03/03/2022

Zurych rozpocznie w tym roku testowanie rekreacyjnego używania marihuany

Największe miasto w Szwajcarii pozwoli dorosłym na testowe używanie marihuany od końca 2022 roku. Wynik tego eksperymentu będzie miał wpływ na całą Europę. Wynik tego eksperymentu będzie miał wpływ na całą Europę.

Szwajcaria w końcu przeprowadzi długo oczekiwany test pilotażowy badający rekreacyjne użycie marihuany.

Zurych rozpocznie w tym roku testowanie rekreacyjnego używania marihuany
Palenie marihuany w Zurychu

Stało się to możliwe dzięki zmianom legislacyjnym w ubiegłym roku. Szwajcarskie miasta mogą teraz tworzyć własne rynki marihuany, i co więcej prowadzić własne badania na temat wpływu na obywateli i zachowania użytkowników.

Projekt, nazwany Züri Can, rozpocznie się jesienią 2022 r. i będzie polegał na testowaniu produktów z konopi o różnej zawartości THC i CBD. W celu zapewnienia norm jakościowych producenci muszą być upoważnieni przez Szwajcarski Federalny Urząd Zdrowia Publicznego. Klinika psychiatryczna Uniwersytetu w Zurychu przejęła nadzór nad eksperymentem.

Szwajcarski eksperyment będzie polegał na bacznie obserwowany na całym świecie. Również dlatego, że jest ona wynikiem bardzo szybkiego zwrotu w opinii publicznej i prawodawstwie, tak że wyprzedza reformę północnoamerykańską o około 7 lat. W 2008 r. prawie dwie trzecie szwajcarskich wyborców było przeciwnych dekryminalizacji marihuany do użytku osobistego. W 2008 r. prawie dwie trzecie szwajcarskich wyborców sprzeciwiło się dekryminalizacji marihuany do użytku osobistego.

Pozytywne (i negatywne) strony eksperymentu

Zurich Pozytywne (i negatywne)

Obecnie w całym regionie DACH (Niemcy, Austria i Szwajcaria), a tym samym w całej Europie, debata publiczna na temat rekreacyjnego użytkowania jest negatywna. Z tego powodu wszelkie wysiłki federalne zmierzające do uregulowania kwestii rekreacyjnego użytkowania w tych krajach można uznać za sukces. Z tego powodu wszelkie wysiłki federalne zmierzające do uregulowania kwestii rekreacyjnego użytkowania w tych krajach można uznać za sukces.

Z drugiej strony, plan szwajcarskiego eksperymentu trąci Niewiele z utrzymującego się piętna marihuany. Tylko fakt, że psychiatrzy nadzorują eksperyment. Kolejnym haczykiem jest to, że tylko „doświadczeni” użytkownicy są dopuszczeni do udziału w badaniu. Czym dokładnie jest „doświadczony” użytkownik dowiemy się z badań włosów. Potencjalny uczestnik musi wykazać, że wypalił tak dużo marihuany, że pozostawiła ona ślady w całym organizmie, nie tylko w moczu czy krwi.

Cel badania jest jednak jasny:

  • zrozumieć dynamikę rynku prawnego
  • jak to zorganizować, żeby jednocześnie stłumić nielegalny rynek.

W ciągu czterech lat, federalnie zalegalizowany rynek może ewoluować od zwykłego testu. Stworzyłoby to drugi co do wielkości rynek w Europie, po Holandii, chociaż oficjalne dane podają (z oczywistych powodów), że w Szwajcarii jest tylko 200 000 regularnych konsumentów marihuany.

Oprócz Zurychu eksperyment powinien odbyć się w innych dużych miastach: Bazylei, Bernie, Biel i Genewie.

Jeśli chodzi o marihuanę dla Szwajcarii, tylko organiczna i lokalna

Zurych rozpocznie w tym roku testowanie rekreacyjnego używania marihuany
flaga marihuany Szwajcaria

Kolejnym haczykiem w planowanym badaniu, które może całkowicie zmienić sposób uprawy marihuany w Europie (w tym do celów medycznych), jest to, że marihuana musi być uprawiana w Szwajcarii i być organicznej jakości, aby mogła być użyta w eksperymencie. Oznacza to, że Szwajcarzy mogą ustanowić precedens dla całej Europy, jeśli nie dla całego przemysłu uprawowego. Oznacza to, że Szwajcarzy mogą ustanowić precedens dla całej Europy, jeśli nie dla całego przemysłu uprawowego.

Przepisy dotyczące uprawy marihuany medycznej i rekreacyjnej były przedmiotem gorącej debaty. Trwa dyskusja, czy marihuana uprawiana w pomieszczeniach zamkniętych zgodnie z zasadami GACP (Good Agricultural Cultivation Practice Rules for the cultivation of cannabis for medicinal use) mogłaby uzyskać certyfikat EU-GMP w procesie przetwarzania, ekstrakcji i pakowania. Szwajcarskie wymagania dotyczące jakości ekologicznej zaczynają rzucać więcej światła na to, jak należy traktować cały proces. Mogłaby ona stać się regionalnym standardem dla wszystkich zbiorów w UE. Podobna debata rozgorzała w Portugalii i Hiszpanii w odpowiedzi na import medycznej marihuany z Niemiec.

Jeśli rzeczywiście ten system regulacyjny miałby się pojawić, otworzyłby drogę do wspólnej certyfikacji marihuany medycznej i rekreacyjnej. To znacznie obniżyłoby cenę medycznej marihuany, jak również jej ślad węglowy. To znacznie obniżyłoby cenę medycznej marihuany, jak również jej ślad węglowy.

W pewnym sensie Szwajcarzy mogą więc w przyszłości na nowo zdefiniować branżę daleko poza swoimi granicami.

Jeśli szukasz odpowiednich odmian marihuany, sprawdź nasze odmiany.

Źródło artykułu : softsecrets

Nukaseeds logo
logo nukaseeds

Opublikowany przez Jan Horák

03/03/2022
Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Więc napisz coś!

Dodaj komentarz

Zaloguj
lub
Zarejestruj
na pisanie komentarzy