponieważ jest naprawdę wspaniały. Do jej stworzenia potrzebna jest dojrzała gleba, kompost i coś do napowietrzania (np. perlit).

KROK 5: Przenieś nasiona marihuany i wyjmij je

Następnie możesz zasadzić sadzonki konopi w doniczce z przygotowaną mieszanką gleby lub bezpośrednio w glebie w wybranym wcześniej miejscu. Zalecamy użycie wzbogaconej gleby z kroku 4.

Jeśli przesadzasz do doniczek, możesz użyć klasycznego plastiku lub tkaniny. Tkanina jest lepsza dzięki doskonałej przepuszczalności wody i ogólnemu przepływowi powietrza w mieszance glebowej.

Sadzonki odmian automatycznie kwitnących muszą być przesadzane bezpośrednio do ostatecznej doniczki. Sadzonki odmian fotoperiodycznych można przesadzać kilkakrotnie.

KROK 6: Podlewanie i karmienie

podlewanie i karmienie roślin konopi

Przygotowując się do regularnego podlewania, należy zawsze upewnić się, że wierzchnia warstwa gleby o grubości 2 cm jest sucha. Oznacza to, że można dodać wody. Zbyt częste podlewanie może uniemożliwić korzeniom oddychanie i pobieranie składników odżywczych. Korzenie roślin konopi w glebie preferuje cykle suche i mokre.

Tak samo jest z odżywianiem. Należy zawsze przestrzegać przepisanego dawkowania. Jeśli Twoja gleba jest uboga w składniki odżywcze, możesz regularnie stosować odżywki. Zakładając, że masz glebę bogatą w minerały i składniki odżywcze (super gleba), nie trzeba dodawać żadnych dodatkowych suplementów, woda wystarczy, aż roślina pokazała ci deficyt na ich liściach.

KROK 7: Chroń rośliny przed szkodnikami/chorobami i uważnie obserwuj poszczególne liście.

Niektóre rodzaje owadów, jak również niektóre zwierzęta, jak karmić na rośliny konopi, jeśli się do niego dostać. Regularnie sprawdzaj swoje rośliny. Przyjrzyj się poszczególnym liściom (górnym i dolnym), kwiatom, łodydze, a także wierzchniej warstwie gleby. Oprócz szkodników, roślina może być atakowana przez niektóre choroby lub wykazywać nadmiar/spadek składników odżywczych. Jednak marihuana jest doskonała w tym, że może wskazać swój „status” poprzez liście. Zmiana koloru i zmieniona struktura mówią wiele. Problemy mogą pojawić się również z innych powodów niż brak składników odżywczych lub obecność szkodników. W tym przypadku mówimy o wartości pH. Roślina potrzebuje odpowiedniego pH do wchłaniania składników odżywczych, a gdy pH jest niskie/wysokie, mogą wystąpić komplikacje. Prawidłowe PH w środowisku glebowym wynosi około 6,5.

KROK 8: Możesz trenować swoje rośliny marihuany, aby uzyskać lepsze plony

metody szkolenia w zakresie konopi indyjskich

Zapewne słyszałeś już o koncepcji treningu roślin. Nie jest to absolutnie konieczne, ale może utrzymać roślinę pod kontrolą i zapewnić lepsze zbiory. Poszczególne metody stosowane są głównie w celu uzyskania większych plonów.

Metody lekkiego stresu polegają na zginaniu i wiązaniu pojedynczych gałązek w dół, na boki lub w określonym kierunku. Dzięki tej manipulacji światło dociera do większej ilości miejsc, a ogólny wzrost jest wspomagany. Więc możesz mieć dużo więcej lub większe buds.

Następnie są techniki „ciężkiego” stresu. W każdym z nich zaburzasz fizyczną strukturę rośliny. Konwencjonalne przycinanie z powodu rozgałęzień należy więc do bardziej agresywnych form treningu. Ma to duży wpływ na ilość buds. Unikać częstego cięcia, ze względu na ryzyko choroby lub hermafrodytyzmu.

Oprócz wpływu na plon, masz dobrą kontrolę nad kształtem rośliny.

A teraz musisz tylko czekać

Następny krok to już tylko cierpliwość i wykonywanie rutynowych czynności aż do zbiorów.

Ten post jest również dostępny w: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Opublikowany przez Jan Veselý

28/05/2021

Dodaj komentarz

Zaloguj
lub
Zarejestruj
na pisanie komentarzy