31/05/2021
Artykuły
Przewodniki

Wskazówki dotyczące uprawy automatycznie kwitnących roślin marihuany

Jak uprawiać automatycznie kwitnące rośliny marihuany?

Porady dotyczące uprawy automatycznie kwitnących nasion marihuany

Autokwitnące odmiany marihuany są bardzo specyficzne, więc nie zaszkodzi mieć dużo wiedzy na temat uprawy tych odmian marihuany. Jeśli jesteś początkujący i nie wiesz zbyt wiele, zebraliśmy kilka przydatnych wskazówek i porad, jak najlepiej wykorzystać te odmiany.

Kiełkowanie

Kiełkowanie automatycznie kwitnących nasion ganjiAutokwitnące odmiany marihuany są najbardziej wymagające w pierwszym miesiącu wzrostu. Jeśli na tym etapie coś się nie uda, będzie to miało duży wpływ na ogólną wydajność. Po wykiełkowaniu nasion włóż je bezpośrednio do medium lub podłoża, w którym rośliny te przejdą przez całe swoje życie. Dla wielu osób najwygodniejsze jest umieszczenie nasion bezpośrednio w glebie. Przesadzanie może powodować stres, co prowadzi do zatrzymania rośliny w ważnych tygodniach wegetacyjnych.

Faza wegetatywna

Faza wegetatywna rośliny Ganja

Niektóre modele są podatne na przenawożenie, dlatego należy zachować ostrożność i nie podawać większych dawek niż zalecane przez producenta. Należy uważać, aby nie przeciąć ani nie rozerwać liści.

Faza kwitnienia

faza kwitnienia rośliny konopiPo miesiącu od wykiełkowania powinniśmy powoli widzieć płeć, ale zależy to głównie od opisu danego szczepu. Większość automatycznych odmian jest feminizowana, więc nie musisz identyfikować roślin męskich. Mniej więcej w połowie kwitnienia (lub nawet wcześniej) dobrze jest zrobić dla nich plastikowe schronienie (jeśli nie są w szklarni). Jeśli pąki zmokną, mogą bardzo szybko spleśnieć.

Twoja marihuana jest gotowa do zbiorów

Potem nadchodzi ulubiona pora roku, czyli żniwa. Skąd wiesz, kiedy zbierać rośliny marihuany? Po prostu, jak tylko kolor pręcików na szyszkach zmieni się na brązowy, można zaczynać. Instrukcje dotyczące określenia idealnego czasu można przeczytać tutaj.

Tokamak tylko czeka, abyś sprawdził swoją nową wiedzę.

Ten post jest również dostępny w: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Published by Jan Veselý

31/05/2021

Post a comment

Login
OR
Register
to make a comment