20/07/2022
Artykuły
Komunita

Zespół Nukaseeds odwiedził Festiwal Mary Jane Cannabis w Berlinie

W miniony weekend w Berlinie odbył się festiwal konopi Mary Jane, na który ekipa Nukaseeds wybrała się, aby rzucić okiem. O tej wystawie konopi przeczytajcie poniżej.

Ekipa Nukaseeds postanowiła odwiedzić jeden z największych festiwali konopi w Europie – Mary Jane Berlin.

Festiwal marihuany Mary Jane

W weekend 15-17.7. w Berlinie odbyły się targi konopi Mary Jane, na których nie mogło zabraknąć naszego zespołu. Tym razem był to wyjazd do naszych przyjaciół i kolegów z branży konopi. Targi skupiają się głównie na różnych produktach CBD, takich jak kwiaty konopi, olejki, a także konopne gumowe misie, które bardzo spodobały się naszej ekipie. Na Mary Jane Hemp Fair pojawiło się również wielu sprzedawców, którzy skupiają się na sprzęcie do uprawy, żywności z konopi, odzieży, medycynie i magazynach o tematyce konopi. Niestety czekała nas niemiła niespodzianka, ponieważ w Niemczech nie wolno sprzedawać nasion marihuany na targach. To jednak ma się zmienić, gdyż tamtejszy rząd planuje legalizację marihuany. Według informacji od wystawców powinno to nastąpić już w przyszłym roku, ale przyszłość pokaże.

Historia Festiwalu Mary Jane

Założona w 2016 roku wystawa Mary Jane Berlin to najsłynniejsza wystawa konopi w Niemczech i jedna z największych w Europie. Ponad 300 stoisk, 35 000 produktów i ponad 30 000 odwiedzających – każdy znajdzie coś dla siebie na rynku konopi. Odbywająca się w ciągu trzech dni MJ Berlin badała różnorodne zastosowania tej niesamowitej rośliny, od materiałów medycznych i budowlanych po żywność i kosmetyki. Odwiedzający targi mogą spotkać ludzi ze swoich ulubionych marek, porozmawiać z nimi na dany temat i zrobić zakupy do woli.

Oprócz dużej liczby wystawców można było odwiedzić doskonałą strefę chill out, która dzięki wspaniałym dekoracjom przypominała piaszczyste plaże Kalifornii z kilkoma barami i sceną dla DJ-ów. Na miejscu był też basen dla tych, którzy chcieli się odświeżyć.

Dlaczego Festiwal Mary Jane Cannabis jest tak ważny dla Niemiec ?

Największe w Niemczech targi konopi to narzędzie edukacyjne, które zapewnia niemieckiej społeczności konopi bezpośredni dostęp do wiedzy, sprzętu i wsparcia. Mary Jane jest ważna, ponieważ w Niemczech od dawna istnieje aktywna społeczność konopi, z corocznymi paradami i protestami od 1997 roku, a Henfparade (Hempparade) i The Global Marijuana March od 2011 roku. Mary Jane Berlin nadaje tym i podobnym ruchom większą legitymizację i zapewnia władzom niemieckim lepsze zrozumienie.

Tutaj możecie rzucić okiem na kilka zdjęć, które udało nam się zrobić.

Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję tego wspaniałego festiwalu, gdzie, miejmy nadzieję, będziemy mogli pokazać Niemcom naszą wspaniałą ofertę nasion konopi.

Film promocyjny festiwalu marihuany Mary Jane
Mary Jane Berlin
Festiwal konopi Mary Jane Berlin

Ten post jest również dostępny w: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Published by Kotelnik

20/07/2022
  1. Berlin jest dla mnie daleko, ale w tym roku z przyjaciółmi wybieramy się do Pragi na Cannafest, jeśli tam będziesz, to Cię odwiedzimy:) Chyba, że znowu go zamkną lub ograniczą z powodu Covid:(

Post a comment

Login
OR
Register
to make a comment