29/09/2022

Zastosowanie i rodzaje wentylatorów cyrkulacyjnych w pomieszczeniach

Każdy doświadczony hodowca konopi wie, że wentylator jest ważną częścią każdego pomieszczenia do uprawy, a dziś pokażemy wam, jak go wybrać.

Wentylatory są bardzo ważną częścią uprawy konopi w pomieszczeniach, ponieważ pomagają rozprowadzić całe świeże powietrze, które przechodzi przez system filtracji, zapobiegając jednocześnie stagnacji powietrza. W tym poście przedstawimy Ci prosty przegląd tego, dlaczego i jak powinieneś używać wentylatorów podczas uprawy marihuany w pomieszczeniach – wentylatory do uprawy w pomieszczeniach mogą pozytywnie wpłynąć na cały proces lub go zepsuć.

Dlaczego ważne jest używanie wentylatorów w uprawie indoor?

pomieszczenie do uprawy roślin konopi wyposażone w wentylatory

Rośliny marihuany pochłaniają całe dostępne Co2 w ciągu około jednej minuty, więc wentylatory powinny być umieszczone w pobliżu roślin, aby rozprowadzić świeże powietrze wokół pomieszczenia do uprawy, tak aby wszystkie rośliny marihuany miały dostęp do stałego strumienia Co2 i aby rośliny marihuany nie były dotknięte stagnacją powietrza, która może powodować choroby i powstawanie wilgoci, która może spowodować, że Twoje rośliny zostaną zaatakowane przez amold (najczęściej botritis).

Ponadto niski przepływ powietrza sprawi, że twoje rośliny konopi będą znacznie lepiej oddychać, co poprawi fotosyntezę, wchłanianie składników odżywczych i ogólną siłę; gałęzie będą silniejsze ze względu na niewielki opór wiatru, co oznacza, że będą w stanie wyprodukować silniejsze i bardziej wytrzymałe kwiaty w sezonie kwitnienia. Wentylatory można mieć włączone cały czas lub uruchamiać je z przerwami. Jeśli uprawiasz w bardziej wilgotnym miejscu, zalecamy pozostawienie włączonego wentylatora i odwrotnie, jeśli klimat w pomieszczeniu jest bardziej suchy, regulujemy wentylatory za pomocą zegara przełączającego, aby zapewnić najbardziej odpowiednią wilgotność względną dla danej fazy uprawy.

Używanie wentylatorów do uprawy w pomieszczeniach

wentylator w namiocie uprawowym dmuchający na rośliny marihuany

Czasami wentylatory mogą również zaszkodzić roślinom konopi, więc jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać przed ich włączeniem. Trzeba ustawić wentylator tak, aby powodował tylko lekki przepływ powietrza, ale nie za intensywny. Jeśli jest zbyt mocna, może spowodować, że rośliny konopi będą się zbytnio wyginać i w końcu złamią się lub zostaną uszkodzone.

Dodatkowo spowoduje to również, że podłoże dla roślin marihuany wyschnie znacznie szybciej, co będzie stresować twoje rośliny i wpłynie na ich wzrost. Bardzo silne wentylatory w bezpośrednim sąsiedztwie mogą znacząco wpłynąć na wilgotność wokół roślin konopi, dlatego w razie potrzeby zawsze używaj higrometru i regulatora prędkości. Łopatki wentylatora powinny być dokładnie czyszczone i dezynfekowane po każdej rundzie, aby zapobiec przenoszeniu patogenów z poprzednich upraw w pomieszczeniach.

Ustawianie wentylatorów do uprawy w pomieszczeniach

kilka regulowanych wentylatorów do uprawy marihuany w grow roomie

Idealnie jest zaopatrzyć się w regulowany wentylator z różnymi prędkościami, dzięki czemu można go dostosować do miejsca uprawy i potrzeb. Jeśli masz go ustawić daleko od roślin konopi, trzeba będzie ustawić prędkość wyższą niż jeśli masz go tuż obok roślin; nie powinno być bardzo lekkie migotanie liści roślin konopi. W każdym razie przepływ powietrza z wentylatora nie powinien być tak silny, że wygina gałęzie konopi, w przeciwnym razie możesz mieć niektóre z problemów, o których czytasz powyżej.

Zawsze lepiej jest zastosować kilka słabszych wentylatorów i strategicznie je rozmieścić zamiast jednego silnego, który będzie nierównomiernie spełniał swoją funkcję.

Różne rodzaje wentylatorów do uprawy w pomieszczeniach

Wentylator oscylacyjny do namiotów uprawowych

wentylator oscylacyjny z klipsami do uprawy marihuany w pomieszczeniach

Ten wentylator jest specjalnie zaprojektowany do stosowania w namiotach uprawowych. Podczas uprawy w namiocie uprawowym nie ma zbyt wiele miejsca, aby umieścić większy wentylator pomiędzy roślinami.. Można go umieścić na dowolnym słupie w namiocie uprawowym, w tym na długim boku reflektora, wskazując na żarówkę, aby ją schłodzić w razie potrzeby. Wentylatory te mają zazwyczaj wiele prędkości i funkcję wolnej oscylacji (nawet w zakresie 180 stopni). Ten typ wentylatora jest prawdopodobnie najlepszy do cyrkulacji powietrza w pomieszczeniu do uprawy.

Oddzielny wentylator oscylacyjny

Oddzielny wentylator oscylacyjny w pomieszczeniu do uprawy roślin marihuany

Ten typ wentylatora jest znacznie bardziej powszechny w pomieszczeniach do uprawy z dwoma lub więcej lampami; jego oscylacja czyni go idealnym do uprawy konopi. Ten typ wentylatora nadaje się tylko do większych pomieszczeń do uprawy. Zazwyczaj posiada funkcję zmiennej prędkości, w tym różne prędkości oscylacji.

Wentylator ścienny z pilotem

Wentylator ścienny z pilotem do uprawy marihuany w pomieszczeniach

Ten typ wentylatora nie nadaje się do namiotów uprawowych, a jego instalacja wymaga nieco umiejętności. Ich ogromną zaletą jest to, że mogą być zamontowane w dowolnym miejscu na ścianie grow roomu i mogą być sterowane zdalnie. Prędkość jest zazwyczaj regulowana, ale zazwyczaj nie posiadają one funkcji oscylacji.

Wentylator sufitowy MultiFan Turbo

Wentylator sufitowy MultiFan Turbo do uprawy konopi w pomieszczeniach zamkniętych

Ten wentylator ścienny i sufitowy jest idealny do ukierunkowania określonych obszarów pomieszczenia do uprawy, do obszarów niższych lub nawet skierowanych w górę dla niektórych systemów uprawy. Można go również powiesić na suficie pomieszczenia do uprawy, postawić na podłodze lub przechylić w dowolnym kierunku. Jest również naprawdę cichy.

Dobrze wybierz swój wentylator, aby był jak najlepiej dostosowany do warunków uprawy.

Ten post jest również dostępny w: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Opublikowany przez Peca Sarm

29/09/2022

Dodaj komentarz

Zaloguj
lub
Zarejestruj
na pisanie komentarzy