30/01/2023
Artykuły
Przewodniki

Waporyzacja marihuany: 4 rzeczy, które należy rozważyć przed zakupem

Oto 4 rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przed zakupem waporyzatora do waporyzacji marihuany.

Kwiat marihuany a koncentrat kannabinoidów

Jest to prawdopodobnie najważniejsze pytanie, jakie powinieneś sobie zadać: „Czy chcę uzupełnić kwiat marihuany lub koncentrat?” Jeśli lubisz palić i planujesz dzielić swój czas między waporyzator i, na przykład, bibułki do zwijania papierosów, prawdopodobnie będziesz chciał mieć waporyzator, który pomieści luźne liście, dzięki czemu nie będziesz musiał kupować zarówno kwiatów, jak i koncentratu. Jeśli planujesz zrezygnować z palenia na rzecz waporyzacji marihuany (być może z powodu obaw o zdrowie związanych z paleniem), możesz bez obaw skupić się wyłącznie na koncentratach.

vaporizer i kwiaty konopi

Z ekonomicznego punktu widzenia to dwa różne zwierzęta. Wkłady z koncentratem kosztują około 40 dolarów za sztukę i wystarczają na 100-200 pufnięć z pióra, podczas gdy waporyzatory działają na zasadzie tradycyjnego systemu „miski”: Komora jest porównywalna do średniej wielkości miski, a koszt napełnienia zależy od odmiany konopi, jakości, dostawcy itp.

Pamiętaj, że wybór odmian na rynku jest dziś znacznie większy niż koncentratów. Jeśli więc jesteś koneserem, vaporizer z luźnymi liśćmi nadal zapewni ci to odkrycie/doświadczenie. Przewiduje się jednak, że rynek ten będzie się bardzo szybko rozwijał, więc przyszłość dla fanów koncentratu jest świetlana.

Sprawność

Nie sądziłeś, że kiedykolwiek będziesz musiał pamiętać o różnicy między przewodzeniem a konwekcją, prawda? Jak się okazuje, podstawowy kurs chemii był przydatny w dokonaniu świadomego zakupu parownika do liści sypkich. Przewodzenie i konwekcja opisują wymianę ciepła: Przewodzenie jest bezruchowe (np. metal o metal), podczas gdy konwekcja wymaga cieczy lub gazu do przenoszenia energii (np. para wodna).

Dobrym przykładem waporyzatora kondukcyjnego jest Pax firmy Ploom, który wykorzystuje metalową komorę do ogrzewania zmielonych kwiatów. Alternatywą jest Firefly – waporyzator konwekcyjny, który ogrzewa kwiat gorącym powietrzem. Waporyzatory konwekcyjne są teoretycznie bardziej wydajne; ogrzewanie kondukcyjne (przy użyciu metalowej komory) jest często nierównomierne (kwiaty dotykające ścian komory otrzymują więcej ciepła niż kwiaty w środku komory) i nieefektywne (ogrzewają w sposób ciągły nawet wtedy, gdy nie robisz wdechu, co może powodować marnowanie kwiatów).

dziewczyna od waporyzacji marihuany

W zależności od tego, jak ciasno zapakujesz komorę kondukcyjną, po kilku zaciągnięciach może być konieczne zamieszanie kwiatu, aby uzyskać równomierne nagrzanie. Jednak ten punkt jest bez znaczenia, jeśli wybierasz koncentraty, w których dekarboksylacja (lub „aktywacja”) kannabinoidów jest już zbędna. Jeśli ochrona środowiska jest ważnym czynnikiem, to luźne liście są zdecydowanie lepsze, ponieważ jest mniej odpadów plastikowych i wyeliminowany jest proces ekstrakcji chemicznej.

Wygoda

To zależy od tego, jak chcesz używać swojego vaporizera. Jeśli wolisz szybkie puszczanie dymka w biegu, koncentraty mają wiele sensu: nie ma czasu na rozgrzanie, a pióra vape są zazwyczaj małe i nie rzucają się w oczy. Z drugiej strony, jeśli chcesz organizować sesje grupowe lub po prostu palić w domu, luźny vape z liści, który wymaga czasu na rozgrzanie, ma wiele sensu.

Waporyzacja marihuany - waporyzator biurkowy

Ważnym punktem jest przygotowanie urządzenia: w przypadku waporyzatorów z luźnymi liśćmi, przed każdym użyciem komorę należy wypełnić zmielonymi kwiatami (nie zapomnij o młynku), a vape powinien być regularnie czyszczony. W przypadku koncentratów istnieją dwie opcje: Niektóre z nich można używać z wkręcanymi jednorazowymi kartridżami, podczas gdy inne wymagają ponownego napełnienia (co może być kłopotliwe), chociaż uzupełnianie rzadko jest konieczne.

Czas działania baterii i czas ładowania są również ważnymi czynnikami; waporyzatory zasilane bateriami mają wyłącznik i pobierają energię w sposób ciągły, gdy są włączone, a czas działania baterii jest porównywalny z czasem działania laptopa. Z drugiej strony większość vape penów nie ma wyłącznika i pobiera energię tylko wtedy, gdy wapujesz, co zmniejsza częstotliwość ładowania.

Jeśli przenośność nie jest problemem, istnieje cała gama vaporizerów stacjonarnych, które można podłączyć do prądu.

Doświadczenie

To jest coś dla koneserów. Jeśli palenie jest dla ciebie wielką przyjemnością, prawdopodobnie bardzo interesuje cię smak i zapach rośliny. Każdy waporyzator dostępny obecnie na rynku ma swój nieunikniony smak i zapach, który będzie miał wpływ na twoje doświadczenia. Podobnie jak w przypadku palenia, najlepszym sposobem na znalezienie waporyzatora, który odpowiada twojemu gustowi, jest metoda prób i błędów, ale generalnie waporyzatory z luźnymi liśćmi oferują mocniejszy smak niż koncentraty.

dziewczyna z waporyzatorem

Ponadto zapach już odparowanych kwiatów jest silny i często nieprzyjemny, co oznacza, że powinieneś opróżniać komorę na liście luźne tuż po każdym użyciu, co nie ma miejsca w przypadku koncentratów. Wreszcie, wiele osób pożąda uczucia, które towarzyszy paleniu. Wapowanie, jako czysta metoda, daje lżejszy efekt. Może to być dobre lub złe, w zależności od tego, czego szukasz – dla jednych oznacza to wyraźniejszy efekt, dla innych słabszy.

Czy są jakieś vaporizery, które uwielbiasz i które byś polecił? Chętnie usłyszymy, co myślisz!

Czy ten przewodnik pomógł Ci wybrać odpowiedni dla Ciebie vaporizer? Sprawdź inne nasze poradniki dotyczące waporyzacji marihuany

Ten post jest również dostępny w: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Published by Sakul

30/01/2023

Post a comment

Login
OR
Register
to make a comment