19/03/2023

Uprawa konopi w małych pomieszczeniach

Co z uprawą konopi w małych pomieszczeniach? Chcesz wiedzieć więcej? Mamy kilka przydatnych informacji na ten temat. Spójrz.

Uprawa konopi może być zdradliwa. Wiele osób nie może uprawiać marihuany w domu, ponieważ nie ma wystarczająco dużo miejsca. Hodowcy muszą więc być bardziej kreatywni przy planowaniu swojej uprawy, ponieważ, jak zobaczymy, każdy kąt naszego domu może być wykorzystany do uprawy konopi na własne potrzeby, jeśli tylko zastosujemy odpowiedni system oświetlenia: w razie potrzeby możemy użyć CFL, paneli LED, lamp HPS, zestawów oświetleniowych LEC CMH. Jak już wspomnieliśmy, przestrzenie takie jak klatka schodowa, pod biurkiem, wewnątrz szafy itp. mogą być odpowiednie do uprawy konopi w domu, trzeba tylko trochę dostosować dostępną przestrzeń.

Wybór odpowiedniej odmiany konopi do uprawy

mała przestrzeń do uprawy konopi

Jeśli zamierzasz uprawiać marihuanę na małej przestrzeni, istotne jest, aby wybrać szczep do uprawy. Sativy będą musiały być unikane, jeśli mamy mało miejsca lub jeśli nie mamy chłodzonych powietrzem reflektorów, ponieważ te rośliny osiągają duże wysokości podczas kwitnienia. Zastosowanie tego typu reflektora pozwoli nam mieć lampę bliżej roślin, dzięki czemu mamy nieco wyższą przestrzeń do wzrostu naszych roślin.
Jeśli mamy mało miejsca, powinniśmy więc uprawiać głównie odmiany Indica lub autoflowering, a nie Sativy. Indica i rośliny samopylne produkują bardziej kompaktowe i energiczne rośliny, ale plony nie są zagrożone, ponieważ są dobrymi producentami. Możemy spróbować uprawiać Sativy stosując różne techniki kontroli wysokości roślin, choć będzie to trudniejsze niż uprawa głównie hybryd Indica lub odmian automatycznie kwitnących.

Jeśli mamy standardowy namiot do uprawy, możemy spróbować każdej genetyki, gdyż wysokość nie powinna być problemem w większości grow boxów dostępnych na rynku.

Jaką technikę uprawy stosować przy uprawie konopi?

Załóżmy, że nie mamy dużej wysokości w naszej uprawie i wiemy, jakich nasion użyć. Teraz musimy tylko wiedzieć, jak je uprawiać. Istnieje wiele technik uprawy nadających się do zastosowania w naszym przypadku, więc wyjaśnimy te najczęściej stosowane w uprawach indoor.

W naszym przypadku bardzo przydatne mogą być techniki Sea of Green (SOG), Screen of Green (SCROG) oraz Low Stress Training (LST). Możemy również stosować różne metody przycinania, takie jak FIM, Super-cropping itp. W zasadzie każda technika, która pomoże nam kontrolować wysokość naszych roślin.

Powinniśmy również zauważyć, że rośliny konopi zazwyczaj rozciągają się mniej, jeśli używamy lamp MH w fazie przed kwitnieniem (pierwsze dwa tygodnie do kwitnienia). Coś ważnego, gdy rośliny muszą pozostać krótkie i zwarte.

Jakiego światła użyć przy uprawie konopi w małych pomieszczeniach?

sknerstwo w małym miejscu

Zazwyczaj wszyscy hodowcy indoor muszą wybrać odpowiedni system oświetlenia dla dostępnej przestrzeni uprawnej. Im większa przestrzeń, tym potężniejsze mogą być te systemy, ponieważ ciepło wytwarzane przez żarówki może drastycznie zwiększyć temperaturę przestrzeni uprawnej.

Jeśli wysokość naszej przestrzeni uprawnej wynosi około 1,5 metra lub mniej, powinniśmy wybrać żarówki HPS o mocy 250W (nawet 400W, jeśli zastosujemy odbłyśniki chłodzone powietrzem i mocny wyciąg powietrza), CFL lub systemy LED, w przeciwnym razie ciepło emitowane przez żarówkę zbytnio podniesie temperaturę, wpływając negatywnie na nasze rośliny. Możemy również połączyć dwa różne rodzaje lamp (na przykład 250W HPS na środku i taśmy/żarówki LED po bokach), w zależności od tego, co najlepiej odpowiada naszym potrzebom.

Technologia LED do uprawy konopi w małych pomieszczeniach

mały namiot do uprawy konopi

W ciągu ostatnich kilku lat wydajność systemów oświetleniowych LED do wewnętrznej uprawy konopi stopniowo się poprawiała. Nowa optyka, płyty bazowe, wyższe moce, lepsze spektrum i lepsza penetracja światła to niektóre z ulepszeń, które zostały wprowadzone do systemów LED.

Ponieważ wytwarzają mało ciepła, są idealne do stosowania w małych pomieszczeniach do uprawy konopi, ale musimy pamiętać, że musimy zachować odległość co najmniej 20 cm między lampą a roślinami, aby różne kolory mieszały się, a rośliny otrzymywały właściwe spektrum światła. W przeciwnym razie rośliny nie będą prawidłowo fotosyntetyzować, co spowoduje zmianę koloru na liściach.

Oto informacje na temat uprawy konopi w małych pomieszczeniach. Do tych potrzeb możesz wybrać jedną z naszych odmian. Niech to się uda.

Ten post jest również dostępny w: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Opublikowany przez Jan Veselý

19/03/2023

Dodaj komentarz

Zaloguj
lub
Zarejestruj
na pisanie komentarzy